Premiery Kinowe w październiku

29.09.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

Co wiemy o jesieni? Na pewno to, że nadeszła… Z czym nam wszystkim się kojarzy? Z pewnością z tym, że bardziej niż aktywności na świeżym powietrzu, preferujemy atrakcje w pomieszczeniach zamkniętych. Przyznajcie, chyba wolicie chodzić do kina, właśnie w tych zimniejszych miesiącach. Tak to zwykle bywa w kinie – im chłodniej, tym fajniej, a to oznacza także, że jesień przyniosła nam serię ciekawych premier.;) Jedne z lepszych na początku jesieni to „Blade Runner 2049”, „Pierwszy śnieg”, czy „Thor: Ragnarok”. Te filmy zdecydowanie sprawią, że zapomnicie o chłodnej aurze.

 

 

Blade Runner 2049
Reżyseria: Denis Villeneuve
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Obsada: Ryan Gosling, Harrison Ford, Robin Wright, Ana de Armas
Kiedy w 1982 r. „Łowca androidów” Ridleya Scotta trafił do kin, świat oszalał. Za reżyserię sequela filmu odpowiada Denis Villeneuve. Akcja filmu dzieje się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach przedstawionych w 1982 roku. Scenariusz powstał w oparciu o oryginalny koncept Ridleya Scotta i Fenchera. Oficer policji Los Angeles trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który zaginął trzydzieści lat temu.

 

 

Wideo

Wideo

 

Pierwszy śnieg
Reżyseria: Tomas Alfredson
Gatunek: Dramat, Kryminał
Obsada: Michael Fassbender, Rebecca Ferguson, Charlotte Gainsbourg, J.K. Simmons
Trzymający w napięciu thriller „Pierwszy Śnieg”, to film oparty na bestsellerowej powieści Jo Nesbø. Szef elitarnej ekipy detektywów prowadzi skomplikowane śledztwo. Wraz z nadejściem zimy ginie kolejna osoba. Detektyw boi się, że do miasta powrócił seryjny morderca. Z pomocą znakomitej rekrutki zaczyna łączyć stare sprawy kryminalne z nowymi brutalnymi zdarzeniami. Wie, że musi rozwiązać zagadkę zanim spadnie kolejny pierwszy śnieg. Zdjęcia do filmu powstały w Norwegii. Za reżyserię filmu odpowiada Tomas Alfredson („Szpieg”).

 

 

Wideo

Wideo

 

Thor: Ragnarok
Reżyseria: Taika Waititi
Gatunek: Fantasy, Przygodowy
Obsada: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett, Mark Ruffalo
W obsadzie także Idris Elba, Sir Anthony Hopkins. Kontynuacja przebojów „Thor” i „Thor. Mroczny świat”. Thor zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Osłabiony i pozbawiony młota musi znaleźć sposób, by powrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej i wszechpotężnej Heli oraz powstrzymać Ragnarok – „zmierzch bogów”, zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji. Przedtem jednak musi stanąć do gladiatorskiego pojedynku na śmierć i życie z byłym sprzymierzeńcem i członkiem drużyny Avengers — niesamowitym Hulkiem!

 

 

Wideo

Wideo

 

Piła: Dziedzictwo
Reżyseria: Michael Spierig, Peter Spierig
Gatunek: Horror
Obsada: Tobin Bell, Brittany Allen, Laura Vandervoort, Mandela Van Peebles
Jedna z najbardziej przerażających i popularnych serii grozy powraca w wielkim stylu. Miasto paraliżuje strach, gdy policja odkrywa kolejne zmasakrowane zwłoki ludzi, którzy zginęli w różnych okolicznościach. Media rozdmuchują teorię o seryjnym mordercy, ale detekty­wom nie udaje się ustalić żadnego wspólnego mianownika, który łą­czyłby wszystkie zabójstwa. Aż do dnia, gdy na jaw wyjdzie jeden ma­kabryczny szczegół, który rzuci podejrzenie na dobrze znanego policji mordercę Johna Kramera. Problem w tym, że Kramer nie żyje…

 

 

Wideo

Wideo

 

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
Reżyseria: Janus Metz Pedersen
Gatunek: Dramat, Sportowy
Obsada: Sverrir Gudnason, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgård, Tuva Novotny
Wimbledon 1980 - rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

 

 

Fantastyczna kobieta
Reżyseria: Sebastián Lelio
Gatunek: Dramat
Obsada: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Aline Küppenheim
Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

 

 

Ciao Italia!
Reżyseria: Pif
Gatunek: Dramat, Komedia, Wojenny
Obsada: Pif, Miriam Leone, Andrea Di Stefano, Stella Egitto
Nowy Jork, 1943 rok. Między włoskimi imigrantami Arturo i Florą rodzi się uczucie. Niestety, zamążpójście dziewczyny zostało dawno zaplanowane przez jej wujka, który obiecał jej rękę synowi szefa mafii. Aby nie dopuścić do tego małżeństwa, Arturo postanawia skłonić ojca Flory do zmiany decyzji. W tym celu musi udać się na Sycylię, gdzie mieszka mężczyzna. Idealnym rozwiązaniem wydaje się zaciągnięcie do amerykańskiego wojska, które właśnie przygotowuje się do lądowania we Włoszech, a dokładniej na wspomnianej już Sycylii…

 

 

Emotki. Film
Reżyseria: Tony Leondis
Gatunek: Komedia, Animacja
Obsada: T.J. Miller, James Corden, Anna Faris, Maya Rudolph (wszyscy głosy)
Wszyscy mamy emocje. Okazuje się, że mają je także… emotikony. Animowana komedia zabierze nas do sekretnego świata naszych telefonów. Czeka nas mnóstwo, cóż, emocji właśnie i przygód, jakie tylko możemy sobie wyobrazić, zaglądając do naszych telefonów. Każdego dnia wysyłamy w świat ponad 6 miliardów emotikonów. Tak naprawdę stały się one odrębnym językiem, na zawsze zmieniając naszą kulturę. Ich siłą jest prostota i zabawny sposób, który pozwala nam wyrazić nas samych. I o tym właśnie jest ten film – o wyrażaniu siebie.

 

 

Wideo

Wideo

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.