Niemierni Puszczacze Płyt - Przybysz

23.12.2015 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Przybysza

Niemierni puszczacze płyt, czyli cykl, w którym prezentujemy szczecińskich dj-ów. Często możecie usłyszeć co grają oraz jak grają. Tymczasem teraz macie szansę przeczytać co mają do powiedzenia.

 


hot°: Co prócz muzyki zajmuje większą część Twojego życia?

 

Aktualnie nauka – studiuję akustykę ze specjalizacją Protetyka słuchu i ochrona przed hałasem w Poznaniu. Poza tym uwielbiam sztukę na wielu płaszczyznach, szczególnie teatr.


hot°: Jakie są Twoje muzyczne inspiracje?

 

Jest ich wiele, słucham wszystkiego. WARP jest chyba wytwórnią która najlepiej spina wszystkie moje muzycznie inspiracje. Często wracam do utworów punkowych, metalowych a potem włączam jazz, rap a nawet gabber. Na jednej playliscie często znajduje się Amon Tobin, Four Tet, a potem Angerfist i Rage Against the Machine. Jednak główną postacią w kategorii inspiracja zawsze był Aphex Twin, który zawsze mnie czymś zaskakuje, a jego muzyka nie ulega jakimkolwiek zewnętrznym wpływom.


hot°: Jak długo zajmujesz się didżejką?

 

Niedługo miną 4 lata od mojej pierwszej imprezy.

 


hot°: Co sprawia Tobie większą radość? Granie czy produkowanie – i dlaczego?

 

Produkowanie muzyki sprawia o tyle radość, że możesz coś samemu stworzyć od podstaw, daje to ogromną satysfakcje, jeśli odbiór jest pozytywny i kiedy samemu widzi się postęp. Wymaga o wiele więcej czasu i determinacji niż DJ-ing (przynajmniej w moim przypadku). Jednak DJ-ing jest o tyle fajny, że widzi się ludzkie reakcje na żywo, no i można poczuć bass w trzewiach. No i jest to zdecydowanie bardziej dynamiczny proces niż tworzenie utworu.


hot°: Kogo chciałbyś usłyszeć w naszym mieście?

 

Syny, bo już dwa razy ich przegapiłem! Poza tym, to może jakiś dobry live act. KiNK?


hot°: Jaka jest Twoja wymarzona, ale wciąż realna impreza w Szczecinie? Miejsce, sceneria, gościnni dj’e…


Mniej realny plan: coś z porządnym festiwalowym line-upem na Azoty Arena. Rustie? HudMo?


Bardziej realny plan: Coś z teatralnym klimatem, coś kameralnego, takie imprezy dostarczają mi najwięcej wrażeń. Jestem wielkim fanem klimatów post-industrialnych klubu P1 (klub przy Kolumba 4) i fajnie by było wrzucić tam np. Stanislava Tolkacheva / Terekke... albo SD Laika!

 


hot°: Co jest najtrudniejsze na naszym lokalnym muzycznym rynku?

 

Ludzie? Brak zainteresowania niszową muzyką? Nie wiem, nie chce już się nad tym zastanawiać.


hot°: Jak się klarują Twoje najbliższe miesiące, jeżeli chodzi o działalność muzyczną?

 

Pracuje non stop nad muzyką, z moich studiów wypływa również dużo wiedzy na różne muzyczne tematy, poznałem tam wiele osób, z którymi z pewnoscia coś stworzę. Aktualnie pracuje nad materiałem przy moim drugim projekcie skupiającym się wokół techno (alias to 2751). Poza tym, planuje współprace z wykorzystaniem większej ilości sprzętu niecyfrowego. Planuję także zająć się mixem nagrań pewnego wyjątkowego szczecińskiego zespołu.


hot°: Podrzuć pięć numerów, z którymi klubowicz może się zderzyć przy spotkaniu z Tobą.

 

Wiele zależy od imprezy – czasem mogę grać techno, czasem bassowe przeboje, a czasem trap z footworkiem. Postaram się umieścić tutaj esencję.

 

Traxman – Footworkin on Air

 

Wideo

Wideo

 

Trentemoller – Into The Trees

 

Wideo

Wideo

 


Jacques Greene - Ready
 


Wideo

Wideo


Lil Silva – Drumatic


Wideo

Wideo

 

Zeph Ellis – XCXD BXMB


Wideo

Wideo

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.