Co warto obejrzeć w czerwcu?

01.06.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

Hot Magazine jak zawsze pomaga Wam w wyborze fajnych nowości kinowych. W czerwcu nie może być inaczej - czeka nas wiele świetnych premier kinowych. Co warto obejrzeć, a czego lepiej unikać? Jako redakcja starannie przygotowaliśmy nasze zapowiedzi, dlatego już zaraz, po przeczytaniu niniejszego artykułu - możecie śmiało brać się za rezerwowanie biletów. Oto zapowiedzi ośmiu najciekawszych pozycji filmowych dla dorosłych, które zadebiutują w czerwcu, a także pięć propozycji spędzenia czasu w kinie, w gronie rodzinnym, czyli na co warto wybrać z dzieckiem się do kina. Popcorn naszykowany? To zaczynamy!

 

 

„Na ekranach kin”, to cykl, w którym Hot przedstawia Wam filmy, które zadebiutują w kinach w najbliższych tygodniach. Opisujemy premiery kinowe, maratony filmowe oraz specjalne akcje proponowane przez szczecińskie multipleksy (i nie tylko). Dzięki naszemu przeglądowi będziecie wiedzieć, co warto obejrzeć w kinie… albo może lepiej pominąć ;). Najgorętsze premiery czerwca, to z pewnością „Wonder Woman” (wydawnictwa DC Comics), a także kolejna część „Transformers”. Naszym zdaniem, warto zwrócić także uwagę na nowe dzieło Guya Ritchie „Król Artur”, oraz na filmy „Aquarius”, czy „Tożsamość zdrajcy”.

 

Data Premiery: 2 czerwca 2017


 

Wonder Woman
Reżyseria: Patty Jenkins
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Obsada: Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright


Główna bohaterka filmu (Gal Gadot) zanim została Wonder Woman, była księżniczką amazonek o imieniu Diana i doskonale wyszkolonym wojownikiem. Pewnego dnia ocean wyrzuca na plażę rajskiej, ukrytej wyspy, stanowiącej dom amazonek, amerykańskiego pilota, Steve’a Trevora (Chris Pine). Travor opowiada o ogromnym konflikcie zbrojnym, który opanował świat. Diana postanawia opuścić wyspę, będąc przekonana, że może powstrzymać eskalację konfliktu. Walcząc o zakończenie globalnej wojny Diana odkryje pełnię własnych możliwości i swoje prawdziwe przeznaczenie.

 

 

 

 

Wideo

Wideo

 

Sama przeciw wszystkim
Reżyseria: John Madden
Gatunek: Dramat
Obsada: Jessica Chastain, GuguMbatha-Raw, Alison Pill, Mark Strong


Elizabeth Sloane jest najlepiej opłacaną i najskuteczniejszą lobbystką w Waszyngtonie. W świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie korupcja i szantaż są na porządku dziennym, nie ma sobie równych i zawsze pozostaje o krok przed konkurencją. Sprawy komplikują się, gdy pod wpływem osobistych doświadczeń, Elizabeth zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom. Wspierana przez biznesmena Rodolfo Schmidta (Mark Strong) i zespół młodych talentów, wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni. To będzie najtrudniejsze zadanie w karierze.

 

 

 

 

 

Mamy 2 mamy
Reżyseria: NoémieSaglio
Gatunek: Komedia
Obsada: Juliette Binoche, Camille Cottin, Lambert Wilson, Catherine Jacob


Dla Mado jej 47 lat, to nowa 20-tka! Imprezuje, szaleje, bawi się. Marzy o motorze i różowym kasku, by podbić ulice Paryża i serca pięknych mężczyzn. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki - odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej - 30-sto letniej Avril. I może to wszystko nie byłoby aż takie dziwne, gdyby nie fakt, że obie mieszkają razem, córka wychowuje i pilnuje matkę, nie zawsze skutecznie. Gdyby tego było mało – obie zachodzą w ciąże, jedna bardziej, druga mniej planowaną. Burza hormonów, armagedon rodzinnych animozji. 

 

 

 

Data Premiery: 9czerwca 2017


 

Mumia
Reżyseria: Alex Kurtzman
Gatunek: Fantasy, Przygodowy
Obsada: Tom Cruise, Russell Crowe, Sofia Boutella, Annabelle Wallis

 

Trzykrotnie nominowany do Oscara Tom Cruise i laureat Nagrody Akademii Russell Crowe w nowej filmowej wersji tej legendy! Przez wieki spoczywająca w ukrytym w piaskach pustyni grobowcu starożytna księżniczka , której przeznaczenie nie zdążyło się wypełnić, budzi się w dzisiejszych czasach. Jej złość na niesprawiedliwość, która ją spotkała, rosła przez tysiące lat, przybierając rozmiary wymykające się ludzkiej wyobraźni. Od gorących piachów pustyni, przez tajemnicze labirynty ukryte pod dzisiejszym Londynem Mumia budzi nowy wszechświat bogów i potworów.

