Poniedziałki Muzyczne Dawida Korniaka - Pierwszy w Nowym Roku

04.01.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Dawid Korniak, Dorota Umiastowska, Malinova, Archiwum artystów

Nowy cykl Dawida Korniaka. Elektroniczny, choć w tej serii - Subiektywny Szczecin. Polecane imprezy, utwory, mixy, relacje, sprawozdania. Bez reguły, bez sztampowości, bez schematów. Wedle widzimisię Dawida.

 

 

 

Poprzedni rok był dla mnie niezwykle dobry w sferze muzycznej. Chyba nawet najlepszy. Zaryzykuję, iż był nawet dość przełomowy. Po pierwsze udało mi się zagrać na imprezach m.in. z El_Txef_A, Corrado Bucci czy Kyodai live; wspomnieć należy też wspólne Canaliowe granie w poznańskim SQ na imprezie z Ame. Po drugie każda edycja Elektroniczny Szczecin Night była bardzo udana. Po trzecie – zagrałem na festiwalu Plötzlich am Meer. Po czwarte – wspólnymi siłami stworzyliśmy lokalną kompilację Elektroniczny Szczecin 001, na którą złożyły się świetne produkcje czołówki szczecińskich producentów. Pięć – zagrałem w berlińskim klubie Humboldthain.

 

Wreszcie sześć – wraz z Michael Modoolar jako duo producenckie (i nie tylko) Floating Groove wydaliśmy nasz pierwszy materiał muzyczny. No właśnie, pierwszy – dzisiaj wychodzi drugi – nakładem tej samej wytwórni, meksykańskiej Elite Records. Ponadto nasz numer znalazł się na kompilacji portalu muno.pl – Munocudy 2015.

 


Co smakowitego na pierwszy poniedziałek 2016 roku? Ano… na pewno coś o drugiej EP autorstwa wspomnianego Floating Groove. Polecenie ostatniego Podcastu Elektronicznego Szczecina. Nie może oczywiście zabraknąć zaproszenia na 11 edycję ES Night. Dźwiękowe słuchowisko z trzema numerami oraz grudniowy materiał świetnej polskiej wokalistki – Noviki.

 

 

Powyżej artwork EP Floating Groove - Warmland. Na materiale muzycznym, który ukazuje się właśnie dziś, nakładem Elite Records - znajdziecie tytułowe "Warmland" oraz "What they say". Polecam odsłuchać obydwa numery, choć dla mnie ten pierwszy, jest chyba najlepszym, jaki do tej pory udało nam się stworzyć. To samo widzimy na parkiecie - najfajniejszy odbiór:

 

Muzyka

Muzyka

 

Muzyka

Muzyka

 

Przesłuchaj Słuchowisko! P.S. Dzisiaj bardzo lokalnie… Das Komplex z Koszalina, remix szczecinianina - Drogtecha, a także wchodzący na rynek szczeciński zespół – Mint Moods - utwór z nadchodzącego materiału muzycznego.


1/ Das Komplex – Redukcja Dysonansu Poznawczego

Muzyka

Muzyka


2/ Novika ft. Pete Grace – Can’t Resist (Drogtech Remix)

Muzyka

Muzyka


3/ Mint Moods - Give me your faith

Muzyka

Muzyka

 

 

Najnowszy release Noviki, to połączenie jej nietuzinkowego i wyróżniającego się na polskim rynku głosu, z dwoma producentami - Pete Grace'em oraz Kaspem. Całość uzupełniają dwa remixy. Jak dla mnie najlepszy jest oryginał utworu Secret Passage. Polecam odsłuch całości:

 

Muzyka

Muzyka

 

Muzyka

Muzyka

 

Muzyka

Muzyka

 

Muzyka

Muzyka

 

 

 

W piątek 15.01.2016 odbędzie się 11 odsłona cyklu Elektroniczny Szczecin Night! Tak, już jedenasta! Z tej okazji zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na harce, które będą miały miejsce w klubie... City Hall (aby tradycji stało się zadość). Starannie wyselekcjonnowane utwory z pogranicza różnych odmian elektroniki zapewnią Wam:

 

- Dawid Korniak (Floating Groove/Elite Records/Canalia/Elektroniczny Szczecin)

https://soundcloud.com/dawidkorniak

https://soundcloud.com/floating-groove

 

- BYLLY (Urbanum/The Other Way)

https://soundcloud.com/bylly909

 

- Linki (Hörsturz Music/DE)

https://soundcloud.com/l-nki-1

 

- Michał Kier

https://www.mixcloud.com/michalkier/

 

Oraz Zwycięzcy konkursu!

 

- Pineapple Dance live act (Mint Moods)

https://soundcloud.com/pineappledance

- Mazzè (Pure Records)
https://soundcloud.com/mazzemusic

 

Wstęp: 10/15 PLN (Lista FB *)

 

Elektroniczny Szczecin Night 11 - Wydarzenie Facebook

 

Dolny parkiet rozgrzeje nasz el' rezidento, który zagra dla Was w rytmach rap/r&b/trap/alltimesclassics: Dj SempOne (Patio/City Hall)!

 

 

Polecany Mix na ten tydzień:

 

Chłopak, na którego udało mi się trafić dzięki Elektronicznemu. Bardzo ciekawa wizja muzyki, nietuzinkowe inspiracje i na pewno fakt, iż ze swoimi produkcjami wyróżnia się na tle innych lokalnych artystów - mogą sprawić, iż pozytywnie wpłynie na naszą szczecińską scenę. Już w piątek 15.01. na ES 11 zagra swój pierwszy w życiu live act w klubie. Ponadto jest częścią lokalnego zespołu Mint Moods. Przesłuchajcie, mix niedługo, lecz świetnie wciąga :)

 

Pineapple Dance - Elektroniczny Szczecin Podcast #40

 

Post na Elektronicznym Szczecinie 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.