Atelier Zdrowia i Urody Magdy Kopyś: Tutaj dbamy kopmleksowo o naszych pacjentów!

03.02.2016 0 komentarzy
Autor: Magda Kopyś, Zdjęcia: Krystian Gąciarski

Ogromne poruszenie wśród entuzjastów spa i wellness wywołało pojawienie się na mapie Szczecina „ Atelier Zdrowia i Urody Magdy Kopyś”. To miejsce jako jedno z nielicznych w naszym mieście pozwala nam zadbać kompleksowo o zdrowie, ciało i urodę. Atelier oferuje absolutnie całościową ofertę w zakresie kosmetologii, dietetyki i fizjoterapii . Wnętrze Atelier jest jasne i przestronne a personel od progu wita swoich gości uśmiechem. Postanowiliśmy porozmawiać z fizjoterapeutkami tworzącymi to miejsce – Aleksandrą Szafarz i Martą Zawarską i poprosić by opowiedziały parę słów o swojej pracy, propozycjach i planach na przyszłość.

 

Magda Kopyś

 

Są Panie absolwentkami Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – co skłoniło Was do wybrania właśnie takiej drogi zawodowej? – jak wyglądały studia na tym kierunku?

 

Aleksandra Szafarz – fizjoterapeutka i masażyska :


Nie chciałabym by zabrzmiało to zanadto pompatycznie ale do wybrania takiej a nie innej drogi skłoniła mnie chęć pracy z człowiekiem i pomocy człowiekowi. Nie zapominajmy że nawet gdy ludzie przychodzą to nas tylko po relaks to i tak pomagamy im bardzo często choćby w znalezieniu wytchnienia od codzienności


Natomiast odpowiadając na pierwszą część Pana pytania… studia na PUM dały mi solidną podstawę teoretyczną, również istotną w kontekście wykonywania zawodu Fizjoterapeuty. Umiejętności praktyczne szlifowałam w rozlicznych placówkach medycznych. Ukończyłam również dwuletnie studium medyczne, co zaowocowało zdobyciem tytułu technika masażysty

 

Aleksandra Szafarz

 

Marta Zawarska fizjoterapeutka i masażystka:


Studiowanie fizjoterapii przypomina naukę medycyny. Tak samo jak przyszli lekarze fizjoterapeuci poznają anatomię, fizjologię czy biochemię. Dopiero do takich „medycznych podstaw” dochodzą później przedmioty typowo fizjoterapeutyczne ( kinezyterapia, terapia fizykalna, masaż czy terapia manualna). Bardzo dużo zajęć praktycznych odbywa się na oddziałach szpitalnych.

 

Czym w ogóle jest fizjoterapia?. Co wchodzi w zakres Waszych usług fizjoterapeutycznych


MZ : Fizjoterapia to nie tylko masaż – chociaż ten jest oczywiście bardzo ważną jej częścią.


Bazą fizjoterapii jest kinezyterapia – czyli terapia ruchem, odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą wzmocnić mięśnie, zwiększyć zakresy ruchu czy zmniejszyć dolegliwości bólowe pacjenta. Do tego dochodzi fizykoterapia czyli cały wachlarz zabiegów wykorzystujących bodźce fizykalne między innymi takie jak prądy, ultradźwięki, laser, promieniowanie IR lub UV.

 

Marta Zawarska


Wiem, Pani Olu że ukończyła Pani różnego rodzaju kursy, prosimy o więcej szczegółów.

 

A SZ : Tak, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów ukończyłam kursy zawodowe w zakresie Masażu: gorącymi kamieniami, bańką chińską i gorącą czekoladą a także Diagnostyki i leczenia dysfunkcji układu mięśniowo szkieletowego.


Jakie dolegliwość jest Pani w stanie usunąć?


A SZ : Z naszych usług korzystają pacjenci z dolegliwościami bólowymi różnorakiego pochodzenia: bóle kręgosłupa, zwyrodnieniowe czy pourazowe. Nie mogę nie wspomnieć iż służymy również pomocą sportowcom, którzy chcą wrócić do formy po kontuzji albo utrzymać swoje ciało w odpowiedniej dyspozycji np. przed zawodami

 

Aleksandra Szafarz

 

Jakie są najnowsze trendy w Pani zawodzie? W jaki sposób podnosi Pani swoje kwalifikacje?


A SZ : Nie jest łatwo określić nawet kręgu trendów w dziedzinie fizjoterapii ponieważ każdego pacjenta należy traktować indywidualnie stosując odpowiednia terapię a nie oglądając się na obecnie panujące mody.

 

Pani Marto wspomina Pani na waszej stronie www, że ukończyła Pani kurs metodą PNF. Domyślam się, że to coś ważnego… Prosimy o kilka słów wyjaśnienia…


MZ : Metoda PNF którą pracuję jest znana i ceniona na całym świecie. Najbardziej podoba mi się w niej to że opiera się na optymistycznym i pozytywnym podejściu. Wykorzystując do ćwiczeń silne i zdrowe regiony ciała, fizjoterapeuta aplikuje usprawnianie w taki sposób, aby umożliwić bezbolesną pracę, bez traumatycznych psychicznie i fizycznie doznań. Dzięki temu, że koncepcja PNF opiera swe ćwiczenia na wzmacnianiu i wykorzystuje fizyczne i umysłowe zasoby pacjentów oraz promuje to, co pacjent sam może zrobić, doskonale motywuje do dalszego działania.

