Odwiedzamy Gabinet Szymaniak - Osipowicz

11.04.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska / Archiwum lokalu

W kwietniu odwiedzamy gabinet Pani Anny Szymaniak – Osipowicz i oczywiście przeprowadzamy z nią wywiad. Ale zanim do niego przejdziemy, proponujemy kilka słów o właścicielce. Jest to o tyle ważne, że jeśli decydujecie się na zabieg związany z waszą skórą, warto, żeby zajął się nią prawdziwy fachowiec!

 

Pani Anna jest lekarzem specjalistą ortopedii i traumatologii VI Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz SOR Specjalistycznego Szpitala Szczecin – Zdunowo. Od 2009 roku zajmuje się medycyną estetyczną. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti - Aging. Misją jej gabinetu jest szeroko rozumiane rzeźbienie twarzy - bez skalpela, bez przesady i przerysowania, w myśl zasady: mniej znaczy więcej!

 

 

hot°:  Jest Pani właścicielką specjalistycznego gabinetu lekarskiego oferującego usługi ortopedyczne oraz zabiegi medycyny estetycznej. Skąd takie połączenie i jak się to sprawdza w praktyce?

 

Wynika to z posiadanych specjalizacji. Ortopedia pozwala mi diagnozować i leczyć schorzenia narządu ruchu tym samym opóźniając powstawanie zmian zwyrodnieniowych.

Medycyna estetyczna z kolei  jest pasją umożliwiającą odwracanie procesów starzenia skóry i ciała. Wspólnym mianownikiem pozostaje praktyczna wiedza i doświadczenie w specjalizacji zabiegowej.

 

hot°: Jest Pani fachowcem w swojej dziedzinie. Ciekawi mnie, czy używając wszystkich dostępnych technologii, jesteśmy w stanie powstrzymać wizualnie starzenie się skóry? 

 

Tak, rzeczywiście regularnie przeprowadzane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są  w stanie znacznie spowolnić proces starzenia się skóry.  

 

hot°:  Przejdźmy teraz do oferty. Pracuje Pani w swoim zawodzie od 2009 roku. Wiele się przez ten czas zmieniło w medycynie estetycznej. Jakie są najnowsze (i sprawdzone!) metody  zapobiegające starzeniu się skóry? Które z nich znajdziemy w ofercie Pani gabinetu?

 

Wszystkie zabiegi stosowane w naszym gabinecie są dobierane indywidualnie. Obecnie dysponujemy szeregiem sprawdzonych i innowacyjnych technologii. Przełomowe są zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej z zastosowaniem komórek macierzystych czy fibryny bogatopłytkowej.

 

  

 

hot°:  Jakie zabiegi poleciłaby Pani osobom w wieku 20 i 30 plus.

 

Proces starzenia się skóry, wbrew pozorom, rozpoczyna się dość wcześnie. Poza ochroną przeciwsłoneczną warto w tym wieku rozważyć zabiegi mikro -nakłuwania w postaci wampirzego liftingu, fotoodmładzania czy  mezoterapii.  Podejrzewam, że powyższe terminy, mogą być dla niektórych z Państwa nieco niejasne,  więc zapraszam na konsultacje.

 

hot°:  Teraz przeskakujemy o 10 lat do przodu, niestety czas szybko leci. Jakie zabiegi są najlepsze dla osób w wieku plus 40 lat?

 

Wszystko zależy od problemu z jakim zgłasza się pacjent. Najczęściej jednak są to zabiegi wolumetryczne, liftingujące i głęboko rewitalizujące tkanki.

 

hot°: Kończąc temat usług medycyny estetycznej, mam jeszcze pytanie odnośnie zabiegów związanych z nadchodzącą porą roku. Jak zadbać o naszą skórę przed wiosną czy latem? 

 

Pierwsze wiosenne promienie słońca za oknem to najlepszy okres by rozpocząć kompleksową pielęgnację skóry i ciała. Czas odwrócić negatywne skutki działania zimy , właściwie nawilżyć i zregenerować cerę.

 

  

 

hot°:  Zmiana tematu. Usługi ortopedyczne wiążą się często a może i przede wszystkim z usuwaniem bólu. Co Pani gabinet ma do powiedzenia w tym zakresie? Jakie zabiegi oferujecie?

 

W gabinecie mamy  wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń narządu ruchu oraz następstw urazów. Proponujemy  Państwu pomoc w zmniejszeniu dolegliwości bólowych głównie poprzez stosowanie technik małoinwazyjnych. Od iniekcji kwasu hialuronowego po zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych włącznie.

 

hot°: Do kogo adresowane wasze są usługi ortopedyczne? Na stronie www widzę, ofertę dla sportowców, ale również do osób starszych. Komu jest Pani w stanie pomóc?

 

Mamy szeroki zakres zabiegów skierowanych zarówno dla sportowców w zakresie przyśpieszenia regeneracji tkanek po kontuzjach, jak i osób starszych dotkniętych zmianami zwyrodnieniowymi czy przeciążeniowymi stawów.

 

 

Al. Wojska Polskiego 231 a

tel. 603 271 943

kontakt@szymaniak-osipowicz.pl

www.szymaniak-osipowicz.pl

www.facebook.com/szymaniak.osipowicz