Odwiedzamy Berlin: Badeschiff

22.11.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Miejsca

Z pewnością większość z nas była co najmniej raz w stolicy Niemiec. Powody? Dla jednych fakt, że jest to największe, sąsiednie miasto w naszym obrębie, dla drugich po prostu szał zakupowy, a dla jeszcze innych powodem jest duża ilość atrakcji. W listopadzie przedstawimy wam nowe, ciekawe miejsce, a mianowicie baseny na rzece - Badeschiff. Pływające baseny są oryginalnym połączeniem, solidności basenu z dzikością i naturalnością rzeki. Na takie niekonwencjonalne inwestycje decydują się miasta z dużą dawką luzu .. i taki jest właśnie Berlin.

 


Najbardziej znanym pływającym basenem w Europie jest niemiecki Badeschiff, który zacumował przy berlińskim nabrzeżu rzeki Sprewy. Obiekt został otwarty w 2004 roku, jako efekt szerszego projektu tworzenia relacji berlińczyków ze swym miejskim środowiskiem i ożywienia zaniedbanego odcinka rzeki. Początkowo jednak twórcy zostali zaproszeni do konkursu, w którym mieli przedstawić swoje wizje mostów na rzece. Architekt Gil Wilk oraz berlińska artystka Susanne Lorenz zamiast tworzyć most przez rzekę postanowili wykreować „most do rzeki". Tak oto powstała koncepcja pływającego basenu.

 

 

 

Nieckę o powierzchni lustra wody 240m2 i głębokości do ok. 2 metrów stworzono na wycofanej z użytku barce rzecznej. Zimą obiekt przechodzi metamorfozę. Basen wraz z dwoma przyległymi pomostami zostają przykrywane membraną rozciąganą na eliptycznych drewnianych krokwiach. Wewnątrz pojawiają się sauny, gabinety masażu, barek i leżaczki. Membrana posiada fragmenty przezroczyste, dzięki czemu z wnętrza oglądać otaczający krajobraz. W zimie temperatura w środku wynosi 25°C. Jego długość to 32 metry, a szerokość - 8 metrów. Basen początkowo miał przemieszczać się do innych miejscowości położonych przy Sprewie, lecz ze względu na swoją popularność został na dłużej w Berlinie.

 

 


Co warte uwag, to fakt że basen znajduje się w rzece, ale jest od niej odgrodzony, dzięki czemu jego goście pływać mogą w czystej, niezanieczyszczonej wodzie. W sezonie letnim wypoczynek umilają DJ-e. Ponadto odbywają się tutaj między innymi pokazy filmowe oraz zajęcia jogi. Kompleks zawiera sauny, solarium, fitness. Zatem widzimy, że dzięki licznym wydarzeniom kompleks tętni życiem przez cały rok.

 

 

 

Badeschiff 2016
Sezon pływacki trwa od maja do końca września.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - niedziela / o godzinie 08:00
Basen: 08:00 do 14:30

Dodatkowe informacje:
- Basen jest głęboki 2,05 metrów i jest otwarty tylko do tych, którzy potrafią pływać (brak instruktorów)
- Dzieci poniżej 16 roku życia muszą być z osobą dorosłą
- Nie można wnosić własnych napojów oraz jedzenia
- Zakaz wprowadzania psów, zostawiania rowerów
 

 

 

 

Bilet całodzienny:
Dorośli: 5,50 €
Ulgowe: 3,00 €
Dzieci (od 6 - 12 lat): 2,00 €
Dzieci do lat 6: gratis
10 biletów: € 40,00

Badeschiff
Eichenstraße
4 12435 Berlin
tel. +49 162 5451374
www.arena.berlin/veranstaltungsort/badeschiff

 

 

źródła: basenprof.pl / arena.berlin

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.