Paintball Piranha i rozgrywki w hali!

05.11.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Paintball Piranha

Nie lubisz listopada? Masz dosyć szarzyzny i deszczu? Mamy dla Was dynamiczny sposób na pokonanie jesiennej chandry w zabawie paintball z … kolorowymi kulkami. Rekomendujemy na swoim własnym przykładzie (graliśmy kilka razy), rozgrywki i potyczki w największej szczecińskiej firmie tego typu, oczywiście mowa tu o Piranha Paintball!

 

Właściciel a zarazem czynny zawodnik paintballowy to prawdziwy pasjonat tego sportu, stale dążący do perfekcji i dbający o każdy szczegół rozgrywek. Jego najnowszym dziełem stale urozmaicanym jest zadaszona hala idealna na okres jesienno - zimowy (w październiku otworzono 3 piętro!). Poznajcie szczegóły oferty w naszej rozmowie z Damianem Sokołowskim – wspomnianym właścicielem firmy, który paintball ma we krwi i sercu!

 

  

 

hot°: Rozmawialiśmy rok temu w podobnym okresie. Co zmieniło się na lepsze w waszej ofercie w ostatnich 12 miesiącach?


U nas cały czas zmienia się na lepsze ;) Ale z takich podstawowych zmian, to na pewno rozwinęliśmy się pod względem sprzętu. Mamy go więcej. Został urozmaicony i jak co roku wymieniliśmy prawie wszystkie maski na nowe. Doszły dodatkowe scenariusze z użyciem środków pozoracyjnych tj. świece dymne, atrapy bomb i granatów, a co najważniejsze szykujemy się do otwarcia 3-go piętra naszej hali paintballowej.


hot°: Mamy listopad, za chwilę zima i siłą rzeczy będzie zimno i mokro. Ale macie halę! Prosimy zatem o szczegóły...


Tak mamy! W tym roku, obchodziliśmy już drugi rok jej działalności. Hala pozwala na grę przez cały rok niezależnie od pogody. Nie straszny nam deszcz, zima lub upały. Jest to ceglany budynek, który znajduje się w Kurowie (nie opodal Szczecina). Latem jest w nim chłodniej, a zimą jest cieplej.

 

  

 

hot°: W paintballa można bawić się na różne sposoby. Prosimy opowiedzieć nam jak one wyglądają w sensie sportowym i taktycznym, czym się różnią od siebie i jakie dają możliwości…


W paintballu wyróżniamy jako grę sportową - Speedball oraz grę terenową jako Woodball. Obie formy gry znacznie różnią się od siebie. Speedball jest to zabawa na równym, ograniczonym terenie takim jak boisko piłkarskie, na którym jedynymi przeszkodami są dmuchane balony, a gry mają charakter sportowy jak w piłce nożnej. Podczas takich „meczów” drużyny walczą między sobą o flagę, wystrzeliwując ogromne ilości kulek. Natomiast Woodball to zabawa typowo w „terenie takim jak las, opuszczone budynki, bunkry, okopy. Taka zabawa opiera się już na taktycznych działaniach i współpracy w grupie. Scenariusze są bardziej rozbudowane i zbliżone realizmowi pola walki.


Prowadzimy gry w obu formułach. Posiadamy około 40 balonów do stworzenia pola Speedball, jednocześnie posiadamy tereny do gry Woodball, ale co najważniejsze pod skrzydłami mamy dwie drużyny, które trenują obie formy paintballa. Oczywiście, każdy kto chciałby spróbować swoich sił w takiej zabawie może do nas dołączyć, nawet na próbę. Treningi Speedballowe odbywają się w każdy piątek w hali sportowej w Szkole Podstawowej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Natomiast treningi Woodball odbywają się co dwa tygodnie na naszych terenach otwartych.


hot°: Ile osób może rywalizować w hali? Czy hala jest oświetlona? Czy taka rozrywka jest bezpieczna? Prosimy o szczegóły organizacyjne…


