Sklep Run Expert

15.10.2018
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Archiwum Miejsca

W październikowym wydaniu magazynu przyszedł czas na prezentację kolejnego wyjątkowego szczecińskiego sklepu. Run Expert to specjalistyczny sklep dla wszystkich uprawiających sporty biegowe. Tym, co czyni go wyjątkowym jest ogromny asortyment i profesjonalne oraz co najważniejsze indywidualne podejście do każdego klienta. Każdy, kto przekroczy próg tego miejsca może być pewien, że zostanie potraktowany z wyjątkową dbałością o każdy szczegół. Począwszy od zebrania informacji na temat zainteresowanego, poprzez wszelkie pomiary przy użyciu bieżni, na finalnym doborze asortymentu. Wszystko dzięki temu, że sklep prowadzony jest przez ludzi z pasją i od lat ściśle związanymi ze sportami biegowymi.

 

O więcej szczegółów postanowiliśmy wypytać ojców projektu Run Expert, czyli Panów Marcina Paprockiego oraz Artura Kasprzaka. Zapraszamy zatem do artykułu.

 

 

hot°: Tradycyjnie na początku chcielibyśmy zapytać o genezę powstania, czyli jak narodził się pomysł otwarcia profesjonalnego sklepu dla biegaczy?

 

Sklep powstał tak jak to zwykle bywa w odpowiedzi na brak dostępu do produktów związanych z uprawnieniem sportu na poziomie amatorskim, ale jednak bardziej zaawansowanym niż rekreacja ruchowa uprawiana raz w tygodniu w parku. Chodziło o bieganie, jazdę na rowerze czy ogólnie pojęty fitness. Brakowało odzieży technicznej tzw. oddychającej, bielizny, akcesoriów i butów biegowych.

 

Takie produkty były dostępne w Internecie, jak i też w sportowych sieciówkach, ale nie było doradztwa sportowego w tym zakresie, w sklepie klient sam sobie wybierał produkty, a sprzedawcy potrafili tylko odróżnić, buty do biegania od butów do tenisa, i to nie wszyscy.

 

hot°: Wiemy, że sklep otworzyliście w 2008 roku, czyli to już 10 lat na rynku. Jak przez ten czas zmieniał się i jak ewoluował  Run Expert?

 

Jak zaczynaliśmy 10 lat temu to specjalistycznych sklepów biegowych w Polsce było można było policzyć na palcach jednej ręki, Run Expert na początku nazywał się RBF Sport, od Roweru, Biegania i Fitnessu – nie wiedzieliśmy tak naprawdę co bardziej chwyci i przynajmniej na początku chcieliśmy być bardziej wszechstronni. Szybko się jednak okazało, że bieganie jest tym trzonem, na które jest największe zapotrzebowanie i tak powstał Run Expert – specjalistyczny sklep biegowy.

 

Niemal od początku mieliśmy bieżnię i kamerę, dzięki czemu już od 10 lat w ramach doboru butów robimy klientom wideo analizę kroku biegowego - dzięki czemu możemy dość precyzyjnie dobrać odpowiednie buty, dzięki czemu w dużym stopniu eliminujemy możliwość wystąpienia kontuzji i w znacznym stopniu podwyższamy komfort osoby biegającej.

 

  


hot°: Słyniecie z wyjątkowego i bardzo indywidualnego podejścia do każdego zainteresowanego kupnem butów. Przybliżcie nam jak przebiega wizyta przeciętnego klienta w waszym sklepie?

 

Część klientów to nowi klienci, którzy są u nas pierwszy raz i właśnie dla nich najbardziej istotne jest nasze wsparcie. Staramy się przeprowadzić krótki wywiad z klientem, pytamy, od kiedy biega, jak często, gdzie, jakie ma plany i cele, dlaczego to robi itp.

Dzięki temu wyłania się nam obraz klienta – jego profil, jeśli dołączymy do tego wynik naszej wideo analizy na bieżni mamy komplet wiedzy co wg. Nas klient najbardziej potrzebuje, aby w sposób możliwie bezpieczny i komfortowy realizować swoje biegowe cele.

 

Pozostała część klientów to nasi stali bywalcy, oni są bardziej świadomi swoich oczekiwań, mają większe doświadczenie i tutaj proces jest nieco krótszy, choć różnie to bywa, bo wielu naszych stałych klientów przychodzi do sklepu po nowy sprzęt i przy okazji opowiadają o swoich startach, treningach planach, co często przedłuża standardową wizytę, ale u nas właśnie tak jest to nie chcemy tego zmienić – dzięki temu mamy stały kontakt z naszymi klientami wiemy co doświadczają, czego potrzebują – wielu z nich stało się naszymi dobrymi znajomymi, a część z nich to już Przyjaciele Run Experta.

