Na ekranach kin: Premiery kwietnia

06.04.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak / Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

„Na ekranach kin”, to cykl, w którym Hot przedstawia Wam filmy, które zadebiutują w kinach w najbliższych tygodniach. Opisujemy premiery kinowe, maratony filmowe oraz specjalne akcje proponowane przez szczecińskie multipleksy (i nie tylko). Dzięki naszemu przeglądowi będziecie wiedzieć, co warto obejrzeć w kinie… albo może lepiej pominąć ;) . W kwietniu naszym, rozrywkowym typem są oczywiście „Szybcy i wściekli 8” oraz zbierający same, pozytywne recenzje horror „Uciekaj”. A jeśli szukacie czegoś głębszego to polecamy „Klienta” irańsko-francuski thriller, obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami. Na koniec koniecznie zerknijcie do cyklu Kino Malucha - są to najciekawsze premiery dla dzieci (znajdziecie je w części Rodzinnej Hot Magazine).

 

 

American Honey
Reżyseria: Andrea Arnold
Gatunek: Dramat, Komedia
Obsada: Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough, McCaul Lombardi
18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Tu poznaje Jake'a (ShiaLaBeouf)…

 

 

 

 

 

 

 

 

Małżeńskie porachunki
Reżyseria: Ole Bornedal
Gatunek: Komedia kryminalna
Obsada: Ulrich Thomsen, Nicolas Bro, Mia Lyhne, Marcin Dorociński
Ib (Nicolas Bro) i Edward (Ulrich Thomsen) są zmęczeni życiem w swoich nieudanych małżeństwach. Pragną uciec i żyć dostatnio ze swoich zarobionych na czarno pieniędzy. Po burzliwej kłótni ze swoimi żonami upijają się i snują misterny plan – jak pozbyć się żon?Najłatwiejszą i najtańszą opcją wydaje się być zatrudnienie rosyjskiego płatnego zabójcę (Marcin Dorociński) – to on zajmie się tym problemem. Nie doceniają jednak możliwości swoich małżonek i stają się bohaterami wydarzeń, w których sami muszą obawiać się o swoje życie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U pana Marsa bez zmian
Reżyseria: Dominik Moll
Gatunek: Komedia
Obsada: François Damiens, Vincent Macaigne, VeerleBaetens, Michel Aumont
Philippe zostaje sam z dwójką nastoletnich dzieci. Córka spędza całe dnie na nauce. Syn odkrywa uroki samodzielnego decydowania o życiu. Ojciec nie może nawiązać z nimi porozumienia. Jego nowy współpracownik, to zamknięty w sobie dziwak, który obcina mu ucho tasakiem. Ta czarna komedia stanie się thrillerem, kiedy oprawca zapuka do drzwi domu Philippe, który ukojenie znajduje tylko w sennych lewitacjach w stroju kosmonauty. Wkrótce pojawi się wielka miłość kłopotliwego kolegi z czasów jego pobytu w szpitalu psychiatrycznym…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szybcy i wściekli 8
Reżyseria: F. Gary Gray
Gatunek: Akcja
Obsada: Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez
Szybcy i wściekli nie mają dość niezwykłych pościgów, adrenaliny i fenomenalnych zwrotów akcji. Wydaje się również, że nie wszystkie porachunki zostały wyrównane… Po gigantycznym sukcesie siódmej części, twórcy serii zdecydowali, że znów spotkamy się z naszymi ulubieńcami – rodziną Toretto i jej przeciwnikami. Obsada składa się m.in. z VinaDiesela, Michelle Rodriguez, Jordany Brewster, czy Tyrese'a Gibsona. Oficjalny amerykański tytuł to The Fate of The Furious, czyli w luźnym tłumaczenie „Przeznaczenie Wściekłych”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Klient
Reżyseria: Asghar Farhadi
Gatunek: Dramat
Obsada:Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi, Farid Sajjadi Hosseini
Małżeństwo aktorów zostaje wystawione na próbę po wprowadzeniu się do mieszkania należącego wcześniej do prostytutki. Szczęśliwe życie przerywa brutalny akt przemocy, której ofiarą pada kobieta.To sprawi, że ich życie będzie musiało zostać zdefiniowane na nowo. Irańsko-francuski thriller w reżyserii i według scenariusza Asghara Farhadiego. Film zdobył Oscara w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny” w roku 2017, a także dwie Złote Palmy, jedna w kategorii „Najlepszy aktor” w 2016 roku oraz „Najlepszy scenariusz” - również w 2016 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia klątwa
Reżyseria: Simon Rumley
Gatunek: Horror
Obsada: Sean Patrick Flanery, Erin Cummings
Jest to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 18-letniego Teksańczyka, Johnny’ego Franka Garretta, skazanego na karę śmierci za brutalny gwałt i morderstwo zakonnicy. Chłopak do końca utrzymuje, że jest niewinny, rzucając klątwę na wszystkich, którzy mieli jakikolwiek związek z niesprawiedliwym wyrokiem. Wkrótce po egzekucji zaczynają ginąć ludzie zamieszani w sprawę. Kiedy w śmiertelnym niebezpieczeństwie znajdzie się syn jednego z ławników, mężczyzna zrobi wszystko, by odnaleźć prawdziwego mordercę i odwrócić klątwę.

