Odwiedzamy Berlin: Aquarium przy berlińskim zoo

07.07.2017 2 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Aquarium

Z pewnością większość z nas była co najmniej raz w stolicy Niemiec. Powody? Dla jednych fakt, że jest to największe sąsiednie miasto w naszym obrębie, dla drugich po prostu szał zakupowy, a dla jeszcze innych powodem jest bardzo duża ilość ciekawych atrakcji. Ale nie tylko dla nas, dorosłych. Również dla dzieci, które mogą znaleźć wiele fajnych zajęć oraz miejsc do obejrzenia. Zatem bez dalszego marnowania czasu przedstawiamy nasz #rodzinkowy cykl: Berlin dla Dzieci. W naszej pierwszej podróży do tego ekscytującego miasta odwiedzimy Aquarium przy Zoo.

 

 

Akwarium Berlin w Berlinie jest jednym z największych publicznych akwariów w Niemczech. Powstało w 1913 roku, jako część kompleksu połączonego z Ogrodem Zoologicznym. Budynek z akwariami znajduje się na terenie Berlin Zoo przy parku Tiergarten, przy jednej z głównych ulic Berlina Zachodniego - Kurfürstendamm. Od momentu powstania berlińskie Akwarium jest zaliczane do tych najbardziej różnorodnych w sferze biologicznej na całym świecie. W trzech kondygnacjach budynku znajdziemy ponad 9000 zwierząt z 800 gatunków.

 

 

 

Spotkamy tutaj między innymi meduzy, ryby tropikalne (ale również te bardziej rodzime:), krokodyle (w tym kajman czy gawial gangesowy), szeroki wachlarz owadów (dla tych co lubią), skorupiaków, węży, jaszczurek, żółwi i wielu, wielu innych. Największe akwarium liczy sobie 12 000 litrów wody! W Akwarium znajdziecie około 250 zbiorników dla ryb (!), ale i szeroki wybór terrariów dla płazów, gadów itd. Dla wielu odwiedzających muzea wodne, największą atrakcją bywają rekiny. Tak jest i w tym przypadku, gdyż prezentowane rafy rekinów wyglądają bardzo imponująco.

 


Wszystkie dostępne dla zwiedzających zbiorniki wodne przedstawiają bogactwo prezentowane przez podwodny świat, ukazują również ich małe skrawki tajemniczości. Przeróżne gatunki ryb oraz innych stworzeń potrafią sprawić ogromne wrażenie na zwiedzających. Zafascynują, zaintrygują, a wszystko jest tak kolorowe, że nie można przejść obojętnie wobec jakiegokolwiek akwarium czy terrarium. Od samego początku zwiedzania zafascynowani będą najmłodsi, ale też i starsi członkowie rodzin. Fajna niespodzianka czeka dzieci właśnie już na samym wejściu do obiektu: dzieci (ale i nie tylko:) mogą dotknąć karpie Koi!

 

 

Porady dla najmłodszych!

 

Berlińskie akwarium oferuje młodszym miłośnikom podwodnych zwierząt mnóstwo atrakcji. Mogą oni zaczerpnąć się więcej na temat ekscytujących je zwierząt, a także zobaczyć, dotknąć je z bliska. Czego dzieci nie powinny przegapić?

Karpie Koi - popularne japońskie karpie Koi to specjalne wydarzenie dla dzieci – można je dotknąć, pogłaskać itd.
Krokodyle i ich tropikalny krajobraz -wędrując przez drewniany most można zwiedzić i obserwować m.in. wspomniany już gawial gangesowy, żółwie czy aligatory. Często zdarza się, że fruwające motyle lądują na ramionach zwiedzających!
Wielkie (gigantyczne) krajobrazowe akwaria – tutaj można wpatrywać się przez długi czas w ogromny, bajeczny (można myślami odpłynąć do świata „Rybek z Ferajny” czy „Gdzie jest Nemo?”) akwen wodny. Piranie, arapaimy, ryby z rodzin najeżkowatych itd. – Pięknie, kolorowo, zjawiskowo.

 

 

Aktualne ceny wejść:
-Dorośli - 13 €,
-Dzieci (od 5 do 15 roku życia) 6,50 €,
-Studenci, uczniowie, bezrobotni 10 €,
-dzieci niepełnosprawne i ich towarzysze 6,50.
Bilety Rodzinne:
-Mała Rodzina 1 dorosły + 3 dzieci (do 15 r.ż.) 22 €
-Duża Rodzina 2 dorosłych oraz ich dzieci do 15 roku życia 35 €


Uwaga! Muzeum wodne otwarte jest dla zwiedzających przez 365 dni w roku! Jak podają na swojej stronie internetowej - prawie zawsze jest czynne od godziny 9 do 18, od 1 stycznia, do 31 grudnia - jednakże przed wizytą warto zweryfikować te informacje.

 

Odwiedź stronę Internetową      |     Polub na Facebooku!
Komentarze

Komentarze

Piotr
12:47 30.08.2019
Niesamowite miejsce. Byłem tam już jakiś czas temu ale chętnie bym wrócił kolejne razy. Po ostatniej wycieczce stworzyłem przewodnik po Berlinie jakby ktoś chciał zajrzeć i się zainspirować :) Jest też o akwarium w Berlinie
0
0
Piotr
12:48 30.08.2019
Zapomniałem dopisać, że chodzi o stronę berlintravel.pl
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.