TIMO - karta inna niż wszędzie!

03.09.2020 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Miejsca

Timo to restauracja inspirująca się doznaniami smakowymi wprost z obszaru śródziemnomorskiego. To interesujące miejsce zlokalizowane na starym mieście, które zdecydowanie warto odwiedzić dla atmosfery, smaku i nie tylko! Rozmawiamy z Panią Alicją Dubicką, która opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy na temat Timo. Treść wywiadu znajdziecie oczywiście poniżej...

 

Zacznijmy od początku. Kiedy dokładnie rozpoczęli Państwo swoją działalność w Szczecinie?


Działalność rozpoczęliśmy dokładnie 24 czerwca tego roku.

 


Jaka jest idea przewodnia restauracji? Od czego się zaczęło? :)


Idea zrodziła się z własnych (osobistych doświadczeń) i częstych wyjazdów do Wloch, a także z miłości do włoskiej kuchni. Po wielu latach prowadzenia restauracji Toscana w Świnoujsciu - wlaściciel postanowił rozszerzyć działalność i powtórzyć wyjątkowe miejsce w Szczecinie.


Nadal we włoskim klimacie, natomiast o nowej jakości i zupełnie zmienionej koncepcji.


Co nas wyróżnia to włoskie dania gotowane "na żywo", chcieliśmy dosłownie otworzyć się na klienta, poprzez otwarta kuchnię - gdzie może sam zobaczyć w jaki sposób i z jakich składników przygotowywane są dania.


Kilka słów na temat Państwa oferty. Co można dobrego zjeść w Timo?


Z pewnością nie wieje u nas nudą. W menu znajdziemy zupy, przystawki, pizzę - ale głownie risotto i makarony, które przybierają formę dań głównych, celowo nie nazwane w karcie daniami głównymi, aby zrezygnować z pewnego rodzaju zadęcia i stworzyć nowoczesną formę karty.


Jeśli chodzi o risotto - to jesteśmy jedyny miejscem w Szczecinie, które oferuje tak szeroki wybór tej potrawy.


To co nas wyróżnia to np. zamiast tzw. specjalności - oferujemy podróże kulinarne w różne zakątki Włoch! Co miesiąc nowy przystanek- i specjalne menu z danego regionu, prawdziwa uczta dla Naszych Gości!

 


Chcemy pokazać różne style gotowania i różne produkty regionalne, którymi będziemy raczyć klientów i przez to chcemy przybliżyć im zróżnicowane kulinaria włoskie - każdy region ma charakterystyczne dla siebie produkty. Dodatkowo oferujemy charakterystyczne dla danego regionu wina w atrakcyjnej cenie.


Oprócz tego istnieje główne menu, które zmienia się sezonowo, w tej chwili jest lato, a lada moment nadejdzie jesień i związane z nią produkty i potrawy na ich bazie (trufle, prawdziwki…)


I nasze obłędne desery - wykonywane przez szefa kuchni- mistrzostwo, zachwalane przez naszych gości, wykonywane według tradycyjnych włoskich przepisów.

 


Co najbardziej przyciąga klientów do restauracji?


Karta inna niż wszędzie, niepowtarzalny klimat, dbałość o szczegóły w menu miejsce i smaki! Świeżość składników.


Nowoczesne wnętrze, zupełnie inne niż dotychczas kojarzone z restauracją włoską- brak typowych rażących, odrzucających kolorów czy wzorów, tandetnych ozdób. Delikatne, ukryte detale, przemycone symbole Włoch.

 

Dodatkowo urokliwe patio, ukryte na tyłach restauracji- z widokiem na Zamek - idealne miejsce na randkę, jak również rodzinny obiad czy spotkanie ze znajomymi. Atmosfera. Zapach. Wyjątkowi ludzie. Inspirujemy się tradycyjnymi potrawami podanymi w nowoczesnym i niestandardowym wydaniu.

 

 

Kilka słów dla naszych czytelników?


Serdecznie zapraszamy tych, którzy chcą spróbować i zobaczyć czego innego niż zazwyczaj: świeży, nowoczesny - ale również romantyczny klimat. Dania włoskie w nowej odsłonie, oryginalne i świeże produkty oraz przepyszne desery przygotowywane na miejscu!


Menu dla dzieci podróże kulinarne, ciągły rozwój i nowe propozycje niepowtarzalne miejsce - nie jesteśmy z pewnością kolejna włoską restauracją w szczecinie! :)

Serdecznie pozdrawiam. Alicja Dubicka

 

ul.Panieńska 14
tel. 91 303 31 53
timo.ristorante.szczecin@gmail.com
www.facebook.com/timoszczecin

www.timo-szczecin.pl

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Timo

Timo

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.