Atrakcje Gminy Rewal!

05.07.2016 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Miejsc

Przed nami kilka wspaniałych, letnich miesięcy i najlepsza okazja na wyprawę nad nasze, bałtyckie morze. Na tą okazję przygotowaliśmy dla was wybór kilku atrakcji, które naszym zdaniem moglibyście wziąć pod uwagę planując takową wyprawę. Skupiliśmy się na kilku miejscowościach (głównie z gminy Rewal): są to Pobierowo, Niechorze oraz Rewal oraz dla większego zamieszania dodaliśmy jedną propozycję ze Świnoujścia. Jak zobaczycie poniżej - atrakcji jest całkiem sporo, w sam raz na jednodniową a może i dłuższą wycieczkę. Uwaga! Specjalna, nadmorska edycja Hota – znajdziesz nas w lipcu oraz sierpniu w Pobierowie, Niechorzu, Trzęsaczu, Pogorzelicy i Rewalu

 

Latarnia Morska w Niechorzu

 

Wystawa Miniatur Kolejowych

Zastanawiacie się, co robić nad morzem oprócz plażowania? Niezależnie od pogody, Wystawa Miniatur Kolejowych to nowa atrakcja turystyczna oraz najlepszy wybór na kreatywne spędzenie wolnego czasu w gminie Rewal! Czeka na Was miniaturowy świat w pięciu różnych skalach, a w nim osiem dużych makiet kolejowych, ponad 100 metrów torów, ponad 1000 zabytkowych i współczesnych modeli jeżdżących pociągów, dziesiątki pojazdów, niezliczone scenki rodzajowe, interaktywne elementy i piękne krajobrazy. To wspaniała zabawa dla miłośników przygód, precyzji, modelarstwa oraz techniki w każdym wieku! Zapraszamy codziennie w godzinach 9:30-18:30 na dworzec kolejowy w Rewalu.


Bilet normalny 15zł, ulgowy 12zł, Dzieci do 4 lat wstęp za darmo. Duże zniżki dla grup zorganizowanych.  Na dworcu również znajduje się sklepik z pamiątkami oraz kolejowy kącik zabaw zupełnie za darmo.
Rezerwacje - tel 536080301

 

Wystawa Miniatur Kolejowych

 

Latarnia Morska
Latarnia morska w Niechorzu, położona jest na wysokim klifie. Obiekt powstał w 1866 roku, a do jego budowy wykorzystano licowaną cegłę. W dolnej partii podstawa przyjmuje formę prostokąta, z kolei powyżej przybudówek ma kształt ośmiokąta. Wieża na narożnikach posiada wysunięte lizeny, a płaszczyzny pomiędzy nimi zostały wyłożone jasnożółtą cegłą. Na wysokości 37 metrów usytuowano taras widokowy. Zwieńczeniem latarni jest laterna przykryta kopulastym dachem. W latarni rozciąga się fascynujący widok na morze i zatokę kamieńską.
Niechorze
telefon: 91 386 34 74
www.niechorze.pl/atrakcje/latarnia-morska

 

 

Park Miniatur Latarni Morskich
Odwiedzający park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego wybrzeża w skali 1:10. Informacje oprowadzających, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajomią zwiedzających z ich walorami historycznymi. Przewodnicy czekają na Gości już przy wejściu, oprowadzają w trzech językach po polsku niemiecku i angielsku. Całe wybrzeże można zwiedzić w 45 min. Wszystkie modele wykonane są najnowszymi metodami, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie modeli w parkowym otoczeniu.
Niechorze
telefon: 91 385 55 55
www.park-miniatur-latarni.pl

 

Park Miniatur Latarni Morskich

 

Park Miniatur Latarni Morskich

 

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie
To tu w malowniczym, pełnym zieleni parku czekają na Was miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. Miniatura latarni z Niechorza ma 450 cm wysokości przy jej rzeczywistej wielkości 45 metrów. Lokomotywy mkną po szynach, wydają dźwięki i puszczają dym z komina – tak, jak prawdziwe pociągi! Na swej ponad kilometrowej trasie napotykają rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce!
Dziwnów
telefon: 91 385 55 55
www.park-miniatur.pl

 

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

 

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

 

Aquapark Sandra
Wyliczamy atrakcje: Basen do pływania i ćwiczeń z kaskadami wodnymi, stanowiskami do masażu brzucha i całego ciała, biczami wodnymi oraz wodną ścieżką do masażu stóp, basen z przeciwprądem i zatoczką podwodnego masażu o temperaturze wody 35-38°C, basen z wodospadem o temperaturze wody 18°C oraz basen pływacki z parasolem wodnym, gejzerem i armatką wodną. Ponad to basen solankowy, basen dla , plac wodnych zabaw „Wodna Dżungla". Część odkryta (sezonowa): to min. basen pływacki ze sztuczną falą, basen dla dzieci, wodny plac zabaw ze ścianką wspinaczkową i zjeżdżalnia zewnętrzna . Warto!
Pogorzelica
telefon: 91 385 55 55
www.sandraspa.pl

 

Aquapark Sandra

 

Aquapark Sandra

 

Nadmorska Kolej Wąskotorowa
Podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową to niebywałe przeżycie. To jedyna kolej w Europie poruszająca się po nowych, wąskich torach, zatrzymująca się na pięknych stacjach i w tak malowniczej okolicy jaką jest Wybrzeże Rewalskie. Trasa Ciuchci Retro: Gryfice - Zabytkowa parowozownia, Popiele, Rybokarty – Pałac, Niedźwiedziska, Modlimowo, Paprotno, Karnice, Dreżewo - Ruiny zespołu pałacowego, Trzęsacz - Ruiny kościoła z XIV wieku, Rewal - Wybrzeże klifowe - Centrum Gminy, Śliwin - jedyna wieś rolnicza Gminy Rewal, Niechorze - Latarnia Morska, Pogorzelica - Trasa widokowa przy rezerwacie ptactwa wodnego na jeziorze Liwia Łuża

Rewal
telefon: 91 385 55 55
www.kolejwaskotorowa.wrewalu.com

 

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

 

Nadmorska Kolej Wąskotorowa


Fort Gerharda
Do wstępu na teren upoważnia nas przepustka-bilet, wydana w schronie przy wartowni nr 1, w której do dnia dzisiejszego urzęduje pruski generał. Fort został wybudowany w połowie XIX-go wieku. Od 2001 roku jest siedzibą historycznego Komendanta Twierdzy Świnoujście (ostatniego Pruskiego Komendanta Wojskowego w Europie) i koszarami historycznego 3 batalionu 34 Pułku Fizylierów Królowej Szwedzkiej Wiktorii. Przez fort przeszło już ponad 200 000 turystów, którzy po odbyciu przeszkolenia wojskowego, zostali mianowani na pierwszy historyczny stopień wojskowy i stali się rezerwistami regimentu.
Świnoujście
telefon: 91 385 55 55
www.fort-gerharda.pl

 

Fort Gerharda

 

Fort Gerharda

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.