Psi Fryzjer - Salon Groomerski Cztery Łapy

17.05.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy
Groomer to osoba, która zajmuje się strzyżeniem psów. Usługa ta z roku na rok staje się coraz bardziej popularna i nic dziwnego, ponieważ posiada ona szereg zalet. Choć w przeszłości zawód ten przez wiele osób nie był traktowany poważnie, to współcześnie część właścicieli czworonogów nie wyobraża sobie, by choć raz na jakiś czas nie skorzystać z usług tego typu salonów.
 
Czy są w Szczecinie miejsca, gdzie możemy w zaufane ręce oddać swojego psa na szeroko pojętą pielęgnację? Bez wątpienia! Przedstawiamy Wam Salon Groomerski Cztery Łapy!
 

 

Już na poziomie Waszej strony można przeczytać, że miejsce zostało założone z pasji i miłości do zwierząt. Bo kto nie kocha psów?  Jak wyglądały początki salonu?

 

Początki zrodziły się właśnie z miłości do zwierząt. Przez pewien czas prowadziłam sklep zoologiczny, który niestety musiałam zamknąć. Zaczął się więc czas poszukiwania pracy. Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko pomocy groomera. Pomyślałam sobie czemu by nie spróbować.

 

Nigdy wcześniej nawet nie trzymałam w ręce nożyczek, którymi miałabym komukolwiek obciąć włosy. Jednak jestem osobą, która lubi próbować nowych rzeczy i rozwijać się w różnych dziedzinach więc praca mnie nie przerażała. Pracowałam przez jakiś czas u kogoś aż w końcu nadszedł czas żeby rozwinąć skrzydła i pomyśleć o swoim salonie. I tak w październiku 2020 roku powstał „Salon Groomerski CZTERY ŁAPY”.

 

Kto tworzy zespół salonu i przede wszystkim kto jest głównym psim fryzjerem?

 

Na tą chwilę jako, że salon istnieje na rynku od niedawna pracuję sama. To ja strzygę psiaki, odbieram telefony, odpisuję na wiadomości, sprzątam, zajmuję się marketingiem i promowaniem salonu. Jednak  dzięki temu, że mam cudownych klientów, którzy do mnie wracają i polecają dalej salon szybko się rozwija i mam nadzieję, że wkrótce będę potrzebowała pomocy.

 

Jaka jest dokładna oferta, z którą wychodzisz do klientów?

 

Usługi, które oferuje salon to m.in. strzyżenie, kąpiele, trymowanie, depilacja uszu, obcinanie pazurów, pozbywanie się podszerstka. Usługi dostosowywane są do potrzeb klientów. Zawsze na początku wizyty ustalamy szczegóły co i jak ma być wykonane. Cennik jest dosyć obszerny żeby go tu wypisać więc jest dostępny na stronie salonu.

 

 

Czy jest pies, któremu nożyczki nie zdołają pomóc? Pytam o rasy ze szczególnym…owłosieniem.

 

Hmm, szczególne owłosienie? Chyba takiego nie ma. Jedynym problemem może być agresywny psiak, który sam nie da sobie pomóc. Dlatego też w regulaminie salonu zaznaczam, że niestety nie przyjmuję psów agresywnych.

 

Jedne psy mają włosy a drugie sierść. Czy to robi różnice podczas strzyżenia?

 

Poprawka :) Wszystkie psy mają sierść, tylko niektóre o strukturze włosa. Jednak potocznie faktycznie mówimy o niektórych psiakach, że mają włosy. Czy jest różnica? Tak. Każdy rodzaj sierści układa się  inaczej, potrzebuje innego rodzaju szamponów, codziennej pielęgnacji a także maszynka czy nożyczki inaczej chwytają daną sierść.

 

Jakie produkty do codziennej pielęgnacji pieska polecasz?

 

Nie będę reklamować konkretnych marek albo rodzajów, bo tak jak wcześniej wspomniałam każda rasa psa potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji. A co polecam? Przede wszystkim systematyczność. To klucz 
do sukcesu!

 

Czy są rasy, które odwiedzają salon najczęściej? Jeśli tak to jakie?

 

Najczęściej odwiedzają nas małe pieski. Właśnie te pieski z tak zwanym potocznie włosem. Tam sierść nie przestaje rosnąć, często bywa problematyczna w pielęgnacji dla właścicieli. Wystarczy moment kiedy odpuścimy czesanie i robią się kołtuny a z nich niestety filc, którego później nawet najlepszy groomer nie będzie w stanie rozczesać. Dlatego przypominam jak bardzo ważna jest systematyczność w codziennej pielęgnacji.

 

 

Zajmujesz się pupilami swoich klientów. Z pewnością było ich bardzo dużo. Jakie są ulubione psy Szczecinian?

 

Wydaje mi się, że są to w większości małe rasy chociażby ze względu na to, że jednak wielu z nas mieszka w blokach. Chociaż... Poza pracą większość moich znajomych posiada duże psy.

 

A Twoja ulubiona rasa to?

 

Moja ulubiona rasa to ta którą posiadam w domu. Jestem właścicielką, opiekunką, karmicielką i psią mamą dwóch samoyedów. Jednak żeby temat nie kończył się tylko na psach to w domu między dwoma kudłaczami biega łysy kot sfinks.

 

Kilka słów dla naszych czytelników na koniec?

 

Jestem wdzięczna redakcji za możliwość udzielenia wywiadu a czytelnikom z góry dziękuję za przeczytanie artykułu. Ogromne przytulasy dla wszystkich psiaków. Tych, które już poznałam oraz tych, których jeszcze nie znam. Mam nadzieję do zobaczenia w salonie.

 

Bardzo dziękuję za wywiad!

 

 

Dane do kontaktu:

Ul. Daszyńskiego 52

natalias1@o2.pl

Tel. 575 279 673

 

Facebook: @czterylapysalongroomerski

Instagram: @salon_groomerski_cztery_lapy

 

 

salon groomerski

salon groomerski