Szczecińska kuchnia orientalna

04.03.2019 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak/Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Lokali

Kuchnia azjatycka przez swoją różnorodność i bogactwo smaków, podbiła serce smakoszy na wszystkich kontynentach. Nie inaczej mogło być w Europie, w Polsce, w Szczecinie. Mamy coraz więcej restauracji, w których skosztujemy dań orientalnych: wietnamskich, chińskich, tajskich, czy japońskich.
W marcu postanowiliśmy przybliżyć wam kilka wybranych szczecińskich lokali specjalizujących się w kuchni azjatyckiej. Proponujemy szeroki przekrój miejsc – od ekskluzywnych, przez sieciowe, kończąc na tych, które specjalizują się głównie w dowozie.

 

Bombay


Bombay, to lokal który jest działa w Szczecinie od 1995 roku! Bombay ma już ugruntowaną renomę, a wielu ludzi przyjeżdża tutaj zjeść nawet z innych województw. Lokal jest otwarty codziennie od godziny 13 do 23. Bombay, to część Exotic Restaurants w skład których wchodzą także Buddha, Bollywood Street Food, Shanghai Chinese Restaurant oraz Tokyo Sushi nGrill. Jeśli wybieracie się tutaj większym gronem, to warto skosztować Uczty Maharadży. W menu znajdziecie wszystko to, co najlepsze w kuchni indyjskiej.


ul. Partyzantów 1 | tel. 91 812 11 71 | www.india.pl

 

  

 

_________________________________

 

China Town


China Town, to pięć restauracji w Szczecinie. Prócz nowej lokalizacji w Atrium Molo China Town znajdziecie przy ul.Monte Cassino 1, przy ul. Rydla 52 (C.H. Helios), ul. Królowej Jadwigi 12 (róg ul. Krzywoustego) lub przy ul. Ku Słońcu 67 (C.H. Ster). W menu znajdziecie oczywiście zupy potrawy z kurczaka, wieprzowiny, wołowiny, kaczki, owoców morza. Wszystkie potrawy robione są na miejscu, wyłącznie przez azjatyckich kucharzy.


www.chinatown.szczecin.pl | fb/chinatown.szczecin

 

  

 

_________________________________

 

Tokyo Sushi’n’Grill


Tokyo, to miejsce, w którym właściciele zapraszają w podróż narodzoną z pasji do kulinarnego Dalekiego Wschodu. Sekretem sukcesu restauracji Tokio są japońscy mistrzowie kuchni. Gotując zgodnie z tradycyjnymi recepturami, przywiązują ogromną wagę do wszystkich prawideł wschodniej sztuki kulinarnej. W menu przystawki, zupy, sałatki, makarony oraz oczywiście szeroki wybór sushi. Ponadto dania główne, także z grilla. Lokal należy do sieci Exotic Restaurants.


Rynek Sienny 3 | tel. 91 433 71 40 | www.tokyorestaurant.pl

 

  

 

_________________________________

 

Macao


Macao, to trzy restauracje w Szczecinie. My podaliśmy adres przy al. Bohaterów Warszawy, jednakże warto pamiętać, że Macao znajdziecie także przy ul. Batalionów Chłopskich 43c czy al. Wyzwolenia 105B. W menu znajdziecie oczywiście zupy, przekąski, potrawy z kurczaka, wieprzowiny, wołowiny, kaczki, owoców morza. Ponadto dania z ryżem, makaronem, a także wegetariańskie. Wszystkie informacje na temat lokali znajdziecie na ich stronie internetowej.


al. Bohaterów Warszawy 11a | www.sushi.macao.com.pl

 

  

 

_________________________________

 

Izumi Sushi


Izumi Sushi, to warszawska sieć restauracji, która postanowiła otworzyć swój pierwszy lokal poza stolicą – padło na Szczecin! Restauracja działa od listopada 2015 roku. Izumi prowadzi dowóz swoich dań na terenie Szczecina. Lokal jest otwarty codziennie od godziny 12, różnią się natomiast godziny zamknięcia - w piątki i soboty są czynni aż do północy. W menu znajdziecie lunch boxy, dania główne, przystawki, zupy, sałaty, desery oraz duży wybór sushi.


ul. Mała Odrzańska 19 | tel. 664 100 044 | www.szczecin.izumisushi.eu

 

  

 

_________________________________

 

Kenko Sushi


Kolejna propozycja sushi w naszym zestawieniu. Lokal mieści się przy ul. Monte Cassino, z wejściem od ulicy Piłsudskiego. Kenko Sushi, to kuchnia azjatycka, fusion, dania z grilla, śniadania, lunche, nie brakuje tutaj dań wegetariańskich oraz owoców morza. Ponadto przystawki, sałatki, zupy, desery, a także duża ilość różnych zestawów sushi. Są czynni codziennie od 11 do 22, w piątki i soboty do godziny 23.


ul. Monte Cassino 6 | tel. 508 686 668 | fb.com/kenko.sushi.szczecin

 

  

 

_________________________________

 

Unagi Sushi Bar


Lokal mieszczący się w centrum Starego Miasta w Szczecinie. Posiada szeroki wybór dań, serwowanych na świeżo oraz przyrządzanych na oczach klientów. Czynni są codziennie od godziny 12 do 22. Unagi wprowadziło możliwość dowozu na terenie Szczecina i okolic. Lokal istnieje od listopada 2015 roku. Restauracja oferuje bogate menu: talerzyki i zestawy sushi, zupy, dania główne, lunche, dania dla najmłodszych, desery, napoje.


Nowy Rynek 2 | tel. 504 631 633 | www.unagisushi.pl

 

  

 

_________________________________

 

JinDu


Restauracja „JinDu" powstała w Szczecinie w 1999 roku. „JinDu" w tłumaczeniu oznacza „Złote Miasto". Szefowie kuchni pochodzą z Kantonu i Pekinu, każdy z nich wytrawnie przygotowuje oryginalne chińskie potrawy i ma w zanadrzu kilka własnych ,,specjalności" szefa kuchni. Na miejscu sala na 80 miejsc siedzących.W menu znajdziecie m.in. przystawki, zupy, dania z tak zwanego „gorącego półmiska”, a także potrawy z kurczaka, kaczki czy owoce.


al. Papieża Jana Pawła II 17 | tel. 91 489 34 68 | www.jindu.pl

 

  

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.