Poznajcie After Ego!

07.11.2019 0 komentarzy
Autor: Paulina Ostrowska

Poznajcie After Ego! W neogotyckich wnętrzach szczecińskiego starego ratusza znów brzmi muzyka. Miejsce zyskało nową aranżację wnętrza, bar, oświetlenie oraz nagłośnienie wysokiej klasy. Profil muzyczny klubu jest bardzo szeroki: od małych studyjnych koncertów, poprzez improwizowane jam session, występy live oraz sety dj’skie z muzyką elektroniczną. Klub stawiana lokalnych artystów, lecz nie zabraknie również polskich i zagranicznych bookingów. Bez rygorystycznych zasad, na luzie. Chodźcie ćmy nocne, poczujcie się jak w domu! Rozmawiamy z właścicielami klubu. 

 

Filip Kacalski

 

After Ego - nazwa nawiązuje do klubu, który był w tym miejscu wcześniej. Czym w takim razie będzie się od niego różnił?


Sylwia: Duch dawnego Alter Ego jest nadal obecny w neogotyckich murach czerwonego ratusza. Podobnie jak poprzedni klub - After Ego - obok regularnych imprez tanecznych, promuje niszowe środowiska undergroundowe, niepopularną sztukę i gatunki muzyczne. Gruntowne zmiany nastąpiły jednak przy aranżacji wnętrza oraz ogródka przed lokalem.  Zmienione zostało nagłośnienie oraz oświetlenie. Teraźniejszy klub jest bardziej przestrzenny, ma większy parkiet, bogato zaopatrzony bar oraz przyjazny ogród. We współpracy z renomowanym barem Dobre Shoty, stworzyliśmy kartę koktajli według własnych receptur - wszystkie na bazie naturalnych składników.


W zapowiedziach widziałam, że listopad jest wypełniony różnorodnym brzmieniem. Czy właśnie na tym Wam zależy, żeby każdy znalazł imprezę dla siebie?


Dawid: Musimy przyznać, że listopad w After Ego będzie naprawdę mocny. Będzie dużo się działo i tak jak mówisz - będzie różnorodnie. Czeka nas Próba Generalna, czyli wydarzenie koncertowe (wystąpią Tragarze) połączone z Jam Session. Do tego cztery wydarzenia Import, na które zaprosiliśmy bardzo ciekawych artystów - dj’e, producenci, a także organizatorzy imprez z najróżniejszych zakątków Europy: Funkstroem live (Berlin), FreedomB (ElRow Music, Madryt), Ma.Sa.(Berlin) oraz Nox (FuseRecords, Lizbona).


Swoje kolejne wydarzenie będzie miała u nas również inicjatywa Elektroniczny Szczecin, a do tego klubowiczów czeka showcase kolektywu techno - LokkalKommunity. Ponadto impreza drum’n’bass z bookingiem z UK (Sustance) oraz autorski cykl „Gramy”, podczas którego żadne gatunki nas nie ograniczają - tym razem będą to funk, disco, tropical, dub. Ponadto w czwartki czekają nas na przemian Open Decks (każdy może zaprezentować swoje dj’skie możliwości) oraz Kanapa Trippin (projekt propagujący spokojniejsze formy muzyczne).

 

  


Kto tworzy After Ego? Widzę, że zaangażowany poprzez swoje wydarzenia, jest także Elektroniczny Szczecin. ;)


Patryk: Planując otwarcie lokalu zakładaliśmy współpracę na wielu płaszczyznach artystycznych. Wizja, upodobania muzyczne oraz dobre relacje z wieloma dj’ami, muzykami i artystami zaowocowały stworzeniem nieprzeciętnego klubu. Inicjatywa Elektroniczny Szczecin jest jednym z niewielu muzycznych medium w naszym mieście, dlatego bardzo cieszymy się, że klubowe odsłony swoich wydarzeń, organizuje właśnie u nas. Profil naszego lokalu wpisuje się również w zakres działań muzycznych portalu, wcześniejsze owocne przedsięwzięcia zadecydowały o współpracy.

 

Czy planujecie cykliczne imprezy? Ile średnio zapłacimy u Was za wejście?


Patryk: W nasz plan promocyjny wpisane są cykliczne wydarzenia. Piątki to mieszanina wielu różnych gatunków muzycznych. W zależności od tygodnia w murach After Ego rozbrzmiewać będą studyjne koncerty oraz improwizowane jam session o figlarnie brzmiącej nazwie - „Próba Generalna”. „Gramy” to energetyczne, taneczne pasmo serwujące swobodną muzykę z pogranicza disco, soul, funk. Soboty wypełnione są elektroniką spod znaku house, tech-house i techno. Zagranicznicznychdj’ów usłyszymy na eventach - Import”.


Natomiast rodzimych artystów spotkamy na „Made in Poland” - ten cykl zadebiutuje wkrótce. „Dubby” to propozycja dla fanów połamanych i basowych beatów. Czwartki zaplanowane są na chilloutowe wieczory z kultową serią „Kanapa Trippin” oraz formułą „Open Deck”, gdzie każdy dj ma do dyspozycji profesjonalny sprzęt i może spróbować swoich sił za konsoletą. Ceny biletów kształtują się w zależności od rangi wydarzenia. Czwartki i „Próby Generalne” są za darmo. Za resztę imprez zapłacimy od 15 do 25zł.

 

Hubert Grygielewicz

 

Przeczytaj także >FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW 2019: RECENZJA<


Jakie są plany na przyszłość?


Sylwia: Chcielibyśmy sukcesywnie się rozwijać, jednocześnie budując przyjacielską społeczność. Zdajemy sobie sprawę, że to nie mury, ale ludzie odwiedzający naszą przestrzeń, tworzą prawdziwe oblicze klubu. W planach mamy wernisaże, projekcje filmowe oraz wieczory z grami planszowymi. Gdy zrobi się cieplej, będziemy mogli w pełni wykorzystać nasz malowniczy ogród. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz nowe pomysły, a także inicjatywy zewnętrzne.

 

 

"Duch dawnego Alter Ego jest nadal obecny w neogotyckich murach czerwonego ratusza."

 

Plac Stefana Batorego 4
tel. 510 352 486

 

afteregoszczecin@gmail.com
www.fb.com/afteregoszczecin

After Ego

After Ego

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.