Mama, rzuć piłkę!

24.09.2018 0 komentarzy
Autor: Honorata Nekanda – Trepka , Zdjęcia: Archuwum Miejsca

hot°: Opowiedzcie proszę o idei Szczecińskiego Turnieju Charytatywnego? Przedstawcie się jako organizatorzy.

 

Nazywamy się Dawid Korniak oraz Radosław Jaczmiński:) Nasza historia nie jest skomplikowana, romantyczna, oryginalna czy wyszukana. Najważniejsze było to, że od słów, bardzo szybko przeszliśmy do czynów. Obydwoje zajmujemy się organizacją eventów muzycznych, obydwoje poczuliśmy, że fajnie byłoby zrobić coś dobrego. Przy okazji pokopać w piłkę. Tak oto 28 czerwca 2015 roku udało nam się zorganizować pierwszą edycję Turnieju Charytatywnego „Mama, rzuć piłkę”!

 

  

 

  

 

hot°: Na jakie cele zbieracie pieniądze podczas turnieju?

 

Tym razem zamierzamy zbierać na dwa cele, a nie jak dotychczas na jeden. Pierwsza część środków, które uzbieramy zostanie przeznaczona na kilkunastoletniego Bartosza, który niestety ma nawrót nowotworu. Pojawiła się szansa wyjazdu do specjalistycznej kliniki do Barcelony, lecz koszty są bardzo duże. Dlatego też postanowiliśmy wspomóc akcję #WarBartek! Warto wspomnieć, że do wsparcia dołączyli się m.in. Joanna Jędrzejczyk oraz Artur "Kornik" Sowiński. https://pomagam.pl/Bartek-Fighter

 

Drugą część środków ze zbiórki przeznaczymy na akcję ''Paczka dla Bohatera i Rodaka na Kresach''. Realizowana przez szczecińską Fundacje Polskich Wartości idea, pomaga naszym rodakom na Litwie. Do tej pory, Fundacja przekazała na Litwę około 60 ton darów.

 

hot°: Jak wypadły poprzednie dwie edycje? Czy dużo udało się na nich zebrać?

 

Z pierwszych dwóch edycji byliśmy bardzo zadowoleni. Pierwsza była dość mocno rozbudowana. Odbyła się ona na Halpie, gdzie graliśmy na świeżym powietrzu. Towarzyszyły nam food trucki, muzyka grana przez szczecińskich dj’ów, a także animacje dla dzieci autorstwa Kasi Brzozowskiej (Malinowe Marzenia). Na allegro można było kupić przedmioty, które zostały podarowane m.in. przez Novikę, Catz ‘n Dogz, Pogoń Szczecin, Henryka Sawkę czy Radzimira Dębskiego. Sześć drużyn rywalizowało o puchar, który został stworzony przez dzieci z porażeniem mózgowym.

 

Druga odsłona była już mniej widowiskowa, a wszystko przez pogodę, gdyż odbyła się ona 23 października 2016 roku. W rywalizacji wzięło udział siedem drużyn.

Oba wydarzenia zakończyły się naszym sukcesem. Przy okazji pierwszej edycji zbieraliśmy na dzieci z Mopr-u, zaś przy drugiej dla świetlicy środowiskowej „Promyczek”. Dzieci mogły skorzystać z wielu ciekawych animacji, a także otrzymały sprzęt sportowy.

 

  

 

 

hot°: Jakie drużyny potwierdziły udział w wydarzeniu?

 

Podczas trzeciego turnieju swój udział potwierdziły: City Hall, Dragon Event, Event Bar/17 Schodów, Floating Events, Pogoń SportNet, Radio Szczecin, Twitter FC, Przyjaciele Fryzjera, Denis Przecław oraz Fc Full. Lista jest już pełna

 

hot°: Trzecia edycja, to także zmiana miejsca turnieju. Co Was skłoniło do wybrania nowej lokalizacji?

 

Przede wszystkim dwa czynniki skłoniły nas do zmiany lokalizacji rozgrywania turnieju. Po pierwsze uzyskaliśmy bardzo korzystne warunki współpracy, dzięki czemu więcej pieniążków trafi do potrzebujących dzieci. Po drugie jest to bardzo fajne miejsce, na którym będziemy mieli do wykorzystania aż dwa boiska do gry, nie tak jak wcześniej - jedno. Na dodatek doskonale znam to miejsce, ponieważ gram tutaj (Dawid) w rozgrywkach Football Arena Business League.

 

  

 

 

 

 

Mama, rzuć piłkę

www.facebook.com/rzucpilke

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.