Szczecińska Kuchnia Orientalna cz.2

27.01.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Lokali

Kuchnia azjatycka przez swoje charakterystyczne smaki, a także bogactwo kolorów wciąż zdobywa nowych fanów na wszystkich kontynentach. Nie inaczej mogło być w Europie, w Polsce, w Szczecinie. Mamy coraz więcej restauracji, w których skosztujemy dań orientalnych: wietnamskich, chińskich, tajskich, czy japońskich. Jakiś czas temu, postanowiliśmy przybliżyć wam szczecińskie lokale specjalizujące się w kuchni azjatyckiej. Spotkaliśmy się ze sporym odzewem z waszej strony oraz (zwłaszcza) z zarzutami ;), że pominęliśmy ważne lokale i dlatego w styczniu 2017 polecamy smaki Azji po raz drugi!

 

 

Bombay
Bombay, to lokal który jest działa w Szczecinie od 1995 roku! Bombay ma już ugruntowaną renomę, a wielu ludzi przyjeżdża tutaj zjeść nawet z innych województw. Lokal jest otwarty codziennie od godziny 13 do 23. Bombay, to część Exotic Restaurants w skład których wchodzą także Buddha oraz Tokyo Sushi 'n' Grill. Jeśli wybieracie się tutaj większym gronem, to warto skosztować Uczty Maharadży. W menu znajdziecie wszystko to, co najlepsze w kuchni Indyjskiej.
ul. Partyzantów 1
tel. 91 812 11 71
www.india.pl

 

 

 

China Town
China Town, to pięć restauracji w Szczecinie. Prócz nowej lokalizacji w Atrium Molo (otwarcie odbyło się w grudniu) China Town znajdziecie przy ul. Monte Cassino 1, przy ul. Rydla 52 (C.H. Helios), ul. Królowej Jadwigi 12 (róg ul. Krzywoustego) lub przy ul. Ku Słońcu 67 (C.H. Ster). W menu znajdziecie oczywiście zupy potrawy z kurczaka, wieprzowiny, wołowiny, kaczki, owoców morza. Wszystkie potrawy robione są na miejscu, wyłącznie przez azjatyckich kucharzy.
ul. Mieszka I 73 (Atrium Molo)
www.facebook.com/chinatown.szczecin

 

 

 

Tokyo Sushi’n’Grill
Tokyo, to miejsce, w którym właściciele zapraszają w podróż narodzoną z pasji do kulinarnego dalekiego wschodu. Sekretem sukcesu restauracji Tokio są japońscy mistrzowie kuchni. Gotując zgodnie z tradycyjnymi recepturami, przywiązują ogromną wagę do wszystkich prawideł wschodniej sztuki kulinarnej. W menu przystawki, zupy, sałatki, makarony oraz oczywiście szeroki wybór sushi. Ponadto dania główne, także z grilla. Lokal należy do sieci Exotic Restaurants.
Rynek Sienny 3
tel. 91 433 71 40
www.tokyorestaurant.pl
www.facebook.com/tokyosushiandgrill

 

 

 

Macao
Macao, to trzy restauracje w Szczecinie. My podaliśmy adres przy al. Bohaterów Warszawy, jednakże warto pamiętać, że Macao znajdziecie także przy ul. Batalionów Chłopskich 43c czy al. Wyzwolenia 105B. W menu znajdziecie oczywiście zupy, przekąski, potrawy z kurczaka, wieprzowiny, wołowiny, kaczki, owoców morza. Ponadto dania z ryżem, makaronem, a także wegetariańskie. Wszystkie informacje na temat lokali znajdziecie na ich stronie internetowej.
al. Bohaterów Warszawy 11a
tel. 795 240 320
www.macao.com.pl

 

 

 

Izumi Sushi 
Izumi Sushi, to warszawska sieć restauracji, która postanowiła otworzyć swój pierwszy lokal poza stolicą – padło na Szczecin! Restauracja działa od listopada 2015 roku. Izumi prowadzi dowóz swoich dań na terenie Szczecina. Lokal jest otwarty codziennie od godziny 12, różnią się natomiast godziny zamknięcia - w piątki i soboty są czynni aż do północy. W menu znajdziecie lunch boxy, dania główne, przystawki, zupy, sałaty, desery oraz duży wybór sushi.
ul. Mała Odrzańska 19
tel. 664 100 044
www.szczecin.izumidostawa.pl
www.facebook.com/izumisushiszczecin

 

 

 

Kenko Sushi
Kolejna propozycja Sushi w naszym zestawieniu. Lokal mieści się przy ul. Monte Cassino, z wejściem od ulicy Piłsudskiego. Kenko Sushi, to kuchnia azjatycka, fusion, dania z grilla, śniadania, lunche, nie brakuje tutaj dań wegetariańskich oraz owoców morza. Ponadto przystawki, sałatki, zupy, desery, a także duża ilość różnych zestawów sushi. Są czynni codziennie od 11 do 22, w piątki i soboty do godziny 23.
ul. Monte Cassino 6
tel. 508 686 668
www.facebook.com/kenko.sushi.szczecin

 

 

 

Unagi Sushi Bar
Lokal mieszczący się w centrum Starego Miasta w Szczecinie. Posiada szeroki wybór dań, serwowanych na świeżo oraz przyrządzanych na oczach klientów. Czynni są codziennie od godziny 12 do 22, a w weekendy do 23. Unagi wprowadziło możliwość dowozu na terenie Szczecina i okolic. Lokal istnieje od listopada 2015 roku. Restauracja oferuje bogate menu: talerzyki i zestawy sushi, zupy, dania główne, lunche, dania dla najmłodszych, desery, napoje.
Nowy Rynek 2
tel. 504 631 633
www.unagisushi.pl
www.facebook.com/unagisushibar

 

 

 

Sushi Box Takumi
Restauracja istnieje od końca 2009 roku. Lokal mieści się przy al. Wyzwolenia, w Centrum Handlowym Galaxy. Takumi jest czynne codziennie od godziny 9 do 21, w niedzielę zamykają się 2 godziny szybciej. W menu znajdziecie szeroki wybór sushi, zupy, mini sajgonki czy inne dania na ciepło, a także sałątki, desery.
al. Wyzwolenia 18
tel. 91 314 38 65
www.sushibox.com.pl

 

 

 

Sprawdź Szczecińską Kuchnię Orientalną cz.1!
Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.