Academy of Art and Knowledge

20.09.2017 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum własne

Academy of Art and Knowledge to jedno z najciekawszych miejsc na mapie urodowej Szczecina. Akademię tworzy czwórka przyjaciół: Marta, Josef, Magda i Krzysiek. O tym jak powstało to miejsce, o idei, usługach oraz wnętrzu tego miejsca porozmawiamy z Magdą i Josefem. Ten nowoczesny salon urody zlokalizowany jest w samym centrum Szczecina, przy ul. Więckowskiego. 

 

 

„Jeśli sztuka jest pięknem, czymś prawdziwym i magicznym to fryzjer jest artystą, który ma odzwierciedlać sztukę”.

- Academy of Art and Knowledge

 

hot°: Jakie koleje losu doprowadziły do tego, że otworzyliście Academy Of Art and Knowledge? Jak długa była droga od pomysłu do realizacji?

 

Magda: Nasza czwórka poznała się przez wspólną przyjaciółkę, zaczęliśmy się widywać coraz częściej na stopię przyjacielskiej, :) a wspólna relacja doprowadziła do tego, że podczas jednej z rozmów wynikło, że ja z Krzyśkiem szukamy lokalu pod kontem otwarcia salonu kosmetycznego, a Josef z Martą mają pomysł na Akademię Fryzjerską. A więc postanowiliśmy we czwórkę połączyć siły i otworzyć coś oryginalnego, z duszą i przekazem.

 

Droga od pomysłu do realizacji była w sumie krótka (jak dla Nas). :) W przeciągu miesiąca znalazłam lokal, w który Krzysiek wraz ze swoim ojcem mogli zainwestować, a Josef wraz z Martą mieli ogólny zarys wizerunku Akademii. Gdy lokal został zakupiony zaczęliśmy działać. Ruszył remont, który trwał około 6 miesięcy. Więc jak dla Nas to dosyć krótki czas realizacji, bo wszystko się toczyło w zawrotnym tempie. I w niecały rok plan został zrealizowany. :)

 

 

 

hot°: Jak sobie radzicie z podziałem ról w salonie, bo jest Was aż czworo? Czy jest to łatwe?

 

Magda: Jest to łatwe. :) Tworzymy po prostu całość, współpracujemy ze sobą. Każdy ma swoje zadania, które wykonuje jak najlepiej potrafi, ale również wzajemnie sobie pomagamy. Josef zajmuje się stricte fryzjerstwem od usług po szkolenia, jest naszym dyrektorem artystycznym. Krzyśka zadaniem jest kwestia papierkowa oraz finansowa. Marta zajmuje się zaopatrzeniem naszego salonu w kosmetyki najwyższej jakości. A ja natomiast tworzę strefę beauty na drugim poziomie naszego salonu :)

 

 

hot°: Jaka jest idea miejsca, które stworzyliście? Już sama nazwa wskazuje na głęboko przemyślaną koncepcję.

 

Josef: Naszą główną ideą jest przekazywanie dobrej jakości usług i wiedzy w regionie zachodniopomorskim na różnych płaszczyznach sztuki. Ma być to miejsce w którym będą spotykać się różni styliści oraz artyści, aby przekazywać nawzajem swoją naukę oraz dzielić się doświadczeniem zarówno zawodowym, jak i życiowym. Chcemy również przywrócić szczecińskiemu fryzjerstwu dawne życie. Naszym celem jest tworzenie sztuki na najwyższym poziomie, dlatego też chcemy zapraszać artystów z różnych dziedzin sztuki od rzeźbiarstwa, po malarstwo, jak i muzykę, modę, sztukę tatuażu, czy też makijażu.

 

 

 

hot°: A teraz bardziej przyziemnie ;) - Jakie usługi oferujecie w Academy Of Art And Knowledge?

 

Josef: Przede wszystkim szkolenia fryzjerskie, pokazy fryzjerskie, a także szeroki wachlarz usług stricte fryzjerskich (od strzyżenia po farbowanie, a także barbering).

 

 

 

 

hot°: W dzisiejszych czasach salonów pielęgnacji urody jest coraz więcej. Konkurencja wydaje się być duża, trzeba walczyć o klientów. Czym zamierzacie się wyróżniać? Jakie są Wasze największe atuty widziane Waszym subiektywnym okiem ;)?


Josef: Wyróżniamy się przede wszystkim stylem i jakością jaką reprezentuje ekipa, a także podejściem do klienta. Głównym aspektem charakteryzującym nas w Szczecinie są szkolenia na najwyższym poziomie prowadzone przez najlepszych specjalistów w swoim fachu. Ponadto nasi styliści nie ulegają klientom… to fakt, klient jest najważniejszy i dlatego chcemy dla niego jak najlepiej. Jeśli ich wybór jest zły, co do strzyżenia, czy koloryzacji, staramy się im odradzić daną decyzje i przedstawić im Naszą wizje, a zarazem najlepszą stylizacje dla nich.

 

Magda i Josef

 


hot°: Skoncentrujmy się przez chwilę na usługach fryzjerskich. Jakie są Wasze możliwości w tym zakresie? Co oferujecie?


Magda: Fryzjerstwo damskie, zaczynając od koloryzacji, pielęgnacji, strzyżenia, prostowania keratynowego, a także przedłużanie włosów. Oczywiście nie zapominajmy o Panach, w ofercie posiadamy też usługi barberskie. :) Mentorem naszego zespołu fryzjerskiego jest Josef i to on sprawuje piecze w tej dziedzinie. :)

 

 

 


hot°: Jakie są obecnie najpopularniejsze trendy w świecie fryzjerskim? Jak pogłębiacie swoją wiedzę?
Josef: Trendy wytyczane są przez duże koncerny, natomiast my skupiamy się na sztuce użytkowej, praktycznej, podążamy swoimi ścieżkami, trendy dla nas są tylko wskazówką, swoistym drogowskazem, jednak nasi styliści do każdego klienta podchodzą indywidualnie.

