Poniedziałki Muzyczne: 15.02.2016

15.02.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Dawida, Dorota Umiastowska, Malinova

Coponiedziałkowy cykl Dawida Korniaka. Elektroniczny, choć w tej serii - Subiektywny Szczecin. Polecane imprezy, utwory, mixy, relacje, sprawozdania. Bez reguły, bez sztampowości, bez schematów. Wedle widzimisię Dawida.

 

Mint Moods

 

Mint moods, czyli nasz (wciąż) nowy szczeciński 'kwartet'. Tworzą go Michał Majku Urban, Magdalena Grzymkowska, Grzegorz Witczak oraz Bartosz Gogolok. Jak piszą o sobie: "Mint Moods to zmysłowy, pełen ciepła wokal na tle elektronicznych dźwięków generowanych przez kontrolery i samplery, w połączeniu z frazami gitarowymi. Klimat muzyczny nawiązuje do lat 80’, pełnych endorfin rytmów disco i chłodu nowofalowej elektroniki; całość połączona soulowym wokalem. Podstawę muzyczną tego oryginalnego projektu stanowią bity, wykorzystane jednak w sposób odmienny od typowego dla hip-hopu. Głos rozłożony elektronicznie na czynniki pierwsze, multiplikowany w postaci chórków, dodatkowych warstw wokalnych plus basowy groove - buja i poprawia nastrój."

 

Ich materiał, to pięć numerów, na które składają się: "Give Me Your Faith", "Worries", "No More", "Something in Your eyes", "Fools" - całość zatytułowana: Way Back EP.  Wrzucałem ten materiał kilka tygodni temu, jednakże tak jak mówiłem wielu osobom: będę do niego częściej wracał. Smaczku dodaje fakt, iż ostatnio udostępnił ich materiał sam Michał Urbaniak. 

 

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Mint Moods, fot. Tatiana Pancewicz

 

Teraz chciałbym polecić wszystkim znakomicie zapowiadającą się imprezę, na której niestety mnie nie będzie, ale polecam ją wszystkim - być tam warto naprawdę!

 

Nadszedł czas na kolejne urodziny Canalii... To już 7 lat gramy Wam do tańca, wiec czas to opić po raz kolejny! Jak co roku fajerwerki, konfetti, ruski szampan i tańce do białego rana... Tym razem zagra z Nami rezydent berlińskiego CDV oraz dobrze znany z festiwalu Nagle nad morzem, ze sceny Humbug Boat. Grał u nas półtora roku temu na imprezie Humbug Boat Crew razem z Philipem Silvą. Ci co byli, nie potrzebują dodatkowych zaproszeń! Zagrają:


STIPE (Club der Visionaere/Berlin)

https://www.facebook.com/Stipe.Mitu/

oraz Canalia w urodzinowym składzie:

Daniel Zachodni
Brat Beat
Subsonik
Kai Hanstett

 

Wydarzenie:

 

Canalia pres. STIPE (CDV/Mitu/Berlin)

 

 

 

Retrospekcja muzyczna... Ponadgodzinny, jeszcze świeży, pierwszy mix nagrany przeze mnie i Michaela Modoolara, jako Floating Groove. Zapraszamy do odsłuchu :)

 

 

 

Muzyka

Muzyka

 

 

 

 

Na koniec klasyk, czyli pięć szybkich shotów muzycznych:

 

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

 

Wideo

Wideo

Wideo

Wideo

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.