Porky wieprzowina idealna!

13.06.2019
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Porky to nowo otwarta i jedyna w swoim rodzaju restauracja serwująca dania z wieprzowiny. Idealnie wkomponowana w Szczecińskie Stare Miasto przyciąga smakiem i wyglądem. Postanowiliśmy ją dla Was odwiedzić i opowiedzieć o szczegółach w rozmowie z Panią menager.

 

 

Restauracja Porky na dobre rozgościła się już na Starym Mieście. Jak minęły pierwsze tygodnie?


Wspaniale! Otwarcie to była dla nas prawdziwa przyjemność. Koncert zespołu JackPot, cudowni goście i pyszna kuchnia zapewniły idealny wieczór każdemu z nas.


Zapach pieczonego schabu , aromat żeberek oraz ten ponętny wygląd dań stale zachęcają gości do spróbowania i oddania się w chwile kulinarnej przyjemności. Królową jest tu szarpana wieprzowina z powodzeniem podbijająca serca każdego odwiedzającego Porky. Goście są dla nas najważniejsi a ich pozytywne opinie utwierdzają jedynie
w przekonaniu że robimy dla Was dobrą robotę!


Specjalizujcie się w daniach z wieprzowiny. Jaki jest wasz przepis na idealne przyrządzanie tego mięsa?


Naszym sekretem jest starannie wybrana wieprzowina najwyższej jakości. Profesjonalizm i zaufanie jakie mamy do naszych dostawców zapewnia niezmiennie najlepszą jakość mięsa.


Długi czas marynowana dzięki czemu smak aromatycznych przypraw przychodzi z każdym kęsem a kruchość i soczystość nadaje jej proces wolnego pieczenia w specjalnym do tego piecu. Całość łączy się w nasz idealny smak w połączeniu ze świeżymi składnikami pobudzi zmysły każdego z gości Porky.

 

  


Wasza oferta to również śniadania. Doszły nas słuchy o pysznych waflach. Prosimy o kilka zdań…


Śniadania serwujemy od godziny 8:00. Jako jedyny lokal na szczecińskim podzamczu kusimy naszych gości aromatycznym zapachem kawy rano i wypiekanego gofra. Starannie dobrane kompozycje dodadzą siły i zapewnią idealny start każdego poranka. Gofry z jajkiem i kiełbaską, czy wersja z szarpaną wieprzowiną będą idealnym rozwiązaniem dla aktywnych, a gofr z kozim serem i marynowanym burakiem dla wegetarianów i lubiących lekkie kompozycje.


A co z romantycznymi kolacjami czy przyjacielskimi plotkami przy kawie i ciastach?


Nasz lokal swoim wyglądem i propozycją dań będzie idealnym rozwiązaniem na każdą okazję. Przyjacielskie spotkania przy piwie np. własnej receptury Radler i burgerach z szarpaną to wspaniale spędzone chwile. Wieczorny klimat Proky zaskakuje romantyzmem i odrobiną szaleństwa zapewniając, że każda randka będzie tą niezapomnianą przygodą wśród rozkoszy jedzenia. Posiadamy dwie sale na różnych poziomach pasujące do imprez okolicznościowych, spontanicznych spotkań ze znajomymi, zorganizowanych cateringów.

 

Na poziomie -1 możemy podczas zorganizowanej imprezy zagwarantować Gościom prywatność, a podczas śniadań lub lunchów służbowych przestrzeń do omawiania wyników czy planów biznesowych, bo na wyposażeniu sali jest tablica z projektorem. Za wynajęcie sal nie pobieramy żadnych opłat rezerwacyjnych, a menu możemy dopasować do oczekiwań i okoliczności.

 

  

 

  

 

Prosimy o podanie dwóch popisowych dań, których trzeba koniecznie spróbować będąc waszym gościem…


Porky to niekonwencjonalne pomysły i łamanie schematów. Królową jest tu ochoczo rozpychająca się szarpana wieprzowina. Każdy z burgerów jest czymś wyjątkowym a zarazem sprawiającym wrażenie tajemniczych smaków. Magicznym dopełnieniem są autorskie sosy będące skrycie strzeżoną recepturą bazującą na najlepszych przyprawach i nutce miłości do gotowania. Ponętności dodają świeże i jędrne warzywa a całość burgerów zamyka puszysta, kokietująca słodyczą bułka.


Dla lubiących wyzwania Porky kusi soczystymi żeberkami BBQ. Długo marynowane mięso delikatnie odchodzące od kości to sukces tego dania. Smak prawdziwego BBQ pobudza nutka dymowego posmaku. Pozostałe dania to również niespotykane dotąd doznania smakowe. Soczyste polędwiczki i schab z pewnością zagoszczą w sercu każdego kto pozna ich smaku.


Czy będziecie wprowadzali również dowóz? Jak wygląda polityka promocyjna?


Planujemy wprowadzenie dowozów śniadań od 8:00 oraz burgerów z szarpanej i dań z karty do 21:00 w tygodniu oraz 23:00 weekendy. Znaleźć nas będzie można przez stronę internetową oraz telefoniczny kontakt z restauracją. Co do promocji najlepiej obserwować nasze profile na instagramie i facebooku. Zapraszamy również do aktywnego oglądania relacji na których pojawiać się będą liczne hasła rabatowe

 

Uwaga: Bezpłatny wynajem: osobnej sali do imprez okolicznościowych, spotkań firmowych czy zorganizowanych cateringów.

 

 

ul.Wielka Odrzańska 20
tel.731 000 230

 

www.porky.pl
www.facebook.com/porkyszczecin
www.instagram.com/porkyszczecin