Odwiedzamy Berlin: SeaLife & AquaDom

03.08.2016 1 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum SL & AD

Z pewnością większość z nas była co najmniej raz w stolicy Niemiec. Powody? Dla jednych fakt, że jest to największe sąsiednie miasto w naszym obrębie, dla drugich po prostu szał zakupowy, a dla jeszcze innych powodem jest duża ilość atrakcji. Ale nie tylko dla nas, dorosłych. Również dla dzieci, które mogą znaleźć wiele fajnych zajęć oraz miejsc do obejrzenia. W sierpniowym numerze odwiedzamy i opisujemy kolejne miejsce, mianowicie SeaLife & AquaDom. Gotowi na prawdziwą wodną podróż?

 

 

Któż nie chciałby choć raz zobaczyć zagadkowego świata ryb i innych mieszkańców mórz? AquaDom & Sea Life Berlin zaprasza w pasjonującą podróż przez niezwykły podwodny świat, począwszy od źródeł Sprewy, przez surowe Morze Północne do głębin Atlantyku i dalej aż po tropikalne rejony. W akwarium słodkowodnym i morskim o powierzchni 1800 m² można podziwiać fascynującą różnorodność gatunków ok. 4000 zwierząt – od małży, kolorowych rozgwiazd, koników morskich i płaszczek, po różne gatunki rekinów. W Sea Life można również w zbiornikach hodowlanych oglądać narybek i potomstwo innych mieszkańców mórz. Czy ryby składają jajka i jak one właściwie śpią? Jak przychodzi na świat rekin, a gdzie meduzy mają oczy? Tutaj znajdziecie odpowiedzi!

 


Czy wiecie, że Berlin może poszczycić się olbrzymim, wielopiętrowym cylindrycznym akwarium o pojemności 1 miliona litrów (!), w którym pływa ponad 50 gatunków różnych tropikalnych ryb?

 


Aqua Dom otwarto w 2003 roku. Zaprojektowała go i wykonała amerykańska firma International Concept Management. Akwarium o wymiarach 16 metrów wysokości na 11,5 metra średnicy zostało umieszczone na 9 metrowym fundamencie. Do wykonania cylindra użyto aż 150 ton żywicy akrylowej.


Akwarium mieści się w hotelu Radisson Blu w samym centrum miasta, tuż obok berlińskiej katedry i „nad" muzeum DDR. Czerwony dywan sprzed hotelowych drzwi prowadzi nas do lobby, w którego centrum zamontowano to olbrzymie cudo pełne wody. Aby się poczuć jak ryba w akwarium przyglądająca się 1500 innym jego mieszkańcom, przez środek konstrukcji kursuje przeszklona, piętrowa winda. O czystość akwarium dba zatrudniony przez hotel sztab płetwonurków.

 


Jakie stworzenia wodne tutaj zobaczymy? Lista jest imponująco długa, oto kilka przykładów: konik morski, pławikonik australijski, wrakoń, langusty, ukwiały, rekin, murena, meduza, wargacz garbogłowy, nemo i wiele, wiele innych. Przed wyjazdem odwiedźcie stronę: visitsealife.com i sprawdźcie godziny karmienia poszczególnych gatunków stworzeń wodnych.


W AquaDom & Sea Life otwarto również nową wystawię o nazwie Jurrasic Seas, czyli Jurajskie Morza! Dzięki temu możecie zanurzyć się w głębiny prehistorycznego podwodnego świata. Odkryjecie tutaj 50 nowości, potomków wymarłych morskich stworzeń. Tutaj dowiecie się wiele ciekawych rzeczy na ten temat.

 

 

W zależności od kolejek pobyt w SeaLife zajmie Wam 2-3 godziny. Teraz zaprezentujemy cennik, dzięki któremu zauważycie, że zdecydowanie lepiej zarezerwować sobie bilet wcześniej – online.

 

 

Zapamiętaj:

Ceny biletów: Dorośli (osoby powyżej 15-ego roku życia) 17,95 €, Dzieci (od 3-ego do 14-ego roku życia) 14,50 € Uwaga! Podane ceny mogą być niższe, jeżeli zdecydujecie się na wcześniejszy zakup online. Wtedy też ceny wynoszą kolejno 10,70 € i 8,70 €! 
Godziny otwarcia: Codziennie, w godzinach 10.00 – 19.00, ostatnie wejście o godzinie 18:00


Czym dojechać korzystając z komunikacji miejskiej?
U-Bahn: stacja Alexanderplatz U2, U5, U8
S-Bahn: S5, S7, S9, S75 (Hackescher Markt oraz Alexanderplatz)
Autobus: linie 100, 200, 248, M48, TXL
Tramwaj: linie: M1, M2, M4, M5, M6

 

 

 

SeaLife & AquaDom 
Spandauer Straße 3, 
10178 Berlin, Niemcy
www.visitsealife.com/berlin

 

Źródła: visitsealife.com, germany.travel/pl/, berlin-vel.pl

 

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Miś Pyś
21:07 15.10.2019
Można wejść do lobby i oglądnąć za free... nie trzeba płacić za wjazd windą... można też skorzystać z hotelowych wind! Polecam:>
1
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.