Protein Point Healthy Food&Grill

09.09.2020
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Miejsca

Wyliczone kalorie. Podział na białka, węglowodany i tłuszcze. Bez mąki, śmietany, głębokiego oleju i zbędnych, pustych kalorii. Protein Point Healthy Food&Grill to pierwsza w Szczecinie restauracja serwująca zbilansowane posiłki dla aktywnie spędzających czas i preferujących zdrowe odżywianie. Zapraszamy na wywiad z współwłaścicielką lokalu Panią Magdaleną Stachnicką, choć właściwszym będzie już użycie liczby mnogiej, bo Protein Point od niedawna dwie restauracje, a w planach są kolejne…


 

Minęło kilka miesięcy od naszego ostatniego wywiadu. W tym czasie Protein Point to już dwie restauracje! Jak do tego doszło?

 

W lokalu na Małopolskiej skończyły się możliwości rozwoju. Był otwierany jako miejsce testowe, nie mieliśmy pojęcia czy tego typu lokal się przyjmie, czy klienci go zaakceptują. Miejsca jest mało, kuchnia jest mała, nie mieliśmy możliwości realizowania większych zamówień.

 

Lokal na Nowej Cukrowni jest ponad dwa razy większy, zarówno jest więcej miejsc dla gości, jak i kuchnia jest znacznie większa. Ponadto nad nami jest klinika rehabilitacyjna, a wyżej w tym samym pionie siłownia, a więc tworzymy razem fajny kompleks.

 

Protein Point Healthy Food&Grill Małopolska

 

Protein Point Healthy Food&Grill Cukrownia

 

Czy są różnice w kartach menu pomiędzy obiema restauracjami?
Stałe menu jest identyczne, różnice są w daniach dnia. Codziennie inne są w obu miejscach. Mamy klientów, którzy jedzą lunch w jednym punkcie, a obiad w drugim, dzięki temu mają urozmaicone posiłki.

 

Od jakiegoś czasu macie również dowóz dań. Jak to funkcjonuje w praktyce? W której restauracji zamawia się dania? Prosimy o szczegóły…


Dowóz uruchomiliśmy w czasach pandemii i tak już zostało. Z dwóch miejsc można zamówić posiłki, bezpośrednio dzwoniąc do lokalu. Korzystamy z firmy zewnętrznej, dlatego też korzystniej przy zamówieniu kierować się odległością od danego lokalu, będzie korzystniejsza cena.

 

Burrito z wołowiną, ryżem basmati, serem cheddar i sałatką - 669  kcal Gulasz z piersi kurczaka, na puree z ziemniaków i buraków oraz sałatka - 426  kcal

 

Nowością jest również aplikacja FITATU, różni się ona od klasycznych aplikacji jedzeniowych. Prosimy o rozwinięcie.


Jeżeli ktoś wie lub chce wiedzieć ile je, jeżeli chce lub musi spożywać posiłki mieszcząc się w danej kaloryczności lub po prostu lubi mieć wszystko pod kontrolą, może nasze stałe menu wliczyć do swojego całodziennego bilansu. Każda pozycja jest opisana „(Protein Point)”, można z łatwością to wyszukać i dodać do swojego menu.

 

Wiele z waszych dań można obejrzeć na facebooku, to chyba w ogóle jest również sposób prezentacji oferty na dany dzień? Czy jedzenie można u Was zamawiać przez media społecznościowe?


Tak, codziennie menu lunchowe jest około południa wstawiane na Facebook i Instagram. Jak najbardziej można zamawiać posiłki przez media społecznościowe, jednak preferujemy kontakt telefoniczny, gdyż czasem przy większym ruchu nie mamy możliwości od razu zareagować.

 

Gulasz z piersi kurczaka, na puree z ziemniaków i buraków oraz sałatka - 426 kcal Pierś z kurczaka w panierce bezglutenowej na puree ziemniaczanym z fit mizerią - 426 kcal

 

Jakie są trzy najbardziej ulubione dania waszych Gości?


Największą popularnością cieszą się dania dnia, są stali bywalcy, którzy zamawiając nawet nie pytają, co jest danego dnia. A ze stałego menu, niezmiennie – śniadanie mistrzów, pancakes i burger kafar.

 

Jakie macie plany na przyszłość? Co jest waszym marzeniem jako marki Protein Point?


W niedalekiej przyszłości chcemy stworzyć system franczyzowy. Już robimy małe kroki w tym kierunku, w przyszłym roku chcielibyśmy wszystko dograć. Marzeniem są punkty Protein Point we wszystkich dużych miastach w Polsce, jak i za granicą. Mam nadzieje, że pandemia już nie popsuje nam więcej planów.

 

Risotto z piersią kurczaka, warzywami i suszonymi pomidorami na oliwie z oliwek, z parmezanem bez laktozy i sałatką - 508  kcal Zapiekanka ziemniaczana z piersią z kurczaka, szpinakiem, serem lazur oraz sałatką z ogórkiem i sosem jogurtowym  - 483 kcal

 

Na koniec pytanie ważne w obecnym czasie: Jak dbacie o higienę anty covidową w waszych restauracjach?


Cały czas mamy co drugi stolik wykluczony z użytkowania, po każdym gościu są dezynfekowane stoliki. Rozstawione są płyny do dezynfekcji przy wejściu i kasie. Staramy się stwarzać normalne warunki, ale w trosce o dobro każdego.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------


Protein Point Healthy Food&Grill

 

ul.Małopolska 4/2
tel. 664 280 100
www.instagram.com/protein_point_malopolska
www.facebook.com/proteinpointszczecin

 

ul.Kwiatkowskiego 1a/1
tel. 604 224 333
www.instagram.com/protein_point_cukrownia
www.facebook.com/proteinpointcukrownia