Międzyodrze!

16.07.2019
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum miejsca

Chcesz to przyjdź, Come With Us Festival, Elektroniczny Szczecin, Floating Events, 2shots zapraszają na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą sobotę 20 lipca, w specjalnie zaaranżowanym magazynie przy Bulwarze Maurycego Beniowskiego. Bilety na wydarzenie już praktycznie wyprzedane - to ostatnia chwila, aby je nabyć!

 

 

 

W jednym miejscu, w jednym terminie spotka się praktycznie całe środowisko artystyczne związane z muzyką elektroniczną, które aktywnie działa w naszym mieście. Idea Międzyodrza jest prosta: organizatorzy łączą siły, by stworzyć coś zupełnie innego, ponad podziałami, poza granicami ulubionych klubów.

 

Musimy przyznać, że miejscówka robi ogromne wrażenie. Jak udało Wam się trafić w tak ciekawe miejsce?

 

Chyba nie wszyscy wierzą, ale trafiliśmy na nią zupełnie przypadkowo. Pod koniec maja postanowiliśmy zaaranżować małą, luźną przejażdżkę po mieście, której celem było znalezienie ciekawej miejscówki pod organizację wydarzenia. Plany nie były jednoznacznie sprecyzowane - miało po prostu zaiskrzyć. Przy Bulwarze Beniowskiego chcieliśmy zobaczyć jedno miejsce, jednakże nie można było zorganizować w nim żadnego eventu. Właścicielka wspomniała jednak, że obok znajduje się bardzo ciekawy magazyn, który mógłby się nadać. Weszliśmy, zobaczyliśmy i… zaiskrzyło :)

 

Jak powstał pomysł na Międzyodrze? Idea łączenia środowisk wydaje się być strzałem w dziesiątkę!

 

Naszym celem jako organizatorów było to, by zrobić event, jakiego w Szczecinie dawno nie było.Jako pierwsze za tym idzie miejsce, czyli magazyn/hala - miejsce nietypowe oraz takie, w którym jeszcze nigdy nic takiego się nie działo. Jest to powrót do korzeni muzyki elektronicznej, czyli do czasów, w których imprezy odbywały się w miejscach, które raczej nie były klubami, lecz industrialnymi przestrzeniami. Międzyodrze to typowy warehouse. Ma być brudno, surowo, ciekawie. Zagramy przede wszystkim światłem, dymem oraz wizualizacjami. 

 

Jeśli chodzi o ideę łączenia środowisk, to faktycznie było to znakomitym pomysłem. Początkowo myśleliśmy o jednej scenie z headlinerem z Berlina oraz lokalnym supporcie, jednakże (bodaj tego samego dnia) któryś z nas zaproponował, by zrobić to jako 100% local. Pomysł spodobał się wszystkim. Łącząc siły lokalnych środowisk oraz dając szczecinianom możliwość poznania twórczości artystów w nim mieszkających oraz tworzących, mamy okazję zorganizować wydarzenie, o którym wszyscy długo będziemy pamiętać.

 

  

 

No właśnie, a kto konkretnie zagra? 25 dj’ów to bardzo duża liczba, wręcz festiwalowa…

 

Zgadza się. Dlatego też postanowiliśmy wykorzystać drugie pomieszczenie, które znajduje się w magazynie. Dzięki temu zabiegowi oraz dzięki temu, że wydarzenie potrwa od 21:00 do 08:00 mogliśmy sobie pozwolić na zabookowanie aż 25 dj’ów. Każdy będzie miał odpowiednią ilość czasu, aby pokazać szczecinianom co gra oraz jak gra. Zależy nam, aby każdy uczestnik wydarzenia po jego zakończeniu, mógł wyrobić sobie własne zdanie na temat tego, co dany artysta prezentuje. Być może to sprawi, że występujący artyści zyskają nowych fanów, którzy będą podążali ścieżkami ich dalszego rozwoju muzycznego. 

 

Przekrój muzyczny będzie niezwykle szeroki, a wszystko dzięki ilości dj'ów, jakich udało się zebrać oraz różnorodności muzycznej, jaką prezentują. Poznaj Szczecin od strony techno, minimal, microhouse, tech house, house, deep house czy disco.

 

Zagrają dobrze znani i lubiani w naszym mieście: Canalia (Brat Beat, Daniel Zachodni, Dawid Korniak), Floating Groove (Michael Modoolar), Karpinsky, Local Disco Allnighter (CLVN, Ines Bloom, Speek), Lokkal Kommunity (Bylly, RSTLS), Moksha (Alex Waligóra, Kasia Reichel, Mani, Tomek Przybylak), Rado, Rats Milk, Rewolucja (Sunfleur, Dżania), Sonda Records (Daniel Stetting, Maciej Wunsch), Sound Sailors (Onkalo, Laax), Square (Pyhu, Kiki Wai). Mamy nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy… haha

 

Jak trafić oraz czy będzie można jeszcze kupić bilety? 

 

Wydarzenie odbędzie się w magazynie przy Bulwarze Beniowskiego. Za Mostem Długim skręcamy w prawo w ulicę Celną i idziemy ok. 900 m prosto, za wiaduktem wchodząc w ulicę Heyki. Za Bufetem Hejkoland skręcamy w lewo w ulicę Spedytorską i już dalej na pewno będzie nas widać oraz słychać;) Mapki z lokalizacją najlepiej szukać na naszym wydarzeniu na Facebooku. 

 

Odnośnie biletów to do środy wieczór można nabyć ostatnie sztuki w następujących lokalach: Bananowa Szklarnia, Bro Burgers, Czerwony Pizza Truck oraz Dobre Shoty. Wszystkie bilety online zostały wyprzedane, dlatego to ostatni moment, by zarezerwować sobie możliwość zatańczenia z nami na Międzyodrzu.

 

Dostajemy sporo zapytań o możliwość zakupu biletów na wejściu. Prawdopodobnie będzie taka możliwość, jednakże będzie to bardzo ograniczona ilość, o której poinformujemy pewnie w dniu wydarzenia - oczywiście na Facebooku. 

 

 

 

Czy chcielibyście coś dodać na koniec?

 

W Szczecinie mamy jeszcze wiele kolektywów, jeszcze więcej utalentowanych dj’ów i producentów, którym również chcielibyśmy dać możliwość zaprezentowania się na tego typu wydarzeniu. Dlatego liczymy, że Międzyodrze sprosta oczekiwaniom, a kolejne tego typu eventy będą cieszyły się podobnym zainteresowaniem. Trzymajcie mocno kciuki, aby wszystko się udało, a jeśli macie możliwość to dołączcie do zabawy razem z nami. Warto!

 

25 dj’ów, 2 sceny muzyczne, food trucki, strefa chillout oraz widok na Odrę. Brzmi dobrze, prawda? To dopiero początek. Przyjdź, poznaj, zatańcz! 

 

Mamy mnóstwo energii, pomysłów i zamierzamy dać szczecinianom to, na co zasługują.  Dawid, Jacek, Maciek i Patryk.

 

Uwaga! Każdy uczestnik musi zapoznać się z ważnymi informacjami na temat wydarzenia, mapką lokalizacji -  TU

oraz regulaminem dostępnym na http://floatingevents.pl/regulaminy/

 

 

 

Międzyodrze!

Międzyodrze!