 

 

 

 

 

Data Premiery: 16 czerwca 2017


 

Król Artur: Legenda miecza
Reżyseria: Guy Ritchie
Gatunek: Dramat, Przygodowy
Obsada:Charlie Hunnam, Jude Law, Annabelle Wallis, Eric Bana

 

Odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony jego mocą Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Artur postanawia zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.

 

 

 

 

Data Premiery: 23 czerwca 2017

 


 

Transformers: Ostatni Rycerz
Reżyseria: Michael Bay
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Obsada:Mark Wahlberg, Josh Duhamel, Anthony Hopkins, Jerrod Carmichael

 

Nowa odsłona popularnej serii, która do tej pory zarobiła na całym świecie ponad 3,7 miliarda dolarów.Ostatni Rycerz wywróci do góry nogami całą dotychczasową mitologię i zredefiniuje pojęcie bohatera. Film opowie o wojnie toczonej między ludźmi i Transformerami, której wybuch zbiegnie się ze zniknięciem Optimusa Prime’a.Klucz do uratowania naszej przyszłości okaże się zagrzebany głęboko w sekretach przeszłości, owianej tajemnicą historii bytowania Transformerów na Ziemi. Film reklamowany jako ostatnia część Trasformersów.

 

 

 

 

 

Wideo

Wideo

 

Tożsamość zdrajcy
Reżyseria: Michael Apted
Gatunek: Thriller, Akcja
Obsada: Noomi Rapace, Orlando Bloom, John Malkovich, Michael Douglas

 

CIA aresztuje mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku terrorystycznego na Londyn. Agentka Alice Racine, niegdyś as wywiadu, dziś odsunięta od czynnej służby, zostaje niespodziewanie wezwana na miejsce przesłuchania. Szybko odkrywa, że w szeregach CIA kryje się zdrajca. Rozpoczyna się pościg, którego stawką jest życie milionów ludzi i bezpieczeństwo kraju. Choć oficjalnie Alice, to niebezpieczny zbieg, tylko ona może udaremnić śmiercionośny atak biologiczny na miasto. Wśród garstki osób, którym może zaufać, jest tajemniczy Jack Alcott.

 

 

 

 

Data Premiery: 30 czerwca 2017

 


 

Aquarius
Reżyseria: Kleber Mendonça Filho
Gatunek: Dramat
Obsada: Sonia Braga, Maeve Jinkings, Irandhir Santos, Humberto Carrão

 

Filho umieszcza w centrum swojego filmu Donę Clarę – przedstawicielkę bogatszej klasy średniej, kobietę wyzwoloną, samodzielną, ale też samotną, kochającą ludzi, malownicze miejsca i ładne bibeloty. Clara całe życie z czymś walczyła. Najpierw z rakiem, który zniekształcił jej ciało, potem ze smutkiem po śmierci męża, w końcu musi stawić czoło bezwzględnemu deweloperowi, który chce zamienić kamienicę Clary w betonowy apartamentowiec. To miejsce ma dla niej wielkie znaczenie, bowiem pełne jest wspomnień – rodzinnych, miłosnych, bolesnych i ekstatycznych.

 

 

 

 

Cykl Kino Malucha, to przegląd filmów, które zadebiutują na ekranach w najbliższych tygodniach. Dzięki naszemu przeglądowi będziecie wiedzieć doskonale, co warto obejrzeć, by dobrze bawić się ze swoim młodszym, bądź odrobinę starszym dzieckiem. W czerwcu zabawę na pewno gwarantują klasycznie rozrywkowe, amerykańskie superprodukcje „Auta 3” i „Gru, Dru i Minionki”. Dla starszych dzieci pozycją godną uwagi będzie film „Transformers: Ostatni Rycerz”.A jeśli szukacie czegoś z przesłaniem, wartym uwagi jest film „Nazywam się Cukinia”, a także „Czerwony Żółw”.

 

Dzieci 5-10


 

Nazywam się Cukinia
Reżyseria: Claude Barras
Gatunek: Animacja


Cukinia nie jest nieśmiały. Jest małym, dzielnym chłopcem. Od kiedy stracił mamę, jest pewien, że jest sam na świecie. Ale tak było, zanim zaprzyjaźnił się w domu dziecka z Simonem, Ahmedem, Jujube, Alice i Béatrice. Każdy z nich przeżył jakąś bolesną historię. Wśród nich jest także Camille… Kiedy masz 10 lat, tak wiele jest jeszcze do odkrycia. Możesz dowiedzieć się, jak to jest mieć paczkę przyjaciół, zakochać się, a może nawet być szczęśliwym. W filmie poruszane są trudne tematy, z którymi mają kontakt dzieci — alkoholizm, nadużycia, przemoc.

