Policki MOK zaprasza na Festiwal Komedii 2017!

28.02.2017 0 komentarzy
Autor: MOK w Policach, Zdjęcia: Archiwum MOK w Policach

Razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach, zapraszamy Was na wiele ciekawych wydarzeń, które odbędą się w marcu oraz w kwietniu. Oto kulturalne propozycje...

 

 

Festiwal Komedii 2017

 

Marzec upłynie w Policach pod znakiem fantastycznych komedii teatralnych w doborowej obsadzie. W ramach wydarzenia wystąpią m.in.: Piotr Szwedes, Piotr Polk, Bartek Kasprzykowski, Bartosz Opania i inni wspaniali artyści. Bilety ją są w sprzedaży na www.mok.police.pl. Karnet na wszystkie spektakle (130 zł/100 zł). Do nabycia wyłącznie w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Policki MOK zaprasza na następujące spektakle:

 

„Wieczór kawalerski” 19.03.2017

„Pod niemieckimi łóżkami” 20.03.2017

„Pół na pół" 23.03.2017

 

 

Wieczór Kawalerski
Reżyseria: Zdzisław Derebecki
Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Beata Niedziela/Ilona Zaremba, Małgorzata Wiercioch, Piotr Krótki, Artur Paczesny, Wojciech Rogowski

19 marca 2017,start.18
Sala widowiskowa MOK Police
bilety: 30 zł, 40 zł


„Wieczór Kawalerski" to iskrząca dowcipnymi dialogami, lekka, niepozbawiona delikatnego erotyzmu klasyczna, angielska farsa, która zaczyna się rankiem w dniu ślubu głównego bohatera. Po mocno zakrapianym wieczorze kawalerskim, przyszły pan młody budzi się obok pięknej, ale zupełnie nieznajomej dziewczyny. Z konieczną pomocą spieszy mu zatem najlepszy przyjaciel i niczego nieświadoma, acz rezolutna pokojówka. Widownia będzie świadkiem zagmatwanej miłosnej intrygi i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

 

Świetna, intrygująca i błyskotliwa sztuka angielskiego autora i aktora. Współczesna farsa erotyczna iskrząca dowcipem sytuacyjnym, napisana ze znakomitym wyczuciem prawideł sceny. Dowód? Amerykanie wykupili już prawa do realizacji filmu! Chcą mieć doskonałą zabawę w stylu filmu Cztery wesela i pogrzeb!

 

 


Pod niemieckimi łóżkami
Reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
Obsada: Kasia Galica, Bartłomiej Kasprzykowski, Bartosz Opania

23 marca 2017,start.18
Sala widowiskowa MOK Police
bilety: 65 zł, 55 zł

 

Przedstawienie „Pod niemieckimi łóżkami” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to teatralna impresja na temat książki wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Książka osiągnęła ogromny sukces wydawniczy, nie schodząc prze wiele tygodni z listy bestsellerów. Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka, wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców.

 

Justyna w dowcipny i bezkompromisowy sposób obala stereotypy dotyczące „tych czystych” Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia. Tymczasem w Polsce dzięki wydanej książce staje się bohaterką, celebrytką i gwiazdą. Stopniowo ubierana przez media w kolejne brokatowe płaszcze sławy, ugina się pod ich ciężarem i spada z plastikowego postumentu. Historia o niemieckich brudach, polskich celebrytach oraz blaskach i cieniach sławy.

 

 

 

Teatr Sensacji: Pół na Pół
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Obsada: Piotr Polk, Piotr Szwedes

23 marca 2017,start.18
MOK Police
bilety: 50 zł, 40 zł

 

Spektakl „Pół na Pół” odbędzie się w ramach Polickiego Festiwalu Komedii. To przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki.

 

Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem. Robert i Dominik, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna” .

 

 

 

Koncert Kortez
22 kwietnia 2017,start.20
Sala widowiskowa MOK Police
bilety: 65 zł, 50 zł


Kortez - kompozytor, wokalista, tekściarz, wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kortez to bez wątpienia najważniejszy debiutant ubiegłego roku. Niezwykle utalentowany, ceniony wokalista. Jego charyzmatyczny głos, emocjonalne teksty sprawiają, że Kortez nie tylko utrzymuje się wysokich notach list przebojów ale także ma coraz większą rzesze fanów.Kortez, właściwie Łukasz Federkiewicz, jest kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą oraz puzonistą. To przede wszystkim wspaniały artysta, którego album „Bumerang”, to jedna z najlepiej przyjętych płyt w ostatnich latach. Kortez nagrodzony został między innymi Fryderykiem w kategorii "Debiut Roku". Podczas 53. festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu artysta odebrał nagrodę imienia Anny Jantar.

 

 

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.