Nowe miejsca na ulicach Szczecina: Noworoczne nowości.

29.12.2016 1 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum lokali

Poprzedni rok był bardzo obfity w nowe miejsca na szczecińskich ulicach. Czy ten będzie podobny? Oczywiście mamy taką nadzieję! A może będzie jeszcze lepiej? Zobaczymy:) Tymczasem przedstawiamy kolejną porcję nowych miejsc, niektóre są otwarte od końca listopada/początku grudnia a niektóre otwierają się w tym miesiącu. Pod lupę wzięliśmy: Bollywood Street Food, The Ptak i Pies, Cafe Bar Gruszka&Pietruszka, Aramia, Między Wierszami oraz MK Bowling. Macie informację o nowych miejscach? A może sami otwieracie coś fajnego? Dajcie znać!

 

 

Bollywood Street Food

 

Szczecińska sieć kuchni dalekowschodniej Exotic Restaurants po sukcesach takich restauracji jak Bombay, Buddha, Tokyo postanawia otworzyć kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Szczecina. W miejscu Cafe Popularna w listopadzie ubiegłego roku powstało Bollywood Street Food, w którym posmakujecie kuchni z dalekiego wschodu. Skomponowane zgodnie z tradycyjnymi przepisami specjały Południowych Indii dają prawdziwą radość smakowania indyjskiego street food. Całe menu znajdziecie na stronie internetowej.
ul. Panieńska 20
tel. 91 433 40 33

Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

 

The Ptak i Pies 

 

Nieszablonowy Cocktail Bar zlokalizowany w samym centrum Szczecina. The Ptak i Pies to miejsce które pobudza endorfiny, wywołuje niezwykłe emocje a nasze doświadczenie, kreatywność i umiejętności są przepisem na spędzenie niezapomnianych wieczornych spotkań. Jak mówią właściciele: „1/3 Endorfin + 1/3 Ekscytacji+ 1/3 Emocji, to prosta recepta na stworzenie wyjątkowego miejsca".Na miejscu czekają na Was oryginalne autorskie drinki w połączeniu z ciepłymi przekąskami. Lokal jest czynny codziennie od godziny 17.
ul. Obrońców Stalingradu 16
Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

 

 Cafe Bar Restaurant Gruszka&Pietruszka

 

Nowe kameralne, przytulne miejsce z dobrą energią. Tutaj można zjeść śniadanie, obiad, kolację, a także napić się dobrej kawy i delektować wyśmienitym deserem. Przeważa lekka, autorska kuchnia z wykorzystaniem dobrodziejstwa warzyw, owoców i wysokiej jakości mięsa. Lokal inspiruje się przepisami z różnych zakątków świata. Ideą jest czerpanie przyjemności jedzenia w zgodzie z naturą, poszukiwanie smaków, a nie tylko zaspokajanie głodu. W menu wyłącznie naturalne składniki, które zmieniają się wraz z rytmem natury.
ul. Osiek 1
tel. 505 905 396
Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

 

Aramia

 

Po niewątpliwym sukcesie, jaki odniosła restauracja Aramia po Kuchennych Rewolucjach, na dobre utkwiła w głowach szczecińskiej klienteli. Po kilku miesiącach od pierwszych spekulacji możemy potwierdzić, iż w pierwszym kwartale 2017 roku otwarta zostanie druga Aramia, tym razem na Podzamczu.Kuchnia Bliskiego Wschodu charakteryzuje się zamiłowaniem do zdrowego jedzenia i wspólnego spożywania posiłków. Dania sporządzane są przy wykorzystywaniu lokalnych składników. Informacji na temat nowego menu, a także samego miejsca szukajcie na profilu facebookowym.
ul. Opłotki 1
podzamcze@aramia.pl
Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

 

Między Wierszami

 

Można tu kupić i poczytać książki, wypić kawę i zjeść wypiekane na miejscu ciasto. Od niedzieli 4-ego grudnia przy Jasnych Błoniach działa „Między Wierszami” - kawiarnia i księgarnia w jednym. Ponadto odbywają się tutaj koncerty. Miejsce to charakteryzuje się domowym klimatem, mieści się w odrestaurowanej willi, z jasną elewacją. Parter: drewniane regały pełne książek (z działem dla dzieci). Ponadto fotele, białe stoliki oraz kominek. Na piętrze znajduje się sala, gdzie odbywają się m.in. warsztaty dla dzieci.
ul. Stanisława Moniuszki 6/1
tel. 609 827 201
Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

 

Pizzeria Labija w MK Bowling

 

MK Bowling, postanowiło wprowadzić małe zmiany. W miejscu byłej recepcji powstała pizzeria o nazwie Labija, a przed torami stoliki, przy których można zjeść pizzę. Dodajmy, że pizza powstaje w piecu - opalanym drewnem w temperaturze 400 stopni. W menu znajdziecie takie odmiany jak: salame, diavola, bowlingowa, salsiccia, no i oczywiście klasyczna margherita. Mimo zmian oczywiście nie brakuje wielu ciekawych promocji na rozrywkę, jak np. w piątki i soboty - kręgle oraz bilard - druga godzina 50% taniej od godz. 22!
al. Wyzwolenia 18-20 (CH Galaxy)
tel. 91 483 93 99
Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

 

China Town

 

Siec China Town otworzyła swoją piątą restaurację w Szczecinie w Atrium Molo przy ul. Mieszka I 73 . Pozostałe adresy, to: ul.Monte Cassino 1, ul. Rydla 52 (C.H. Helios), ul. Królowej Jadwigi 12 (róg ul. Krzywoustego) oraz ul. Ku Słońcu 67 (C.H. Ster). . W menu znajdziecie oczywiście zupy (legendarna tajska!), potrawy z kurczaka, wieprzowiny, wołowiny, owoców morza oraz popularne boxy. Wszystkie potrawy robione są na miejscu, wyłącznie przez azjatyckich kucharzy. Lokal znajdziecie przy wejściu prowadzącym do Media Markt.
ul. Mieszka I 73 (Atrium Molo)
Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

Komentarze

Komentarze

s/l
23:07 29.12.2016
Szczecinblog lepszy ale olał temat pewnie nie za nic
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.