 

 

 

 

 

Wideo

Wideo

 

Auta 3
Reżyseria: Brian Fee
Gatunek: Animacja, Komedia


Legenda sportu motorowego, Zygzak McQueen, zostaje zepchnięty na boczny tor przez nową generację ultraszybkich aut. Wrócić do gry pomoże mu młoda, pełna zapału mechaniczka i trenerka, Cruz Ramirez, która obmyśla autorski plan zwycięstwa. Jak zawsze będzie mu także służyć ekspercką poradą Hudson „Huragan” Hornet, legenda wyścigów. I choć na swojej drodze Zygzak napotka kilka niespodziewanych zakrętów, udowodni, że zdobywca Złotego Tłoka nie poddaje się tak łatwo! Głównym antagonistą w filmie jest Jackson Storm. Miejsce akcji: USA.

 

 

 

 

 

Wideo

Wideo

 

 

Zielona szkoła
Reżyseria: Simone van Dusseldorp
Gatunek: Familijny

 

Ośmioletnia Meral przenosi się z rodziną do innego miasta. Dziewczynka próbuje nawiązać pierwsze przyjaźnie w nowej szkole przed wyjazdem na jesienny obóz. Jest to jednak bardzo trudne. Dużo łatwiej udało jej się nawiązać więź z małą białą myszką, która zamieszkuje z nią jej nowy pokój. Meral nazwała swoją przyjaciółkę Peepeep. Postanawia zabrać myszkę na obóz w obawie, że dzikiego lokatora odkryją jej rodzice.Dzięki myszce dziewczynka szybko zdobywa uznanie kolegów. Niestety, chwila nieuwagi wystarcza aby Peepeep została porwana przez sowę…

 

 

 

 

 

Dzieci 10-15

 

 

 

Czerwony żółw
Reżyseria: Michael Dudok de Wit
Gatunek: Animacja


„Czerwony żółw", to uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia. Film skupia się na losach rozbitka, który podczas sztormu ratuje się na tropikalnej wyspie. Początkowo to odludne miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego próbuje za wszelką cenę uciec. Jednak jego nastawienie zaczyna się zmieniać, kiedy odkrywa tajemnice wyspy... Nagle pojawia się kobieta, z którą zakłada rodzinę. Animację stworzyło legendarne studio Ghibli, odpowiedzialne za „Mojego sąsiada Totoro", „Ruchomy zamek Hauru" i „Spirited Away: W krainie bogów".

 

 

 

 

Gru, Dru i Minionki
Reżyseria: Cinco Paul
Gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy

 

To powrót, na który czekają wszyscy! Po sukcesach poprzednich części, ponownie spotkamy się z Gru i jego adoptowanymi córkami oraz oczywiście Minionkami! Jak zawsze, nie zabraknie niespodzianek: poznamy nową postać w rodzinie - brata bliźniaka Gru, czyli Dru. W między czasie Balthazar Bratt, dziecięca gwiazda z lat 80., wymyśla plan zdominowania świata.Będzie się działo! Poprzednie filmowe przygody Minionków („Minionki”) są drugą najbardziej dochodową animacją w historii kina oraz jedenastym najlepiej zarabiającym filmem wszechczasów.

 

 

 

 

 

 

Akcja Rodzina do kina - Każdy płaci tyle co dziecko
W sieci Multikino rodzic przy zakupie biletu dla dziecka, za swój bilet zapłaci tyle samo. Bilety dziecięce przysługują dzieciom, które nie ukończyły 12 roku życia. Bilety rodzinne, w cenie biletów dziecięcych, obowiązują wyłącznie na dziecięce seanse filmowe. Bilety rodzinne może nabyć maksymalnie dwoje rodziców lub opiekunów (maksymalnie dwa bilety) jedynie wraz zakupem biletów dziecięcych na ten sam seans filmowy. Oferta obowiązuje przez cały tydzień, na filmy familijne 2D i 3D do 12 roku życia (filmy bez ograniczeń oraz filmy od 6, 7 i 10 lat). Na filmy od 12 roku życia, oferta nie obowiązuje.

 

 

Akcja Filmowe Poranki w Kinie Helios
Filmowe Poranki w Kinie Helios w nowej odsłonie! Specjalnie na potrzeby i wymagania najmłodszych widzów Kino Helios zaprasza na spotkania wraz z bohaterami Kosmolotów oraz Dinopociągu.Kino Helios gwarantuje Państwu oraz dzieciom wrażenia filmowe, moc konkursów oraz wspólną zabawę połączoną z edukacją. Cykl Filmowych Poranków odbywa się w co drugą niedzielę, zawsze o godzinie 10:30. Przeznaczony jest dla dzieci od lat 3. W holach kin na dzieci czekają atrakcje. Seans rozpoczynają kilkunastominutowe konkursy z nagrodami, projekcja filmu odbywa się przy ściszonym dźwięku i oraz z lekko przygaszonymi światłami.

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.