 

 

Wideo

Wideo


hot°: Widziałem na Waszym facebooku, że organizujecie różnego rodzaju szkolenia. Poprosimy o rozwinięcie tematu…


Josef: Prowadzimy szkolenia z zakresu technik strzyżenia, koloryzacji, barberingu oraz makijażu. Mamy na miejscu ekipę szkoleniową, dodatkowo nawiązujemy współpracę ze szkoleniowcami z całej Polski, jak również spoza naszego kraju. Prowadzimy szkolenia indywidualne, a także szkolenia w małych grupach (grupy 8 osobowe), jak i pokazy fryzjerskie dla większej ilości osób. Nieustannie również szkolimy naszą kadrę, aby oferować usługi na najwyższym poziomie, ostatnio gościł u nas Filip Galas – jeden z najlepszych Polskich fryzjerów.

 

 

hot°: Academy Of Art And Knowledge ma dwa poziomy. Usługi fryzjerskie zajmują górę, na dole znajdziemy pięć pokoi… No właśnie jakie? Jakie usługi kosmetyczne oferujecie w drugiej części salonu?


Magda: To fakt posiadam drugi poziom. Choć jest to odrębna nazwa salonu, jaką jest Art Of Beauty, to stworzyłam ją z myślą o Naszych klientach, tak aby otrzymywali pełen pakiet usług w jednym miejscu. Współpracujemy z Akademią i tworzymy jedną całość, mimo że nazwy są różne. Najważniejszy jest dla nas klient, aby dostał wszystkie usługi z zakresu piękna.


Art Of Beauty zajmuje się sferą urody. Usługi jakie są tam wykonywane to stylizacja paznokci, zabiegi na twarz, depilacja, a także w najbliższym czasie również stylizacja rzęs oraz makijażu. AOB wciąż pracuje nad rozbudową swoich usług, tak aby trafić do jak największego grona klientów. Nasz salon również nawiązał współprace z Alicją Karpik, która jest dietetykiem na najwyższym poziomie, a także oferuje zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej.

 


hot°: Oczywiście piękny salon to nie wszystko. Proszę opowiedzieć nam o ludziach tworzących te miejsce.

 

Josef: Tworzymy cudowny, zgrany zespół. Cóż więcej możemy powiedzieć, są to po prostu pasjonaci sztuki.

 

 

 

hot°: Wasz salon jest ogromny i pięknie zaaranżowany. Jak tworzy się taką przestrzeń?


Josef: Całą aranżacją salonu zajęła się Magda, bo posiadała najwięcej wolnego czasu z naszej ekipy. Więc niech może ona się wypowie na ten temat :)


Magda: Hmm jak się tworzy? To prawie jak gra w Simsy hahaha. Nie no żartuje. Największym atutem w tworzeniu przestrzeni była ekipa remontowa mojego kuzyna, która tworzyła razem ze mną to miejsce. A mieli ze mną niełatwo haha. Nie raz wybuchały kłótnie miedzy nami, bo miałam jakąś wizje, a nie wszystko dało się tak łatwo zrealizować, ale koniec końców dochodziliśmy do kompromisu. Całe wnętrze stworzyliśmy w stylu industrialnym, czyli cegła, surowe drewno, metal itp. Znaleźliśmy stare meble z 1960r do renowacji i sami je odnowiliśmy. Ponadto wykonaliśmy blaty oraz całą recepcje własnoręcznie. Mój brat stworzył metalowe ramy luster oraz inne elementy z tego tworzywa. Więc sama nie tworzyłam tego salonu. To był rodzinny projekt:) i został włożony ogrom serca w niego. Nieraz płynęły łzy ze zmęczenia, ale było warto!:)Aktualnie przestrzeń również tworzona jest na bieżąco różnymi dodatkami oraz kwiatami. Marta pilnuje tego, aby w naszym salonie było zielono, bo ja nie mam kompletnie ręki do kwiatów. A Josef dobiera obrazy do Naszego salonu. Natomiast ja tworzę meble z drewna, jeśli jakieś są potrzebne…:)

 


hot°: Niedawno wystartowaliście, jakie są Wasze kolejne plany i marzenia na 2018 rok?

 

Josef i Magda: Marzeń mamy sporo, zabrakło by czasu, aby wszystkie wymienić, ale te na najbliższy czas to:
-własna kolekcja fryzjerska,
-cykl szkoleń zakończony pokazem fryzjerskim,
-współpraca z najlepszymi szkoleniowcami nie tylko z Polski,
-jako pierwsi chcemy nawiązać współpracę z Akademią ZGAT z Chorwacji oraz z Maciejem Wróblewskim,
-Jak największa ilość zadowolonych klientów.
A więc trzymajcie za Nas kciuki :)

 

 

 

Academy Of Art And Knowledge 
ul. Więckowskiego 2/4,Szczecin
Rezerwacje terminów: tel. 728 306 875
Odwiedź stronę Internetową!
Polub na Facebooku!

 

 

Art Of Beauty
ul. Więckowskiego 2/4,Szczecin
Tel. 510 508 219
Polub na Facebooku!

 

 

Academy of Art and Knowledge

Academy of Art and Knowledge

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.