Odwiedzamy Berlin: Classic Remise

08.12.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak

Z pewnością większość z nas była co najmniej raz w stolicy Niemiec. Powody? Dla jednych fakt, że jest to największe, sąsiednie miasto w naszym obrębie, dla drugich po prostu szał zakupowy, a dla jeszcze innych powodem jest duża ilość atrakcji. W grudniu przedstawimy wam nowe, ciekawe miejsce, prawdziwą gratkę dla fanów motoryzacji, ale i nie tylko, gdyż odnajdują się tam także osoby, dla których odróżnienie samochodów stojących na ulicy stanowi nie lada wyzwanie. Poznajcie Classic Remise w Berlinie!

 


Classic Remise Berlin (wcześniej Meilenwerk), to centrum dla samochodów zabytkowych. Miejsce to zostało otwarte w 2003 roku w zabytkowej zajezdni tramwajowej, pierwotnie zbudowanej w czasach cesarskich. Niektóre zmiany architektoniczne do budynku zostały wykonane w 1920 roku. Budynek nieco ucierpiał w czasie wojny, gdzie bomby pozostawiły po sobie uszkodzenia (nadal można je zobaczyć na suficie). Po tym jak system tramwajowy Berlina Zachodniego w latach 60 zaczął zanikać, zajezdnia przestała służyć miastu. Wszystko zmieniło się w 2002 roku, kiedy obecni właściciele ją wykupili, a następnie postanowili naprawić oraz przeznaczyć w celu stworzenia centrum oldtimerów.

 


16 000 m2 w centrum Berlina, w byłej zajezdni tramwajowej, to piękne miejsce, wręcz raj dla miłośników starych aut. Wszystko kompleksowo zorganizowane i pokazane w taki sposób, że zapadnie w pamięć każdemu! Stylowe miejsce, które wypełnia wspaniała, bogata oferta dla miłośników zabytkowych samochodów. Są tu m.in.:
-warsztaty samochodowe
-sklepy motoryzacyjne o różnej specjalności
-zabytkowe samochody na sprzedaż
-kluby motoryzacyjne
-„garaże” do wynajęcia
-restauracje i ogródek piwny
-miejsca do organizacji różnego rodzaju imprez

 


Warsztaty samochodowe, to rdzeń i zarazem chluba całego Classic Remise. Posiadają oni liczne grono wykwalifikowanych specjalistów w obsłudze oldtimerów. Ich usługi obejmują silniki, prace mechaniczne, czy powtórne malowanie. W Classic Remise można również kupić zabytkowe auto! Jest ku temu specjalnie przeznaczone pomieszczenie, w którym możesz zobaczyć jakie klasyki są aktualnie do kupienia. W sklepach motoryzacyjnych fani klasyków znajdą modele samochodów, książki i czasopisma, a także różne akcesoria.

 


Stara architektura przemysłowa w połączeniu z tak pięknymi autami gwarantują wyjątkowe doznania. Wartą uwagi informacją jest fakt, że wszystkie te atrakcje, są całkowicie za darmo! Nieprawdopodobne, ale wstęp do Classic Remise jest całkowicie bezpłatny.

 

 

Godziny otwarcia oraz wstęp:
Poniedziałek-Sobota: 08.00 – 20.00
Niedziela: 10.00 – 20.00
Wstęp wolny (z wyjątkiem specjalnych okazji)!

 

 

Remise Berlin 
Wiebestr. 36 – 37
D – 10553 Berlin
tel. +49 30 3640780
e-mail: berlin@remise.de

 


Źródła: remise.de, klassikauto.pl

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.