Obecnie, w hali zagospodarowane i dostępne dla graczy są dwa piętra do gry. Aby mieć wystarczający komfort do gry zalecamy by jednocześnie na hali grało maksymalnie 25 osób. Mieliśmy oczywiście grupy, które liczyły nawet 40 osób i grały w tym samym czasie, natomiast robi się wtedy troszkę tłoczno.
Hala posiada oczywiście oświetlenie. Poziom pierwszy oświetlony jest światłem niebiesko-czerwonym, dając wrażenie półmroku. Na poziomie drugim jest światło białe/żółte (dzienne), natomiast na poziomie trzecim mamy światło LED w kolorach RGB i UV. Posiadamy też wytwornice dymu oraz nagłośnienie, które napędzają graczy do walki.

 

Zabawa w Paitnaball jest bezpieczna, a uczestnicy otrzymują od nas pełne umundurowanie wraz z ochraniaczami głowy, szyi i rękawiczkami. Dla Pań i dzieci mamy dodatkowo kamizelki „kulodoporne” czyli ochraniacze korpusu.


Ponadto, do zabawy używamy systemu SOFT Paintball, który polega na tym, że używamy o 1/3 mniejszych kulek, w porównaniu do standardowego Paintballa. Dodatkowo kulki są wysokiej jakości, co wiąże się z ich kruchością. Kulki zawsze się rozbijają i nie pozostawiają siniaków. Pistolety, które w paintballu nazywamy markerami, również wyregulowane są na minimalną moc.Mamy jeszcze specjalne markery, które pozwalają na uczestnictwo w zabawie dzieciom już od 7-go roku życia.

 

  


hot°: Oprócz sprzętu i odpowiedniego ubrania, bardzo ważny jest scenariusz gry. Czy wasi goście mogą liczyć na fachową pomoc z waszej strony? Jaka wersja rozrywek paintballowych jest najczęściej wybierana przez gości?


Najlepszą rekomendacją chyba jest to, że sami gramy w Paintball. Nasi animatorzy posiadają ogromne doświadczenie, niektórzy posiadają certyfikat EUROREF (europejscy sędziowie w Paintball) i trenują swoją drużynę, z którą jeżdżą na wyjazdy w całej Polsce i Niemczech. Wszystko wskazuje na to, że „żyjemy” tym paintballem, dlatego podchodzimy do naszych gości profesjonalnie i zależy nam, aby w uczestnikach gier „zaszczepić” miłość do tego sportu.


Może być to granie hobbystyczne, a może bardziej profesjonalne. Zawsze uśmiechnięci i z chęcią odpowiadamy na wszystkie pytania i służymy pomocą. Do każdej grupy podchodzimy indywidualnie. Nie realizujemy tych samych scenariuszy na urodzinach 12 latka, co na imprezie integracyjnej. Mamy z góry ustalone formy rozgrywki, ale zawsze na bieżąco sędziując i obserwując uczestników na polu, proponujemy kolejne scenariusze dopasowując je do graczy. Podpowiem, że w większości przypadków najlepiej sprawdza się popularna „walka o flagę z dominacją” lub deathmatch.


hot°: Na waszym facebookowym fanpagu widziałem zdjęcia z imprez firmowych. Czy wigilijna impreza firmowa to dobry pomysł? W końcu grudzień już za kilka tygodni…


Organizujemy bardzo dużo imprez firmowych, w tym oczywiście wigilie firmowe! Jest to świetny sposób na zabawę, budowanie pozytywnych relacji w zespole,tworzenie współpracy i ewentualnie wyrównanie jakichś rachunków. W trakcie takich imprez obserwujemy graczy na polu i na koniec robimy podsumowanie wraz z nagrodami od naszej firmy.


Można taką zabawę połączyć z ogniskiem i poczęstunkiem. Obok hali paintballowej mamy wiatę ogniskową, drewno na ognisko, widelce na kiełbasę oraz toaletę. W okresie jesienno-zimowym, dla wszystkich naszych uczestników kawa i herbata jest gratis.

 

  

 

 

Splat Arena Hala Paintball
tel. 571-212-114
biuro@splatarena.szczecin.pl
www.splatarena.szczecin.pl
www.facebook.com/splatarena