Kurze łapki, lwia zmarszczka, mefisto, nie chcemy tego na naszej twarzy!

09.12.2019
Autor: Ewelina Dymkowska , Zdjęcia: Archiwum Gabinetu / Marcin Haczyk

Kurze łapki, lwia zmarszczka, mefisto, nie chcemy tego na naszej twarzy! Dlatego mam na to świetne rozwiązanie - Botox. Zastosowanie toksyny botulinowej w celu pozbycia się zmarszczek, to popularny zabieg w medycynie estetycznej. Można go z powodzeniem stosować zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jest to obecnie najszybsza metoda pozbycia się zmarszczek mimicznych. Należy jednak pamiętać, że toksyna botulinowa to lek i tak należy ją traktować.

 

    

  
Działanie botoksu koncentruje się na czasowym hamowaniu uwalniania acetylocholiny – substancji chemicznej która przenosi do mięśni informację wywołującą skurcz. Dzięki temu mięsień pozostaje rozluźniony, a zmarszczka staje się mniej widoczna.


Czy zabieg jest bezpieczny?
Tak. Moje wieloletnie doświadczenie pozwala mi zaoferować pacjentom bezpieczeństwo i satysfakcję z efektów zabiegu. Botoks jest powszechnie używaną nazwą toksyny botulinowej wytwarzanej przez beztlenową pałeczkę Clostridium Botulinum - najsilniejszą z toksyn biologicznych. Stosowana podczas zabiegu ilość toksyny jest jednak kilkaset razy mniejsza od tej, która mogłaby wywołać działania niepożądane. Oferowane przeze mnie zabiegi są w pełni bezpieczne, a stosowane podczas zabiegów preparaty posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty.


Iniekcje botoksu stosuje się nie tylko – jak to się utarło – wśród ludzi dojrzałych. Z powodzeniem można je stosować u osób młodych z nadmierną mimiką, w celu prewencyjnym, czyli aby zapobiec utrwaleniu się na skórze zmarszczek mimicznych oraz powstaniu głębokich bruzd.

 

 

 


Jak się przygotować do zabiegu?
Nie ma konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu. Procedura jest krótka i bezpieczna. Zanim rozpocznie się zabieg, z pacjentem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski (ustalenie przeciwwskazań) oraz omówienie oczekiwanych i możliwych do osiągnięcia rezultatów.


Sam zabieg to zaledwie parę minut. Preparat podawany jest punktowo za pomocą cieniutkiej igły. Jest na tyle bezbolesny, że niektórzy pacjenci rezygnują ze znieczulenia.
Zabieg botoksu nie wymaga szczególnej rekonwalescencji, zasadniczo można zaraz po nim powrócić do codziennych czynności.


W medycynie estetycznej najpopularniejszym zastosowaniem toksyny botulinowej jest wykorzystanie jej działania wygładzającego zmarszczki, najczęściej w obrębie gładzizny czoła i zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek.

 

       Zastosowanie botoksu

      --------------------------------------

  • zmarszczki poprzeczne czoła
  • zmarszczki między brwiami
  • zmarszczki wokół oczu (kurze łapki)
  • nadpotliwość
  • uśmiech dziąsłowy
  • leczenie migren
  • opadające powieki
  • opadające kąciki ust (linie marionetki)
  • uniesienie brwi
  • uniesienie kącików ust

 

 

 

Dymkowska Clinic Medycyna Estetyczna
Nazywam się Ewelina Dymkowska i moją misją jest odkrywanie naturalnego piękna.

Studia medyczne na wydziale stomatologii ukończyłam z wyróżnieniem w 2001 roku. Od 2006 roku z powodzeniem prowadzę swoją praktykę lekarską.

 

Medycyna estetyczna moją pasją była od zawsze. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach,szkoleniach i kongresach z zakresu medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. W celu potwierdzenia swoich umiejętności ukończyłam prestiżowe studia w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging. Dyplom uzyskałam z wyróżnieniem.

 

W swojej pracy dużą rolę przykładam do bezpieczeństwa i jakości używanych materiałów. Dlatego też w mojej klinice pracujemy tylko na najlepszych materiałach,posiadających międzynarodowe certyfikaty.

 

al. Powstańców Wielkopolskich 79
tel. 507 074 805

ewegrzyn7@wp.pl


www.dymkowskaclinic.pl
www.facebook.com/dymkowskaclinic
www.instagram.com/dymkowska_clinic