San Valentino w Perseuszu!

05.02.2020 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski , Zdjęcia: Archiwum Perseusz

Czy wiecie, że Święty Walenty był Włochem? ;) I tym ciekawy pytaniem zapraszamy Was na kolejne, tym razem przed walentynkowe spotkanie z Pizzerią Perseusz!

 

 

 

Mało kto wie, że tradycja walentynkowa przywędrowała do nas z Włoch! Święty Walenty był biskupem miasta Terni w regionie Umbria. A zatem jak Włosi obchodzą to święto …Włosi (jak i wszystkie południowe nacje) inaczej podchodzą do miłości.

 

Wszechobecną otwartość widać w codziennym życiu, co przekłada się na okazywane uczucia. Na pewno ma w tym udział cieplejszy klimat! Niezależnie od rejonu półwyspu apenińskiego, ulice zapełniają się głośnymi ludźmi, w bardzo różnym wieku, nie tylko zakochanymi parami. Miłość jest wszechobecna i to właśnie we Włoszech widać, że święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych, ale również szaleńców.

 

El Toro

 

“Miłość jest wszechobecna i to właśnie we Włoszech widać, że święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych, ale również szaleńców.


Wracając do naszej rzeczywistości, które pizze (wybrane subiektywnie) z menu Perseusza najbardziej pasują do tego romantycznego święta?


Z pizzą jest jak z miłością, nie ma jednego słusznego rodzaju. Dla jednych najlepszym wyborem będzie pikantna i ognista, inni preferować będą powolne rozpalanie różnych zmysłów... Jeżeli nadal mówimy o pizzy to oczywiście polecam pikantną El Toro, albo niezwykle aromatyczną Oliwkowy Gaj. W Perseuszu panuje całkowita wolność wyboru.

 

Risotto Murin


Mam w głowie słynny obrazek z kreskówki Disneya, o dwóch zakochanych psach, jedzących makaron z jednego talerza. A pytanie brzmi: jakie inne dania poleciłbyś na Walentynki?


To jest klasyk! Spaghetti bolońskie z pewnością w niejednej osobie ożywi dawne wspomnienia, choć na romantyczny, wyjątkowy wieczór, może warto zdecydować się na coś bardziej niebanalnego? Risotto Muirín, czyli morskie risotto z krewetkami na białym winie – cudowny autorski przepis naszego szefa kuchni.

 

Oliwkowy Gaj


Ostatnie wyzwanie: zaproponuj po dwie pizzę idealne do niego i niej. Coś nowego, coś wyjątkowego.


Na to pytanie nie mogę udzielić odpowiedzi… Perseusz pokazuje wiele dróg, ale to nasi goście muszą wybrać, którą z nich chcą podążać. Prawie 40 rodzajów pizz... drugie tyle przystawek i dań. W Perseuszu każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy poszukać – pozostawimy Wam radość z odkrycia swojego wymarzonego smaku.

 

 

PERSEUSZ

ul. Rostocka 110A
tel. 690 517 721
www.facebook.com/perseuszristorante
www.perseusz-szczecin.pl

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.