Re New

07.11.2018 0 komentarzy
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Karolina Tarnawska i archiwum sklepu

Czas opisać kolejne wyjątkowe miejsce i rzemieślnika, który zasługuje na szczególną uwagę. W tym artykule postaramy się wam opowiedzieć o Re New, czyli miejscu, w którym wasze ulubione, ale schodzone i wysłużone buty zyskają szanse na drugie życie. Dokładniej mówiąc jest to salon pielęgnacji obuwia zajmujący się profesjonalnym czyszczeniem, renowacją i personalizacją butów oraz torebek.

 

Re New powstało ponad dwa i pół roku temu. Firma przez pierwsze dwanaście miesięcy funkcjonowała w domu, ale z uwagi na bardzo dużo ilość zleceń przeniosła się do punktu stacjonarnego znajdującego się przy ulicy Piastów 57. Obecnie salon cieszy się ogromną popularnością, a zadowolonych klientów możemy już liczyć w setkach. Więcej dowiecie się z rozmowy, jaką odbyliśmy z zespołem.

 

  

 

  

 

hot°: Skąd pomysł na właśnie taki profil działalności?

 

Pomysł narodził się tak naprawdę parę lat temu, kiedy zwróciliśmy uwagę na ogromną popularność tej właśnie usługi w Stanach Zjednoczonych. Na początku zaczęliśmy zbierać wiedzę o materiałach i produktach używanych przez producentów obuwia, po wielu godzinach, dniach i tygodniach pochłaniania wiedzy przyszedł czas, żeby zająć się działaniem.

 

Na pierwszy ogień poszły buty z naszych prywatnych kolekcji, potem buty znajomych, a kiedy okazało się, że wychodzi nam to bardzo dobrze założyliśmy działalność. Z czasem do zespołu dołączyły osoby, które od wielu lat „siedzą" w temacie obuwia. Tym sposobem udało nam się zebrać zespół pasjonatów, którzy posiadają ogromną wiedzę o tym, w jaki sposób obchodzić się z różnymi materiałami, bryłami i kolorami.


hot°:Czy Jak zakładaliście firmę to salony pielęgnacji obuwia były w ogóle znane w Polsce?

 

Kiedy RENEW zaczynało przeradzać się z pomysłu w prężnie rozwijający się zakład, w Polsce działało już parę firm, które zajmowały się tą właśnie dziedziną. W Szczecinie zdecydowanie brakowało takowego punktu. Okazało się, że u nas w mieście wiele osób korzystało z działalności wysyłkowej wyżej wspomnianych firm. Wyszliśmy naprzeciw potrzeb klientów i praktycznie od razu spotkaliśmy się z przeogromnym uznaniem. Obecnie również działamy wysyłkowo, trafiały do nas zlecenia z całej Polski, a nawet z Holandii czy z Austrii.

 

  

 

hot°: Jak wygląda taki typowy zabieg renowacyjny?

 

Wszystko zależ od tego, co trzeba zrobić w danej parze butów/torebce. Zazwyczaj wszystko zaczyna się od skrupulatnego czyszczenia, często potrzeba na to wielu godzin, ponieważ do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i staramy się zadbać jak o własne. Następnie przechodzimy do dobierania odpowiednich produktów, od takich które odżywiają różne materiały po farby, barwniki czy inne specjalistyczne produkty. Więcej zdradzić nie możemy :)

 

hot°: Powszechnie wiadomo, że przywiązujemy się do swoich rzeczy osobistych, a do takich z pewnością należą buty. Proszę powiedzieć czy jesteście w stanie przywrócić utracony blask dosłownie każdej parze butów?

 

Nasz zakład zajmuje się raczej warstwą estetyczną, z mniejszymi rozerwaniami materiału czy małymi ubytkami też damy sobie radę, lecz trzeba pamiętać, że nie jesteśmy zakładem typowo szewskim. Jeżeli chodzi o walory wizualne, z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że zajmiemy się zdecydowaną większością butów i doprowadzimy je do stanu użytkowego. Bardzo często, kiedy klienci odbierają swoje wysłużone pary mamy do czynienia z tzw. „efektem wow".

 

  

 

hot°: Na waszej stronie możemy przeczytać, że odnawiacie nie tylko buty. Co jeszcze możemy przynieść do RENEW w celu dokonania renowacji?

 

Całkiem spora część zleceń, która do nas trafia to torebki, którymi potrafimy się zająć tak dobrze, jak butami. Jednak zdarzają się też niecodzienne zlecenia- czasem jest to portfel, do którego właściciel czuje ogromny sentyment, ale spotykamy się też z mniej codziennymi rzeczami, raz jest to stary kask motocyklowy a innym razem bardzo rzadko spotykane, skórzane siodełko rowerowe.

 

hot°: Z tego co zdążyłem się z orientować, firma się rozrasta. Możecie trochę opowiedzieć o najbliższych planach?

 

Mamy bardzo dużo pomysłów. Póki co możemy zdradzić, że w najbliższych miesiącach wprowadzimy do sprzedaży nasz autorski płyn, którego sami używamy do każdego czyszczenia. Osoby, które miały okazję używać podobnych produkty wiodących marek, a które dostały próbki naszego, były pod ogromnym wrażeniem co potrafi nasz produkt. Pozostaje czekać na informację w naszych mediach społecznościowych a niebawem na pewno taka się pojawi.

 

  

 

hot°: To jeszcze jedno pytanie. W jakie dni i w jakich godzinach jesteście otwarci, oraz czy przyjmujecie również zlecenia online?

 

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. Jeżeli ktoś nie jest pewny czy dana rzecz w ogóle nadaje się do czyszczenia/renowacji, najlepiej jest przynieść ją do nas do zakładu gdzie z miejsca powiemy co damy radę zrobić i wycenimy usługę. Jeżeli ktoś nie ma takiej możliwości, tak, można do nas wysłać zdjęcia online, czy to na maila, czy naszą stronę na facebooku.

 

RENEW  - punkt czyszczenia, renowacji oraz personalizacji obuwia i torebek.

Piastów 57

70-335, Szczecin

instagram @renew.com.pl

facebook @renewszczecin

www.renew.com.pl

nr telefonu +48 509 443 024

 

Re New

Re New

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.