 

 

 

 

 

 

 

 


Uciekaj!
Reżyseria: Jordan Peele
Gatunek: Horror
Obsada: Daniel Kaluuya, Allison Williams
„Get Out" to historia młodego czarnoskórego chłopaka, Chrisa Washingtona. który wybiera się z zapoznawczą wizytą do posiadłości rodziców jego białej dziewczyny – Rose Armitage. Szybko orientuje się, że atmosfera domu jest, mówiąc delikatnie, dziwna. Nie spodziewa się jednak, że powodem zaproszenia nie jest wyłącznie chęć poznania go przez rodziców Rose. Chris wierzy, że nerwowa atmosfera panująca w domu Armitage’ów wynika z przyczyn rasowych. Niedługo jednak odkryje zadziwiającą prawdę. Prawdę, jakiej nie mógł się spodziewać

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Martwe wody
Reżyseria: Bruno Dumont
Gatunek: Komedia
Obsada: Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi, FabriceLuchini, Jean-Luc Vincent
Film, w którym reżyser miesza konwencje, gatunki, style. Są tu elementy komedii, ale też horroru, jest nieco atmosfery rodem z kryminału, jak i z melodramatu kostiumowego. Trwa lato 1940 r. we Flandrii. To świat, w którym obok arystokratycznej familii żyją w zgodzie miejscowi rybacy. Sielanka trwa do momentu pojawienia się detektywa i jego asystenta. Przyjechali rozwikłać tajemnicę dziwnych zaginięć.To portret społeczeństwa, w którym coraz silniej dają o sobie znać różnice między klasami.Film zdobył 9 nominacji do Cezarów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Strażnicy Galaktyki vol. 2
Reżyseria: James Gunn
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Obsada: Chris Pratt, Zoe Saldana, Bradley Cooper (głos), Vin Diesel (głos)
Amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o tej samej nazwie wydawnictwa MarvelComics. Za reżyserię i scenariusz ponownie odpowiedzialny jest James Gunn. Dwa miesiące po wydarzeniach w pierwszej części, Strażnicy Galaktyki podróżują po kosmosie i walczą o utrzymanie swojej nowopowstałej rodziny, stawiając czoło kolejnym niebezpieczeństwom oraz pomagają Peterowi Quillowi dowiedzieć się o jego prawdziwym pochodzeniu. Wkrótce pozna on prawdę o swoim ojcu oraz jego dziedzictwie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Król Artur: Legenda miecza
Reżyseria: Guy Ritchie
Gatunek: Dramat, Przygodowy
Obsada:Charlie Hunnam, Jude Law, Annabelle Wallis, Eric Bana
Odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony jego mocą Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Artur postanawia zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cykl Kino Malucha