 

Ale buty to nie wszystko, również w odzieży jest bardzo dużo obszarów gdzie początkujący mogą popełnić wiele błędów, których można uniknąć konsultując się z naszymi Run Expert’owymi – doradcami. Wg. Mnie dobór odzież jest niemal tak samo ważna, jak dobór butów. Od początku mamy też hasło naszego sklepu „Aby poczuć komfort w każdym ruchu” – i myślę, że to hasło bardzo dobrze oddaje nasze starania w doradztwie i pracy z każdym naszym klientem.

 

Marcin Paprocki  


hot°: Oprócz sklepu, od wielu lat zajmujecie się organizacją imprez biegowych i to na dużą skalę. Koniecznie musicie nam o tym opowiedzieć.

 

Zaczęło się od kultowego już Biegu na K2, który w tym roku ma swoją VIII edycję. Przełom jednak nastąpił w momencie kiedy podjęliśmy rękawice organizując w 2015 roku „nasz” pierwszy, a tak naprawdę 36-szty z kolei Półmaraton Szczecin –największą imprezę biegową w regionie.

 

Dzisiaj jest tych imprez już 5 zaczynając od Szybkiej Dychy w Pyrzycach przez Sztafety Firmowe NCDC Business Race po wspomniany Półmaraton Szczecin, aż do Biegu na K2 i Pogoni Raka, dodatkowo przy Półmaratonie realizujemy Bieg Pirata dla 600 dzieciaków i Bieg w Pogoni za Yeti przy K2 dla  350 dzieci. Każda z naszych imprez jest inna, ma inny charakter i inny koloryt. Zapraszam na stronę www.k2partners.org.pl , gdzie można zapoznać się szczegółowo z każdym naszym wydarzeniem.

 

hot°: Run Expert to sklep stacjonarny, ale również internetowy z bardzo bogatą ofertą. Czy ściśle ze sobą współpracują, czy może oferty różnią się trochę od siebie?

 

Sklep internetowy jest uzupełnieniem naszej działalności stacjonarnej, dzięki temu możemy nasze produkty pokazać i zaoferować szerszemu gronu klientów. W 2011 roku zajęliśmy II miejsce w Polsce w konkursie na najlepszy sklep specjalistyczny, rok później w 2012 roku wskoczyliśmy już na Pierwsze miejsce – zdobywając miano najlepszego sklepu biegowego w Polsce J, później już niestety nie były organizowane takie konkursy, a szkoda.

 

  

 

  

 

hot°: Jak wiemy nie wszyscy uprawiający sporty biegowe to profesjonaliści. Gro osób robi to czysto rekreacyjnie i dla zdrowia. Czy z oferty sklepu oraz waszej profesjonalnej pomocy może skorzystać również ktoś, kto dopiero zaczyna przygodę z bieganiem?

 

Oczywiście tzw. Amatorzy, czyli wszyscy Ci którzy nie utrzymują się  z biegania to praktycznie 100% naszych klientów, zawodnicy czyli zawodowcy, mają kontrakty z firmami sportowymi i sprzęt otrzymują od swoich sponsorów. Nasi klienci to amatorzy biegania, joggingu oraz nordicwalkingu. To właśnie oni potrzebują najwięcej wsparcia, pomocy i doradztwaz naszej strony.

 

hot°: Bieganiem zajmujecie się profesjonalnie od najmłodszych lat. Możecie nam opowiedzieć trochę więcej o tym, jak to się zaczęło i rozwijało w waszym przypadku?

 

Artur – od „dzieciaka” biegał średnie i długie dystanse, Ja również z lekkoatletyką jestem związany od podstawówki, chodziłem do klasy sportowej o takim profilu, specjalizowałem się jednak w sprintach i skokach, biorąc udział w kilkukrotnie w Mistrzostwach Polski Juniorów. Później Artur przerzucił się na rower, a ja na sporty walki, a i tak oboje wróciliśmy do biegania  - ciągnie wilka do lasu J))

 


Jana Pawła II 3-4, na I piętrze tuż nad salonem T-Mobile.

Od poniedziałku do piątku od 11:00 do 19:00

soboty od 11:00 do 15:00

www.runexpert.pl  

www.runmania.pl