Innowacyjna terapia w SÍ Strefa Regeneracji

21.07.2021
Autor: Ewa Cudnik, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Krioterapia i tlenoterapia - modne, regeneracyjne zabiegi, na które teraz może pozwolić sobie prawie każdy szczecinianin. W jaki sposób i gdzie - o tym w wywiadzie z właścicielką nowego salonu SÍ Strefa Regeneracji - Izabellą Kvist. Artykuł powstał przy współpracy z  The Best Of Szczecin. Dziękujemy i serdecznie polecamy! 

 

 

 

Otworzyliście nowe miejsce na mapie Szczecina. Jednak nie jest to zwykły salon, który pomaga dbać o zdrowie i urodę. Czym właściwie jest @si_strefaregeneracji?

Si Strefa Regeneracji to pierwsze takie miejsce w Szczecinie, (a nawet w Polsce!) w którym każdy może zadbać o swoje zdrowie, wyleczyć się z trudnych chorób czy kontuzji, a także zwiększyć swoją wydolność, zregenerować się i poprawić swoje samopoczucie. Dlatego nasze główne obszary oddziaływania to Zdrowie - Sport - Uroda!

 

Czyli jest to strefa nie tylko dla piękna, ale również dla zdrowia, dobrej formy i regeneracji...

Tak, jest to miejsce naprawdę dla każdego. Niezależnie od tego czy ktoś boryka się z konkretną chorobą czy dolegliwością, czy ktoś chce poprawić swoje wyniki sportowe czy się odmłodzić lub po prostu zwiększać swoją energię i chęci do działania.

 

 

Czy możesz scharakteryzować dwie komory, w których odbywane są zabiegi? Czym się różnią, a co je łączy?

 

Oferujemy dwa typu zabiegów. Tlenoterapię w komorze hiperbarycznej i krioterapię w kriokomorze. Tlenoterapia hiperbaryczna to nowoczesna, bezbolesna i całkowicie bezpieczna metoda dostarczania tlenu do organizmu w warunkach wysokiego ciśnienia. W ciągu godzinnej sesji, ilość tlenu w organizmie zwiększa się kilkunastokrotnie. Rozpuszcza się on w krwi, mózgu, rdzeniu kręgowym, co ma ogromny wpływ na zdrowie. Dzięki temu aż ośmiokrotnie wzrasta liczba komórek macierzystych, które odpowiadają za regenerację organizmu. Poprawia to pracę wszystkich narządów, tym samym jakość zdrowia i życia.


Krioterapia w kriokomorze to bezbolesny, ale chłodny zabieg, polegający na ekspozycji całego ciała na ekstremalnie niskie temperatury. W trakcie zabiegu trwającego od 60-180 sekund, za pomocą ciekłego azotu obniżamy temperaturę w komorze do nawet – 195 stopni. Tak ekstremalne zimno stymuluje organizm do działania na najwyższych obrotach, co w efekcie przekłada się na cały szereg pozytywnych rezultatów.


Obie terapie można ze sobą łączyć co daje jeszcze lepsze efekty zdrowotne i rezultaty regeneracyjne.

Wiem, że w Szczecinie to pierwsza tego typu innowacja. Z jakimi opiniami się spotkaliście się do tej pory?

 

Nasi klienci są przede wszystkim zaskoczeni tym, że takie miejsce otworzyło się w Szczecinie. Ci, którzy już słyszeli o technologiach, które oferujemy reagują bardzo pozytywnie bo wreszcie powstało miejsce, w którym kompleksowo mogą zadbać o zdrowie, regenerację i samopoczucie. Ci którzy po raz pierwszy mają styczność z naszymi komorami, szybko się do nich przekonują, ponieważ już po pierwszej sesji w takiej komorze czuć ich realny wpływ na organizm. 

Dużo się mówi ostatnio o skutkach jakie zostawia i zostawił po sobie corona wirus w organizmach ludzi. Czy ozdrowieńcy, którzy wciąż narzekają na efekty choroby mogą również skorzystać z zabiegów i wreszcie w pełni stanąć na nogi?

Jak najbardziej! Badania udowadniają, że już 5-7 sesji w komorze hiperbarycznej może odwrócić ciężką hipoksemię u pacjentów z powikłaniami po COVID-19, a także zapobiec dalszym konsekwencjom dla zdrowia. Dzięki podwyższonemu ciśnieniu w komorze krew i osocze są lepiej nasycone tlenem.

 

Ten życiodajny pierwiastek łatwiej dostaje się do komórek płuc i pomaga odwrócić hipoksję. Nasycenie tlenem komórek sprawia też, że zanika stan zapalny i lepiej działa układ odpornościowy. Odbudowują się tkanki uszkodzonych organów. Taka rehabilitacja po koronawirusie jest zatem zbawieniem dla zmęczonego organizmu.

