Nizel - twój sklep spinningowy w Szczecinie.

23.07.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Nizel to szczeciński sklep wędkarski, który w zeszłym miesiącu miał swoje wielkie otwarcie. Sklep stacjonarny przy ul. Lutnianej 39 oferuje szeroką gamę produktów dla wędkarzy spinningowych. W ostatnim czasie mieliśmy okazję porozmawiać z właścicielem sklepu, zapoznać się z ofertą i sfotografować nowo postawiony sklep. O wszystkim przeczytacie w poniższym wywiadzie...Wędkarze, jesteście gotowi? 

 

 

 

Wiemy, że w ostatnim czasie przenieśliście się do nowego sklepu wędkarskiego przy ul. Lutnianej 39. Jak wyglądały Wasze pierwsze dni po przeprowadzce i czy zachęciliście już lokalnych wędkarzy do zakupów?

 

Niedługo minie miesiąc jak otwarty jest już nasz sklep stacjonarny. To był bardzo pracowity i intensywny czas dla naszego zespołu. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni ciepłymi słowami jakie płyną od naszych klientów. Było bardzo dużo fajnych komentarzy związanych z atmosferą w sklepie, cenami oraz fachową obsługą.

 

Cieszy nas to ogromnie i motywuje do dalszej pracy.Jeszcze sporo przed nami, ale krok po kroku, dzień po dniu stale rozszerzamy nasz asortyment w sklepie i staramy się pozyskać nowych zadowolonych klientów.

 

Często podkreślacie, że Wasz sklep oferuje produkty głównie pod Spinning. Dla tych co nie wiedzą – jaka jest różnica miedzy spinningiem a wędkarstwem tradycyjnym (spławikowym)? 


Różnica jest diametralna. Oczywiście ta i ta metoda daje nam mnóstwo frajdy i pozwoli nam miło spędzić czas nad wodą co jest najważniejsze, ale wracając do sprzętu to sprzęt spinningowy różni się od do metody spławikowej czy gruntowej. Po krótce opiszę czym się różnią te dwie metody od siebie. W wędkarstwie spinningom do wędkowania potrzebujemy tak naprawdę tylko czterech rzeczy… wędki, kołowrotka linki oraz przynęty. To wszystko!

 

Oczywiście w zależności od tego na jaką rybę się nastawimy będziemy musieli dopasować sprzęt, bo innym zestawem będziemy łowić okonie, pstrągi czy klenie, a już innym bolenie szczupaki czy sandacze – po dobór odpowiedniego zestawy zapraszamy do naszego sklepu przy Lutnianej 39 gdzie nasza wykwalifikowana  kadra bez wątpienia pomoże dobrać odpowiedni zestaw. 

 

Natomiast przy metodzie spławikowej jak to nazwaliście tradycyjnym tych elementów do wędkarstwa potrzebujemy więcej – zestaw podstawy składa się z wędki teleskopwoej, kołowrotka, żyłki, spławika(sygnalizatora brań) ,obciążenia, haczyka oraz przynęty najczęściej są to białe lub czerwone robaki lub przynęty pochodzenia roślinnego jak kukurydza czy pęczak.

 

Z tak złożonym zestawem możemy udać się na ryby.Co odróżnia od siebie te dwie metody? Niewątpliwie czas… Zdecydowanie łatwiej jest wyskoczyć ze spinningiem na godzinkę na pobliskie bulwary czy na Kanał Parnicki w poszukiwaniu drapieżników, niż na zasiadkę spławikową czy gruntową gdzie przygotowanie miejsca i odpowiednie zanęcenie wymaga większego nakładu czasu. 

 

 

 

Macie duży wybór wysokiej jakości przynęt wyrabianych ręcznie przez polskich rękodzielników. Jak trafiliście na takich producentów i dlaczego warto je nabyć?  

 

Fascynujemy się wędkarstwem od wielu lat. Stale testujemy nowe produkty zarówno wędki, kołowrotki ale przede wszystkim przynęty. Większość ręcznie robionych przynęt wędkarskich jakie znajdują się w naszym sklepie mieliśmy okazję sprawdzać osobiście nad wodą – dlatego z dużym przekonaniem możemy stwierdzić, że skutecznością nie odbiegają one wcale od przynęt renomowanych światowych marek.