 


Akcja Rodzina do kina - Każdy płaci tyle co dziecko
W sieci Multikino rodzic przy zakupie biletu dla dziecka, za swój bilet zapłaci tyle samo. Bilety dziecięce przysługują dzieciom, które nie ukończyły 12 roku życia. Bilety rodzinne, w cenie biletów dziecięcych, obowiązują wyłącznie na dziecięce seanse filmowe. Bilety rodzinne może nabyć maksymalnie dwoje rodziców lub opiekunów (maksymalnie dwa bilety) jedynie wraz zakupem biletów dziecięcych na ten sam seans filmowy. Oferta obowiązuje przez cały tydzień, na filmy familijne 2D i 3D do 12 roku życia (filmy bez ograniczeń oraz filmy od 6, 7 i 10 lat). Na filmy od 12 roku życia, oferta nie obowiązuje.

 

 

Akcja Filmowe Poranki w Kinie Helios
Filmowe Poranki w Kinie Helios w nowej odsłonie! Specjalnie na potrzeby i wymagania najmłodszych widzów Kino Helios zaprasza na spotkania wraz z bohaterami Kosmolotów oraz Dinopociągu. Kino Helios gwarantuje Państwu oraz Państwa Dzieciom wrażenia filmowe, moc konkursów oraz wspólną zabawę połączoną z edukacją. Cykl Filmowych Poranków odbywa się w co drugą niedzielę, zawsze o godzinie 10:30. Przeznaczony jest dla dzieci od lat 3. W holach kin na dzieci czekają atrakcje. Seans rozpoczynają kilkunastominutowe konkursy z nagrodami, projekcja filmu odbywa się przy ściszonym dźwięku i oraz z lekko przygaszonymi światłami.

 

 

Dzieci 5-10

 

Dzieciak Rządzi
Reżyseria: Tom McGrath
Gatunek: Familijny
Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie.Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat…Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach i ocalić rodziców…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pan Żaba
Reżyseria: Anna van der Heide
Gatunek: Animacja, Przygodowy
Sita przygotowała się bardzo starannie do swojej prezentacji o żabach, dlatego jest bardzo zdziwiona, gdy pan Frans, jej sympatyczny nauczyciel, nie chce jej wysłuchać do końca. Podejrzliwa dziewczynka zaczyna go śledzić i wkrótce odkrywa, że czasami zamienia się on w żabę! Świat nie zawsze jest bezpieczny dla zwierząt, dlatego Sita i jej przyjaciele będą musieli chronić pana Fransa. Film produkcji holenderskiej światową premierę miał w lipcu ubiegłego roku, na polskich ekranach zadebiutuje w kwietniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Riko prawie bocian
Reżyseria: Toby Genkel, Reza Memari
Gatunek: Animacja
Riko prawie jak bocian, to kolejna ciekawa bajka warta uwagi. Rysio jest wróblem przygarniętym przez parę bocianów. Kiedy przybrani rodzice migrują do Afryki, bohater, przekonany, że też jest bocianem, wyrusza ich śladem w pełną przygód podróż, korzystając z wszelkich możliwych środków transportu. Towarzyszą mu nowi przyjaciele - ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, która marzy o karierze gwiazdy disco.Produkcja filmu odbyła się w m.in. w Belgii, Luksemburgu i USA. Więcej o filmie znajdziesz na portalu magazynrodzinka.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski
Reżyseria: Kelly Asbury
Gatunek: Animacja
W nowym, w pełni animowanym filmie poznamy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, docierają do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów.Twórcy filmu zapowiadają powrót do klasycznej krainy Smerfów, w której zobaczycie Ważniaka, Lalusia, a także inne Smurfy.

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.