Odwiedzamy Berlin: Designer Outlet

31.12.2015
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Piotr Żelachowski

W tym miesiącu w naszym cyklu felietonów, w których prezentujemy wam atrakcje turystyczne, sportowe i oczywiście imprezowe u naszych zachodnich sąsiadów z  naciskiem na Berlin i okolice, zabieramy was na wycieczkę do miejsca w którym przeceny trwają cały  rok. Mowa oczywiście o  Designer Outlet Berlin. 

 

 

Lody puściły, kolekcja zimowa jeszcze gdzieniegdzie dogorywa w sklepach, za tydzień – dwa pojawi się kolekcja wiosenna, spychając tą wcześniej wymienioną w czarną, modową dziurę niebytu. Zacząłem dramatycznie, ale takie już są koleje losu w świecie mody. Jest jednak nadzieja dla rzeczy które nie znalazły swoich właścicieli, dla nich właśnie stworzono tak zwane outlety, gdzie bezpańskie ciuchy, a także te które zostały w magazynach, a czasami i takie w których jakaś mała niteczka nieco wystaje, przeżywają swoja drugą młodość. Mamy swój szczeciński outlet na ulicy Struga, całkiem duży i całkiem udany. Ale nie o nim będzie mowa w niniejszym artykule, otóż postawiliśmy dwa kroki dalej i wylądowaliśmy w Berlinie.

 

 


Tamtejszy outleet nazywa się bardzo oryginalnie a mianowicie Designer Outlet Berlin i jest kolejnym powodem dla którego warto wybrać się do Berlina. Tylko, że szczerze powiedziawszy dotarcie tam bez nawigacji, jest ciężkim orzechem do zgryzienia. My dojechaliśmy tam wieczorem, mijając po drodze setki tajemniczych ulic, krótko mówiąc: trasa jest nie do odtworzenia. Mogę jedynie zaproponować wam wskazówkę zaczerpnięta ze strony internetowej outleetu: (Jedź Heerstraße na B5 w kierunku Spandau do granicy miasta i kontynuuj do zjazdu Designer Outlet Berlin). Proste prawda?

 

Mamy dla Was jeszcze jedną radę, zostawcie samochód w spokoju i jedzcie busem z firmy Interglobus (www.interglobus.pl) – koszty będą mniejsze, na pewno zaoszczędzicie trochę nerwów w trasie no i będzie szansa na jakieś dobre niemieckie piwo.

 

 


Warto jednak pamiętać, że wyprawa powinna być dobrze zaplanowana czasowo, gdyż Designer Outlet Berlin to właściwie małe miasteczko, w którym mieści się około 90 sklepów. W jego ofercie znajdziecie ponad 100 różnych marek, a że w praktyce jest to najważniejsza motywacja do wyjazdu to obok w artykule podajemy Wam dokładny wykaz dostępnych marek.

 

Co jeszcze ? Designer Outlet Berlin oferuje również strefę zabaw dla dzieci (zostawiamy je tam i mamy problem rodzicielski na chwilę z głowy) oraz kilka atrakcji kulinarnych.


Co możemy zjeść ? – dania azjatyckie w Asia Cocos, lunch w Nordsee (rybki), grillowane kiełbaski w Curry Pom. Na słodko mamy do wyboru La Crêperie (oferującą naleśniki), mrożone jogurty lub lody spod znaku Häagen-Dasz albo kawę i ciacho w kawiarni San Francisco Coffee Company.

 

 


Ja wybrałem curry wurst, co zresztą widać na zdjęciu, cóż taka męska natura ;)

Na koniec bardzo ważna informacja, prawdziwa esencja idei outletu - zniżki wynoszą 30% do 70% w stosunku do rekomendowanych cen detalicznych.


A ja sobie kupiłem kurtkę – ot co ! I jestem z niej bardzo zadowolony …

Godziny otwarcia:
Pon – Czw 10:00 – 19:00
Pt - Sob 10:00 – 20:00
Niedziele i święta - nieczynne

 

Adres:
Designer Outlet Berlin
Alter Spandauer Weg 1
14641 Wustermark OT Elstal
Telefon: +49 (0) 33 234 - 90 40

 

Intenet:
www.designeroutletberlin.de

www.facebook.com/designeroutletberlin