 

Jest to optymalny sposób na stymulowanie pacjenta i pełne wykorzystanie rezerw tkwiących w jego organizmie, a dzięki temu osiąganie najlepszych wyników terapeutycznych.

 

 

Jakie dolegliwość jest Pani w stanie usunąć?


MZ : Fizjoterapia ukierunkowuje się na poprawę funkcjonalności pacjenta. Jak już wcześniej wspomniałam mogę wzmocnić osłabione mięśnie, zwiększyć zakresy ruchu, mogę działać przeciwbólowo i przeciwobrzękowo jak również przywrócić właściwe wzorce ruchowe oraz wzmocnić czucie głębokie.

 

Jakie są najnowsze trendy w Pani zawodzie? W jaki sposób podnosi Pani swoje kwalifikacje?

 

MZ : Fizjoterapia tak samo jak medycyna ciągle się rozwija, pojawiają się nowe metody, techniki i sprzęty - trzeba być cały czas na bieżąco, jednak należy podchodzić z pokorą do pojawiających się nowości. Najważniejsze jest dobro pacjenta więc do każdego trzeba podejść indywidualnie i spośród wielu metod wybrać te które będą dla niego najwłaściwsze (nie koniecznie te najmodniejsze :) )
Inwestuje w siebie i swoją wiedzę uczestnicząc w specjalistycznych kursach i konferencjach naukowych. Największą wartość ma dla mnie nauka płynąca od doświadczonych mentorów praktyków.


Mają Panie w swojej ofercie mnóstwo różnych ciekawych propozycji masażu: wyszczuplający bańką chińską, czy izometryczny. Można się w tym pogubić… Od czego warto zacząć?


A SZ : W zależności od tego jaką korzyść dla siebie chcemy uzyskać taką terapię dobieramy. Masaż bańką Chinką przynosi nieocenione efekty w walce z tak nielubianym przez Panie cellulitem . Masaż izometryczny może być znakomitym orężem w walce o usprawnianie pacjenta np. po złamaniu kończyn

 

 

Czy masaż może być również środkiem zaradczym – przeciw chorobowym?

 

A SZ : Cała dziedzina Fizjoterapii więc również i masaż opiera się na tym by zapobiegać nawrotom i rozwojowi choroby oraz przywracaniu zdrowia

 

Na waszym fanpage ’u na Facebooku polecaliście kilka razy masaż gorącą czekoladą, to jakaś super nowość ?

 

A SZ : Masaż gorącą czekoladą nie jest jest supernowością, w całej barwnej tęczy zabiegów przez nas oferowanych ale jest tym żelaznym i niezwykle lubianym przez nasze klientki punktem. Powiedzmy sobie szczerze, czy jest ktoś kto nie lubi zapachu czekolady albo przywołując wspomnienia z dzieciństwa, ktoś kto nie chciałby się czekoladą bezkarnie wysmarować? Feria zapachów i cały nastrój towarzyszący temu zabiegowi tworzy swoistą bombę relaksu

 

 

„Różane uniesienie”, „Masaż Tysiąca i jednej nocy”, „Słodka chwila” – wypisałem te zabiegi z waszej strony www – nazwy brzmią nieco swawolnie ;) O co chodzi w tych zabiegach ?


A SZ : Masaż tysiąca i jednej nocy wykonywany jest z użyciem olejku, który w swoim składzie ma najprawdziwsze złoto. Kruszec ten ma niezwykle pozytywny wpływ na organizm- ułatwia gojenie oparzeń i ran, likwiduje bóle mięśni i nadmierne pocenie się, a także przeciwdziała gwałtownym uderzeniom gorących i zimnych dreszczy często towarzyszącym klimakterium.


Słodka chwila natomiast to unikalny masaż przy użyciu wyjątkowego zestawienia olejku ciasteczkowego i kawowego. Ten duet nikogo pragnącego relaksu i wytchnienia nie pozostawi obojętnym

 

Marta Zawarska


Kim są Pań pacjenci ? Czy są jakieś przeciwskazania w fizjoterapii?

MZ : Pracujemy w większości z pacjentami dorosłymi. Są to głównie osoby po przebytych urazach, kontuzjach oraz pacjenci z problemami neurologicznymi. Spora część osób która się do nas zgłasza cierpi na „ból pleców” z powodu siedzącego trybu życia (dlatego proponujemy teraz wstać i wykonać kilka ćwiczeń :) ) Naszymi pacjentami są również sportowcy między innymi triathloniści, crossfiterzy i tancerze.


Owszem istnieją przeciwwskazania do poszczególnych zabiegów ale jak już wspomniałam fizjoterapia jest bardzo szeroką dziedziną, łączy wiele możliwości terapii dlatego jestem przekonana że dla każdego pacjenta uda się dobrać odpowiednia metodę leczenia.

 

Atelier Zdrowia i Urody Magdy Kopyś
ul. Łukasińskiego 116
tel. 530 018 012
www.atelierzdrowiaiurody.com

Atelier Zdrowia i Urody Magdy Kopyś

Atelier Zdrowia i Urody Magdy Kopyś

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.