Przegląd Szczecińskich Salonów: Ella Studio Depilacji Cukrem

01.07.2016 0 komentarzy
Autor: HotMagazine, Zdjęcia: Archiwum ELLA

Zapraszamy na kontynuację naszego cotygodniowego cyklu, w którym odwiedzamy różne salony kosmetyczne, bądź fryzjerskie. W tym tygodniu będziemy rozmawiać z Panią Emilią Chromicz, która jest właścicielką Ella Studio Depilacji Cukrem. Z Panią Emilią porozmawiamy między innymi na temat korzyści jakie płyną z takiej formy depilacji, którą proponuje Jej salon. Ponadto porozmawiamy o ofercie gabinetu, o tym jak powstał, a także o planach na przyszłość. Zachęcamy do lektury, a także do odwiedzin Ella Studio Depilacji Cukrem.

 

 

hot°: Zacznijmy od początku - pasta cukrowa Ella jest alternatywną formą depilacji włosów na całym ciele. Czym zatem różni się ona od takich sposobów jak: wosk, maszynki czy kremy, które są dostępne w każdej drogerii?


Depilacja cukrowa Ella, to jedyna całkowicie naturalna metoda depilacji. Depilacja Cukrowa nie jest współczesnym wynalazkiem, lecz ma ponad tysiącletnią bliskowschodnią tradycję. Do poszukiwania alternatywnych metod depilacji zmusiła mnie moja osobista historia. Mam mocne i zdrowe włosy. Niestety, nie tylko na głowie... Mocne włosy na ciele były moim utrapieniem. By się ich pozbyć, stosowałam woski, maszynki, kremy, lasery. Bezskutecznie! Kiedy po kolejnym zabiegu woskowania owalu twarzy doszło do zerwania naskórka i zapalenia mieszka włosowego – będąc zrozpaczona zaczęłam o tym rozmawiać z innymi kobietami. Okazało się, że wszystkie tak cierpimy.

 

Podrażniona, poparzona skóra, zapalenia, a nawet zerwany naskórek – to codzienność. Poskarżyłam się mojej teściowej, a ona opowiedziała mi o tym, jak kobiety na Bliskim Wschodzie od tysięcy lat radziły sobie ze zbędnym owłosieniem. Stosowały do tego celu tajemniczy środek, który przygotowywały samodzielnie – z naturalnych składników – przekazując sobie receptury z pokolenia na pokolenie. Tym tajemniczym środkiem była pasta cukrowa.

 

Zaczęłam szukać takiego produktu na rynku - bez powodzenia. Wtedy postanowiłam, że stworzę pasty cukrowe idealne dla każdego gabinetu kosmetycznego. Stworzenie takiej pasty wymagało dostosowania tysiącletniej, tajemnej bliskowschodniej receptury przekazanej przez moją teściową do europejskich standardów gabinetów kosmetycznych. Jej tajemnica tkwi we właściwych proporcjach składników oraz czasie gotowania. I tak powstała słodka paleta past Cukrowych Ella. Oczywiście teściowa postawiła warunek - receptura za obietnicę zatrzymania jej w rodzinie :) Słowa dotrzymam! Myślę, że moja córka, która ma na imię Ella także.

 

 


hot°: Jakie są korzyści dla osób, które skorzystają z tej – bądź co bądź – alternatywnej formy depilacji? Czy może nie jest ona już taka alternatywna?


Depilacja Cukrowa nie jest już taka niszowa i alternatywna, jak jeszcze przed trzema laty, kiedy to Ella debiutowała na polskim rynku kosmetyki profesjonalnej. Świadomość klientów gabinetów kosmetycznych wzrasta, a depilacja cukrowa ELLA, to swoisty ukłon w stronę natury i powrót do naturalnych metod. Takie nastawienie sprawia, że metoda cukrowania cieszy się coraz większą popularnością. Odejście od chemicznych metod depilacji, rezygnacja z preparatów zwierających takie podrażniające składniki jak formaldehyd, różne parabeny czy barwniki oraz silne konserwanty, a także  brak gwarancji co do bezpieczeństwa zabiegów laserowych, to niezaprzeczalne atuty Depilacji Cukrowej Ella.

 

Znaczenie ma też technika wykonania zabiegu. Cukrowanie polega na usunięciu włosków zgodnie z naturalnym ich wzrostem, czyli „z włosem”. Dzięki delikatnej aplikacji pasty cukrowej powodujemy uniesienie się łodyg włosów. Wówczas cukier dokładnie otula łodygę włosa oraz wnika do ujścia mieszków włosowych. Taki proces powoduje bardzo precyzyjne i dokładne usunięcie całych, nawet tych najkrótszych włosków wraz z cebulką, bez ryzyka ich łamania czy urywania.

 


hot°: Jest Pani producentką, pomysłodawczynią i właścicielką marki Ella. Teraz przyszedł czas na własny gabinet. Proszę opowiedzieć nam jak do tego doszło.


Przy tym pomyśle wspiera mnie moja siostra - Marta. ELLA Studio bez umawiania, to połączenia naszej pasji i wiedzy o depilacji cukrowej z rozwiązaniem naszego odwiecznego problemu umawiania się na zabieg do gabinetu kosmetycznego.


