Lubię Cukier … i gładkie ciało!

04.10.2017 1 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: www.fotografiapodrodze.pl

Rozmawiam z panią Aleksandrą Siarkiewicz, właścicielką innowacyjnego salonu kosmetycznego o przyjemniej nazwie „Lubię Cukier”, zajmującego się usuwaniem niechcianego owłosienia, a mówiąc nieco ładniej niepotrzebnych włosków ;). W zabiegach stosuje się pastę cukrową, jest to bardzo skuteczna metoda: praktycznie bezbolesna, do tego szybka i nie mechaniczna, a dzięki której uzyskujemy kilka tygodni satysfakcji z gładkiego ciała, oczywiście bez swędzenia i podrażnień! Dowiedzcie się więcej z naszego wywiadu…

 

 

hot°: Jak się zaczęła się Pani przygoda z kosmetologią. Skąd pomysł na założenie salonu?


Aleksandra Siarkiewicz: Moja przygoda z kosmetologią zaczęła się dość niecodziennie. Ponieważ sama miałam problemy ze skórą po depilacji, zaczęłam interesować się łagodniejszymi jej sposobami. W trakcie poszukiwań odkryłam metodę usuwania włosków za pomocą pasty cukrowej. Zadowolona z efektów doszłam do wniosku, że chciałabym rozwijać się w tym kierunku.


Dlatego właśnie studiowałam kosmetologię w Poznaniu. To tam nauczyłam się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne twarzy i to co interesowało mnie najbardziej - ciała. Następnie ukończyłam specjalistyczne szkolenie i uzyskałam certyfikat.

 


hot°: Jakie usługi Pani oferuje? Zakładam, że są różne wariacje usuwania włosków i różne miejsca z których je trzeba usunąć ;) Poprosimy o kilka słów wyjaśnienia …


W zasadzie depilować można całe ciało. Zaczynając od twarzy poprzez ręce, pachy, plecy, nogi, pośladki, na depilacji intymnej kończąc. I tu również nie ma ograniczeń. Oczywiście wśród Pań największą popularnością cieszą się zabiegi intymne, oraz style takie jak klasyczny, francuski i hollywoodzki, ale miłośniczki innych kształtów również znajdą coś dla siebie. W ofercie znajdą się również farby do fryzur intymnych oraz tatuaże brokatowe.

 

 

hot°: Pani Aleksandro jak to jest z tym cukrem? Czy to naprawdę jest najlepszy sposób na pozbycie się niepotrzebnych włosków?


Uważam, że jest to jeden z lepszych sposobów na pozbycie się niechcianych włosków, ponieważ przy tym zabiegu występuje najmniej przeciwwskazań i jest bardzo skuteczny. Przy depilacji pastą cukrową zyskujemy kilka tygodni spokoju, bez swędzenia i podrażnień.

 


hot°: Kilka pytań technicznych: Na jakich kosmetykach Pani pracuje? Ile trwa przeciętny zabieg? Czy skóra po zabiegu jest mocno podrażniona?


Pracuję na kosmetykach profesjonalnych marki Royx Pro, jest to firma specjalizująca się w produkcji past oraz kosmetyków ściśle związanych z tą metodą depilacji. W swoim salonie mam również peelingi do ciała z firmy Bielenda Professional oraz wykonuję zabieg zapobiegający wrastaniu włosków po depilacji.


Przeciętna depilacja pastą cukrową trwa od 30 minut do 2 godzin. Skóra po zabiegu jest gładka a ewentualne podrażnienia znikają jeszcze tego samego dnia.

 


hot°: Czy zabieg usuwania metodą cukrową jest mniej bolesny od tradycyjnych metod? Czy są jakieś przeciwwskazania?


Metoda, którą stosuję jest trwalsza niż tradycyjne golenie i efekt utrzymuje się równie długo jak przy metodzie woskowej, bez negatywnych efektów ubocznych. Standardowe sposoby są często bolesne, nie dokładne i/lub nietrwale. Często również występują podrażnienia skóry. W przypadku depilacji pastą cukrową odczuwalny jest sam moment „wychodzenia” włosa z cebulki.


Trwa to ułamek sekundy a skóra po zabiegu nie boli. Również gdy włoski zaczynają odrastać, są znacznie słabsze, nie mamy również uczucia swędzenia i pojawiających się krostek oraz podrażnień. Jedynymi przeciwskazaniami do wykonania zabiegu depilacji mogą być rożnego rodzaju problemy ze stanem skóry.

 


hot°: Jak wygląda wizyta w Pani salonie od strony praktycznej? Jak się umówić? Czy coś trzeba ze sobą zabrać? Prosimy o instrukcję …

 

Najłatwiej umówić się telefonicznie, mogę wtedy od razu odpowiedzieć na wszystkie pytania, porozmawiać o wątpliwościach, które mogą pojawić się przed zabiegiem. Można również wysłać wiadomość znajdując studio na facebooku. Na zabieg nie trzeba nic ze sobą zabierać. Przed zabiegiem w salonie można skorzystać z prysznica.

 

Na dwa dni przed depilacją warto wykonać delikatny peeling i nie używać balsamu do ciała w dniu wykonania zabiegu. Wizytę rozpoczynam od rozmowy z klientem, aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania. W trakcie depilacji również tłumaczę co robię i jakich produktów używam. Zapraszam!

 

 

Lubię cukier studio depilacji
Ul. Krasińskiego 59c (przy Duńskiej)
tel. 510 663 635
www.facebook.com/lubiecukierstudio

 

Komentarze

Komentarze

Aniula
13:31 04.10.2017
Dziewczyny, polecam Olę. Mówię to mając porównanie z innymi salonami depilacji ze Szczecina. 100% zadowolenia i gładkości:)!
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.