Co więcej przynęty handmadowe ze sklepu Nizel są tworzone przez najlepszych rękodzielników w Polsce, którzy swoją pasję, doświadczenie oraz czas spędzony nad wodą wykorzystali w swoich pracowniach.

 

Malowanie, praca, wykończenie oraz trwałość woblerów czy też przynęt gumowych jakie posiadamy w Nizel niejednemu już wędkarzowi otwierała wodę do połowu naprawdę dużych okazów.Mimo wszystkich zalet jakie posiadają te przynęty uważam, że w Polsce mają one jeszcze zdecydowanie zbyt mało zwolenników.

 

We wielu naszych działaniach marketingowych stajemy w roli propagatora polskiego rękodzieła wędkarskiego. Obecnie organizujemy cykliczny konkurs z nagrodami na naszym fanpagu pod hasłem „Handmadowy Piątek”. W każdy piątek na naszym FB organizować będziemy konkurs gdzie do wygrania będą wspaniałe ręcznie robione przynęty jakie sami sprzedajemy w naszym sklepie w Szczecinie.

 

Chcemy poznać 5 produktów, które warto kupić na bieżący sezon. Opiszecie je nam w kilku słowach? 

 

Dość trudne pytanie, ponieważ w zależności od tego na jaką rybę się nastawiamy będziemy potrzebować innych rzeczy. Na Szczupaka na przykład potrzebujemy innej wędki mocniejszej, niż na klenia czy pstrąga. W każdym razie niezależnie od tego jaką rybę drapieżną zdecydujecie się łowić posiadamy niezbędny do tego sprzęt. Od wspomnianych wędek, toreb, pudełek, podbieraków i do akcesoriów wędkarskich. Wszystko to znajdziecie przy Lutnianej 39 w Szczecinie.

 

 

 

Znajdziemy u Was jakąś ciekawą promocję, z której można teraz skorzystać?

 

Oczywiście – wiele z naszych produktów mają najlepszą cenę nie tylko w szczecinie ale i w Polsce. Kołowrotki, wędki, przynęty czy inne akcesoria wędkarskie jakie się u nas znajdująkupić można po bardzo atrakcyjnych cenach. Aby się o tym przekonać są dwa sposoby – można odwiedzić naszą witrynę nizel.pl lub przyjść do naszego sklepu wędkarskiego w Szczecinie przy ulicy Lutnianej. Serdecznie zapraszamy !

 

O jakie nowe produkty planujecie poszerzyć sklep w przyszłości? Czego możemy się spodziewać?

 

Naszym flagowym produktem jest i będzie rękodzieło wędkarskie – to w tej kategorii mamy daleko idące plany rozszerzenia współpracy z kolejnym bardzo dobrymi pracowniami. Bez ujawniania szczegółów mogę tylko wspomnieć, że już teraz prowadzimy zaawansowane rozmowy z około 10 firmami, a kolejnych kilkanaście jest w obrębie naszych zainteresowań.

 

Prędzej czy później chcielibyśmy przynajmniej podwoić naszą ofertę.Jeżeli chodzi o seryjne produkty renomowanych producentów to tutaj także prowadzimy rozmowy z  dwoma znanymi dystrybutorami, więc pewnie wkrótce będziemy mogli przedstawić nowe uznane już marki na naszych półkach.

 

 

 

Prosimy o kilka słów dla naszych czytelników na koniec.

 

Na koniec wypada mi podziękować naszym obecnym klientom za dobre słowa jakie płyną pod naszym adresem oraz serdecznie zaprosić do naszego sklepu stacjonarnego wszystkie osoby, które już teraz pasjonują się wędkarstwem spinningowym jak również te które dopiero zaczynają swoją przygodę na tym polu. 

 

 

Do zobaczenia !

 

Adres: Lutniana 39 - Szczecin

Mail: sklep@nizel.pl

Tel. 533 777 847

 

Facebook: Nizel

Instagram: @nizelpl

Strona www.: www.nizel.pl

 

Nizel

Nizel