Nasze Studio, to pierwsze takie miejsce w Polsce – Eksperckie Studio marki ELLA Pro. Kochamy z Martą wyzwania! I dodatkowo idealnie się uzupełniamy... Marta, to techniczny i analityczny umysł, taki pradziwy Bob Budowniczy. To Marta sprowadza mnie często na ziemię, ponieważ jestem roztrzepaną marzycielką, która stale szuka w torbce kluczy i co 5 minut wpada na nowy pomysł ;)

 

Obie jesteśmy też mamami, więc doskonale znamy potrzeby zabieganych i żyjących w pośpiechu osób. Nasz cenny czas wolimy spędzać z naszymi dziećmi, aniżeli w poczekalni gabinetu kosmetycznego. Stąd też pomysł na Studio ELLA. Do nas naprawdę nie trzeba się umawiać! W ELLA studio do naszych zabiegów wykorzystujemy tylko profesjonalne kosmetyki do depilacji cukrowej ELLA,  używane są one w tysiącach gabinetów kosmetycznych w całej Europie.

 

 

hot°: Wracając do pasty - czy taka forma pozbywania się owłosienia jest bezpieczna? Jak nasza skóra reaguje na pastę cukrową?


Pasta Cukrową Ella, to w 100% naturalny kosmetyk, który można bez problemu zjeść. Myślę, że to najbardziej przekonujący argument potwierdzający jej bezpieczeństwo. Bezcenne są miny zaskoczonych klientek w gabinetach, które na dowód otrzymują pastę cukrową do skosztowania przed zabiegiem depilacji. Reakcja jest zawsze taka sama: „Jakie to smaczne!”. ;)


Po wstępnej konsumpcji kosmetyku, depilacja może być już tylko słodka. Pasty Cukrowe Ella oczywiście tym samym nie uczulają, ponieważ w swoim składzie zawierają wodę, cukry, sok z cytryny oraz glicerynę pochodzenia roślinnego. Są to więc produkty, które nie uczulają w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Ella, to jedyny cukier, który możemy stosować bez obaw i wyrzutów sumienia ;)

 

 

 

hot°: Czy panowie również mogą skorzystać z Waszej pasty cukrowej, czy jest ona magicznie zaklęta i przeznaczona tylko dla kobiet ;) ?


Oczywiście! Jesteśmy za równouprawnieniem we wszystkich płaszczyznach :) Mężczyźni też mają prawo do gładkiej skóry! Generalnie standardowa męska depilacja (plecy, pachy, klatka piersiowa) dostępna jest już w gabinetach kosmetycznych i nie budzi zgorszenia. Mężczyznom też należy się odrobina luksusu gładkiej skóry, a może i słodyczy, nieprawdaż? Powszechnie przecież wiadomo, że strach ma wielkie oczy dopóty, dopóki nie spojrzymy na problem z nowej perspektywy.

 

Parafrazując Terencjusza: nasz manifest, to „Nic co ludzkie, nie jest kosmetyczce obce”. Przed kilkoma tygodniami cukrowałyśmy nawet zawodników szczecińskiej Husarii :)

 

 

hot°: Jakie zabiegi mogłaby Pani polecić swoim klientkom na lato?


Cukrowanie całego ciała oczywiście :) Gładkość uzależnia!

 


hot°: Czy oprócz depilacji metodą cukrową, oferuje Pani jakieś inne zabiegi?


Nie, w ELLA Studio robimy to w czym jesteśmy ekspertkami. Zajmujemy się tylko depilacją cukrową!


Oprócz zabiegów cukrowania w ELLA można zaopatrzyć się także w kosmetyki ELLA do pielęgnacji domowej. Cukrowy peeling arganowy bije rekoprdy popularności.

 

 


hot°: Z jakich zabiegów najczęściej korzystają klientki?


Naszym bestsellerem jest zdecydowanie pusta brazylijska plaża! Czyli pełna depilacja intymna, zaraz potem nasze klientki najczęściej wybierają depilacje nóg i pach.


hot°: Czy robicie jakieś specjalne oferty/ zniżki/ promocje dla waszych, stałych klientów?


Jasne! Dla naszych klientów oprócz promocji i rabatów okazjonalnych wprowadziliśmy też słodki program zbierania punktów. Punkty otzrymuje się za zabiegi, zakupy oraz także za pozostawienie komentarza lub polecenia naszej ELLA znajomym. Zebrane punkty klienci wymieniają na kosmetyki i kolejne bezpłatne zabiegi.

 

 

hot°: Plany na pzryszłość?


Szczecińskie ELLA Studio już wkrótce pojawi się w Poznaniu :)

 

 

Ella Studio Depilacji Cukrem


ul. Kaszubska 17/2 (wejście od Bogurodzicy)
tel. +48 91 434 47 33
godz. otwarcia: pon.-niedz.: 10:00 - 21:00


Skontaktuj się z ELLA drogą mailową!

Strona Internetowa ELLA Studio

Odwiedź Fanpage ELLA Studio

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.