Kuchenny Szczecin: Szczecińskie Burgery

14.07.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Lokali

W ostatnich latach burgery stały się niezwykle popularne, a ilość nowo otwartych burgerowni zwiększa się praktycznie co chwilę – także w naszym mieście . W Szczecinie jest naprawdę wiele punktów, w których można zjeść hamburgera, (i to naprawdę smacznego!). Właśnie dlatego w lipcu postanowiliśmy zająć się tym tematem i opisać większość szczecińskich burgerowni. Mowa tutaj oczywiście nie tylko o burgerach stacjonarnych, ale także o food truckach. Sprawdźcie gdzie warto zjeść!

 


Krowa na Deptaku
Zaczynam od Krowy i Deptaku, ponieważ po pierwsze jest jedną z najdłużej działających burgerowni w naszym mieście, a po drugie: byłem, spróbowałem, wyszedłem zadowolony. Zjadłem „Krowę Zboczoną” – burger godny polecenia. Wygląda ładnie, ma odpowiednią ilość mięsa i przede wszystkim smakuje.
Odwiedź Facebook lokalu!

ul. Księcia Bogusława X 47/10
tel. 531 080 005

 

 


Krowa i Kogut
Całą redakcją byliśmy w Krowie i Kogucie nieco ponad pół roku temu. Jeśli nic się nie zmieniło, to jak najbardziej polecamy! Przy okazji tej wizyty wypróbowałem „Zboczonego Koguta” – godny polecenia! Małe, lecz klimatyczne wnętrze z pewnością przyciąga nie tylko studentów (lokalizacja tuż przy samym US), ale i wielu innych fanów dobrego burgera.
Odwiedź Facebook lokalu!

ul. Krakowska 73
tel. 883 030 707

 

 


Mr Burger
Mr Burger po sukcesie w Policach otworzył się również w Szczecinie. Mr Burger słynie ze swojej zabawy w bicie rekordów w zjedzeniu Classic Burgera. Może wpadniecie sprawdzić własne możliwości? Tyle możemy powiedzieć na ten moment, tego miejsca jeszcze nie odwiedziliśmy.
Odwiedź Facebook lokalu!

ul. Kaszubska 20/2
tel. 797 577 025

 

 


Wół I Krowa
Ponoć Wół i Krowa określony został mianem 1 z 10 najlepszych restauracji burgerowych w Polsce. Po takim stwierdzeniu chyba każdy musi odwiedzić to miejsce z industrialnym wnętrzem, aby przekonać się samemu. Ponadto Wół i Krowa, to także food truck. W weekendy najczęściej znajdziecie go przy Jasnych Błoniach, w tygodniu lokalizacja jest zmienna. Informacji na ten temat szukajcie na ich facebooku.
Odwiedź Facebook lokalu!

ul. Wielka Odrzańska 20/U
tel. 731 000 230

 

 


Grilled Chicken Burgers - GC's
Grilled Chicken jest czynny codziennie od 13 do 22 a mieści się naprzeciwko Nowego Turzynu. Tutaj jeszcze nas nie było – chyba pora to zmienić, gdyż na zdjęciach burgery prezentują się smakowicie. Czy tak jest w rzeczywistości? Na pewno sprawdzimy, a Wy?
Odwiedź Facebook lokalu!

al. Bohaterów Warszawy 91A
tel. 733 093 896

 

 


Wołowóz
Wołowóz, to nowy, szczeciński, burgerowy food truck, który najczęściej stacjonuje w sąsiedztwie Piastów Office Center. Logo Wołowozu przypomina oczywiście markę Jack Daniel's – miejmy nadzieję, że ich burger świetnie komponuje się z tym wytrawnym sosem (to nie pomyłka, Jack to nie tylko alkohol ale również pyszny sos)
Odwiedź Facebook lokalu!

al. Piastów 30 (Piastów Office Center)
tel. 572 016 814

 

 


Bro Burgers
Bro Burgers food truck stacjonuje przy ulicy Partyzantów, w sąsiedztwie klubu Rocker i restauracji Bombay. Prowadzony jest przez dwóch sympatycznych braci. BB cieszy się dużą popularnością wśród szczecinian, a wielu moich znajomych potwierdza ich wysoką jakość. Z pewnością warto pamiętać o tym miejscu!
Odwiedź Facebook lokalu!

ul. Partyzantów 1
tel. 518 472 307

 

 


Custrom Burgers
Korzystając z zaproszenia, jakie otrzymałem od Custom Burgers, postanowiłem spróbować ich burgera. Mim że działają od początku czerwca, to trzeba jasno powiedzieć: jeden z najlepszych jakie miałem okazję zjeść w naszym mieście. „Ostry Mietek”, to coś wartego polecenia! CB najczęściej znajdziecie przy Jasnych Błoniach, jednakże sprawdzajcie ich lokalizację na facebook.
Odwiedź Facebook lokalu!

Jasne Błonia
tel. 881 340 430

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.