Canalia Night 19 z Christianem Prommerem! Rozmowa z Danielem Zachodnim

15.11.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Daniela Zachodniego

Już w najbliższą sobotę odbędzie się dziewiętnasta edycja cyklu pod szyldem Canalia Night. Gościem będzie znakomity dj i producent - Christian Prommer. Zapraszamy do wywiadu z Danielem Zachodnim - organizatorem cyklu, a także członkiem kolektywu Canalia, który będzie supportował Christiana podczas sobotniej imprezy!

 

Daniel Zachodni

 

 

hot°: Na początku przedstaw czytelnikom kolektyw Canalia.


Szmugler-Kierowca, Grafik-Grzybiarz, Dzinnikarz-Kucharz, Marynarz, Zakupoholik, grupa osób która próbuje być djami i co raz lepiej im to wychodzi, przynajmniej tak nam się wydaje.

 

 

Kolektyw Canalia

 


hot°: Jako dj zaczynałeś grać jeszcze w zeszłej dekadzie. Jak wyglądała wtedy scena klubowa?


Jak już pewnie często wspominałem i jest to jedna z moich ulubionych historii, w zeszłej dekadzie nikt nie przychodził na nasze imprezy i pod roboczą nazwą „królowie pustych parkietów”, marzyliśmy, żeby zobaczyć kilka osób tańczących przy naszej muzyce. Zgoła odwrotna sytuacja, co u kolegów po fachu, którzy z nostalgią i ze łzami w oczach rozpamiętują bezustannie ubiegłą dekadę, swoje lata świetności i jak to było kiedyś niesamowicie zanim się zestarzeli. Niestety nie nauczyli się chyba do tej pory, że wszystko się zmienia i nie można żyć przeszłością.

 

 

 


hot°: Jesteś organizatorem cyklu imprez (mówią, że kultowych) pod szyldem Canalia Night. Przed nami 19 edycja, ale teraz pytanie: czy pamiętasz pierwszą? Jak wyglądała tamta impreza? Kto grał? W którym miejscu ją organizowałeś?


Raczej nie określiłbym tych imprez jako kultowe. Przez kilka lat faktycznie miały silną pozycję na mapie imprezowej naszego miasta, sprowadzaliśmy i nadal sprowadzamy ciekawych producentów, często wyprzedzając fakt, że później osiągnęli oni znacznie więcej niż w momencie, kiedy przyjeżdżali do naszego miasta. Dla przykładu KiNK który zagrał na 16 edycji Canalia Night, to obecnie najlepszy live act na świcie, Ame (11 edycja), to pierwsza dziesiątka djów na świecie.


Pierwszą edycję imprezy organizowaliśmy w klubie Wasabi (obecnie klub K4) i ta impreza stała się naszą trampoliną, która zmieniła „królów pustych parkietów” w Canalię.

 

 

 

 


hot°: Na 19 odsłonie cyklu zagra świetny producent oraz dj – Christian Prommer. Co tak naprawdę sprawiło, że akurat jego postanowiłeś zaprosić? Przedstaw pokrótce jego sylwetkę.


Szczerze, to nie planowałem w najbliższym czasie organizować już imprez spod tego cyklu, ponieważ planowałem zorganizować następne edycje już w całkiem innym miejscu… Jednak nie znalazłem odpowiedniego miejsca pod to wydarzenie, ale żeby projekt całkiem nie umarł, to postanowiłem, żeby choć raz w roku odbyła się impreza z cyklu Canalia Night. Z propozycją zaproszenia Christiana Prommera wyszedł „tatuś” szczecińskiego djingu Mario Kotta, który zaproponował mi sprowadzeni Christiana, którego doceniam za niesamowitą eklektyczność w produkcji muzyki, ponieważ prócz muzyki elektronicznej produkuje masę ciekawej fuzji jazzowej, której jestem wielkim fanem i szczerze słucham ją częściej niż elektroniki.


Prommer, to bardzo ciekawa postać, która idealnie wpisuje się w stylistykę naszego cyklu i jest jednym z ciekawszych producentów, którzy odwiedzili nasze miasto w tym roku.

 

 

 

 

 


hot°: Canalia działa w Szczecinie już kilka lat. Ci co chodzą na imprezy tego kolektywu, to z pewnością nie zawiodą i przyjdą na nadchodzącą imprezę. Jak mógłbyś zarekomendować imprezę tym, którzy jeszcze o niej nie słyszeli lub są nieprzekonani? ;)


Nie będę raczej specjalnie rekomendował imprezy. Osoby które znają nasz cykl, pamiętają poprzednie imprezy i nie potrzebują zachęty, zaś te które nie znają zapraszam do przesłuchania muzyki od Prommera i podjęcia samodzielnej decyzji czy warto.

 

 

Daniel Zachodni oraz Brat Beat

 


hot°: W tym roku zagrałeś już kilka imprez. Którą z nich (do czasu Canalia Night 19) wspominasz najlepiej?;)


W tym roku mieliśmy naprawdę dużo imprez i ciężko wybrać najlepszą, jednakże gdybym miał porównać klimat, ludzi, miejsce i nagłośnienie, to najlepszą imprezą w tym roku byłyby 70 urodziny mojego ojca :)

 

 

 

 


hot°: Wybiegając w przyszłość: jakie masz plany na dwudziestą edycję?


Taki jubileusz zobowiązuje do zrobienia czegoś ekstra, więc bardzo możliwe, że tak właśnie będzie, ale prawdopodobnie będzie to impreza zamknięta dla wszystkich tych, którzy towarzyszyli nam podczas 19 ostatnich edycji.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

 

 

Pięć numerów polecanych przez Daniela:
1/ Edyta Bartosiewicz - Mistrz
2/ Hatti Vatti - Farba Wszystkich Zdarzeń
3/ Zbigniew Kurtycz - Jade do ciebie tramwajem
4/ Mikromusic – Lato 1996
5/ Marta Mirska - Pierwszy siwy wlos

 

Wideo

Wideo

Wideo

Wideo

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.