 

 

Skoro jesteśmy przy zdrowiu... Nasuwa mi się pytanie, czy zabiegi te mogą skutecznie wspomagać odchudzanie?

Oba zabiegi są świetnym sposobem wspomagającym odchudzanie. Badania naukowe udowodniły, że jeden 3-minutowy zabieg w kriokomorze pozwala spalić od 500 do 800 kalorii co może być odpowiednikiem godzinnego biegu lub pływania.

Komora hiperbaryczna może wspomagać organizm w walce z nadwagą i otyłością. Tlen hiperbaryczny ma zdolność przyspieszania metabolizmu. Dodatkowo pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn i wolnych rodników tlenowych. Dzięki komorze hiperbarycznej usprawniana jest praca tak ważnych dla metabolizmu narządów, jak tarczycy, wątroby czy trzustki.

 

Dlatego właśnie sesje hiperbaryczne pomagają w osiągnięciu zadowalających efektów czy diecie odchudzającej i ćwiczeniach. Dobre dotlenienie organizmu sprzyja spalaniu kalorii. W czasie 60-minutowej sesji w komorze hiperbarycznej możesz spalić nawet 500 kcal. 

Czy z zabiegów w Strefie Regeneracji mogą korzystać również dzieci? Jakie są ograniczenia wiekowe lub czy są jakieś poważne przeciwwskazania do korzystania z tego typu regeneracji?

Tym, co wyróżnia terapie hiperbaryczną jest jej bezpieczeństwo. Potwierdzone m.in. brakiem ograniczeń wiekowych. Z leczenia mogą korzystać dzieci, nawet niemowlęta. Dzieci wchodzą do komory z opiekunem, gdzie mogą spędzić produktywnie czas, a zarazem dotlenić krwiobieg i rozwijający się organizm. Kriokomora natomiast, ma ograniczenie nie tyle wiekowe co wzrostowe i dzieci o wzroście poniżej 150 cm niestety ze względów technicznych nie mogą z niej skorzystać.

 

 

W jaki sposób można się przygotować do wizyty w strefie regeneracji? 

Do obu zabiegów nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Do zabiegu w komorze hiperbarycznej zaleca się wchodzenie w odzieży bawełnianej, a do zabiegu w kriokomorze zaleca się wejść nago (w przypadku kobiet) lub w bieliźnie/stroju kąpielowym. Nie zaleca też się używania kremów. Przed wejściem do krio komory pacjent otrzymuje od nas niezbędne kapcie, rękawiczki, skarpety i szlafrok, także można przyjść śmiało prosto z ulicy.

W jaki sposób można zarezerwować miejsce na zabiegi,  czy jest jakiś system ekonomicznych pakietów lub czy można wykupić komuś taki zabieg jako prezent?

Wizytę może umówić przez system rezerwacji Booksy, Messenger, mailowo lub telefonicznie. W ofercie mamy pakiety, które umożliwiają tańsze wejście na każdy z zabiegów oraz nasz specjalny karnet "Si" który umożliwia skorzystanie z komory hiperbarycznej oraz kriokomory przy tej samej wizycie. To połączenie jest nie tylko najkorzystniejsze cenowo, ale i najzdrowsze dla pacjentów. 

Znajdujecie się w dobrej lokalizacji. Czy można tam bezpiecznie zaparkować? W jaki sposób najczęściej klienci do Was docierają?

Nasz lokal mieści się na ulicy Kusocińskiego 4 w Szczecinie dosłownie kilka minut piechotą od samego centrum. Pod samym lokalem dostępne są miejsca parkingowe. W pobliżu znajdują się też przystanki tramwajowe. Także niezależnie od sytuacji, każdy dotrze tak, jak mu najwygodniej. 

W jaki sposób zamierzacie rozwijać działalność?

 

Dopiero powstaliśmy i uważnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów. Mamy miliony pomysłów, ale poczekamy z ich wdrożeniem do czasu, aż dokładnie poznamy problemy, którym możemy zaradzić. Po cichu pracujemy też nad wdrożeniem kolejnej maszyny, pozwalającej zapanować nad zdrowiem i samopoczuciem w okresie jesienno zimowym, który w Polsce jest często bardzo długi i ponury. Tymczasem serdecznie zapraszamy do nas już teraz!

 

 

Dane do kontaktu:

ul. Janusza Kusocińskiego 4
Tel. 798 374 000


kontakt@siregeneracji.pl
www.siregeneracji.pl


Facebook: si.strefaregeneracji
Instagram: si_strefaregeneracji

 

Si strefa regeneracji

Si strefa regeneracji