Sklep Fenix - Gry bez prądu.

26.09.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum

Sklep Fenix od wielu lat dostarcza rozrywki fanom gier planszowych, bietwnych, czy fabularnych. Zapewniają miejsce do gry, organizują turnieje, uczą grać, a nawet malować. Na miejscu możecie spotkać pasjonatów gier, z którymi można nawiązać przyjaźnie, a także podzielić się wiedzą. O tym ciekawym, a może i nawet kultowym miejscu porozmawiamy z właścicielem Sklepu Fenix - Panem Darkiem.

 

 

hot°: Kilka pytań podstawowych na dobry początek:) skąd pomysł na biznes, kiedy wystartowaliście?


Od najmłodszych lat interesowałem się fantastyką oraz grami. Z braku dostępu w latach 90-tych rynek gier praktycznie nie istniał, więc wraz z dwójką znajomych otworzyliśmy pierwsze w Szczecinie stoisko z popularnymi w tym czasie na tzw. „zachodzie" grami RPG (Role Playing Game), grami bitewnymi firmy Games Workshop (Warhammer Fantasy Battle i Warhammer 40 000) oraz akcesoria do nich. Z czasem dołączyły do nich gry kolekcjonerskie Magic the Gathering, Pokemon, Star Wars oraz gry planszowe Talisman Magia i Miecz, Catan, Carcassonne i wiele, wiele innych.

 

 


hot°: Fajnym rozwiązaniem jest podzielenie lokalu na dwie części: pierwsza, sklepowa - można tutaj nabyć gry, a druga - do grania i testowania. Czy dużo osób siada do stolików, by sprawdzić grę przed zakupem? A może są i takie osoby, które przychodzą tylko pograć?


Tak zwana sala Klubowa zazwyczaj wypełnia się podczas organizowanych przez nas turniejach gier oraz spotkaniach tematycznych. W pozostałym czasie zazwyczaj wykorzystywana jest przez osoby spotykające się, by wymienić się doświadczeniami lub pograć na przyjaznym terenie.

 

Rozkład turniejów we wrześniu!


hot°: Jakiego typu gry można znaleźć w Waszym asortymencie?


Jest wiele sposobów podziału gier, oto przykładowy:
- planszowe (obecnie najpopularniejsza grupa gier dostępnych na rynku, pozwalają na ciekawe spędzanie czasu w gronie rodzinnym, czy po prostu znajomych )
- bitewne (hobbystyczne i modelarskie, najbardziej wymagające, a jednocześnie rozwijające zdolności artystyczne i politechniczne)
- kolekcjonerskie (łączą rywalizację i myślenie logiczne, zazwyczaj połączone są z ciekawą opowieścią)
- fabularne (gracze aktywnie współtworzą opowieść Mistrza Gry)

 

 


hot°: Proszę podać (subiektywnie) trzy ulubione gry:)


Warhammer Age of Sigmar, Magic the Gathering, Spartacus.

 

 


hot°: Wspominał Pan, że organizujecie również turnieje. Które z nich cieszą się największą popularnością?


Cieszące się największą popularnością to: Magic the Gathering, Warhammer 40 000, X-Wing, Star Wars: Przeznaczenie, Dice Masters, Pokemon LCG.

 

 

 

Sklep Fenix: 
ul. Kaszubska 3, Szczecin
tel. 792 500 244
Polub na Facebooku!
Odwiedź stronę Internetową!
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek w godzinach 13:00 do 20:00
sobota 11:00 do 18:00

 

 

Sklep Fenix

Sklep Fenix

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.