Szczecin Tattoo Convention – Wywiad

23.08.2017 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: K Studio Photography, Archiwum Organizatorów

II edycja imprezy stworzonej z myślą o miłośnikach sztuki tatuażu, czyli Szczecin Tattoo Convention odbędzie się od 2 do 3 września w hali Azoty Arena. Nowe miejsce, więcej przestrzeni wystawowej, artyści z najdalszych zakątków Polski i Europy, koncerty, wystawy, pokazy i wiele innych atrakcji. Rozmawiam z Panem Maciejem Lewandowskim, Prezesem Szczecińskiego Stowarzyszenia Artystów Tatuażu, które na początku września po raz drugi organizuje w naszym mieście Szczecin Tattoo Convention

 


hot°: Panie Macieju, zacznijmy od podstaw. Kto organizuje tegoroczną konwencję? Poprosimy kilka słów o ojcach założycielach …


Ojców założycieli festiwalów tatuażu w naszym mieście jest wielu, biorąc pod uwagę fakt, że doczekały się one kilkunastu edycji, zanim na kilka lat zupełnie zniknęły z mapy kulturowych wydarzeń Szczecina. Dlatego nie chcemy się tak nazywać. Jako Szczecińskie Stowarzyszenie Artystów Tatuażu, które powołaliśmy w 2016 roku, postanowiliśmy przywrócić Szczecinowi imprezę dla miłośników tatuażu.


Zrobiliśmy to korzystając z doświadczeń poprzednich tego typu wydarzeń, ale dodając do nich swoje know-how i pomysły. Przede wszystkim członkami Stowarzyszenia, a tym samym organizatorami Szczecin Tattoo Convention, są nie tylko artyści tatuażu, a również osoby związane z organizacją wydarzeń, fotografią, marketingiem, social mediami, grafiką, muzyką, techniką sceniczną i wieloma innymi dziedzinami.


Łączy nas jedno – uznanie dla sztuki tatuażu i marzenie by w naszym mieście odbywała się impreza dedykowana takim osobom. To marzenie udało nam się spełnić w ubiegłym roku. W tym roku mamy kolejne – by druga edycja konwentu przebiła pierwszą i pozytywnie zaskoczyła wszystkich tych, którzy zaufali nam rok temu.

 

 

 


hot°: Już na wstępie pisząc pytania do wywiadu, miałem lekki problem z nazewnictwem. Czy rozmawiamy o festiwalu?, konwencie?, czy też w jakimś stopniu o zawodach?. A zatem - jaka jest idea przewodnia waszego …. konwentu? ;)


Mówimy o konwencie czyli spotkaniu fanów - w naszym przypadku fanów sztuki tatuażu. Szczecin Tattoo Convention, że względu na cały wachlarz przygotowanych atrakcji, koncertów, pokazów i wystaw, a także spectrum artystyczne prezentowane przez tatuatorów możemy też określić mianem festiwalu.


Dla występujących na nim artystów to przede wszystkim współzawodnictwo o statuetki i tytuły przyznawane przez międzynarodowe jury, więc swego rodzaju zawody. Idea Szczecin Tattoo Convention to spotkanie wszystkich osób zainteresowanych szeroko pojętą kulturą tatuażu i 2 dni dobrej zabawy wśród osób lubiących wyrażać swoją indywidualność poprzez wzory na skórze.

 

 

 


hot°: Do kogo adresowany jest konwent? Dla ludzi wykonujących tatuaże?, producentów sprzętu? czy raczej dla ludzi mniej zorientowanych w temacie? A może dla wszystkich zwiedzających, niezależnie od stopnia wtajemniczenia, znajdziecie się coś ciekawego?


Konwent adresujemy do wszystkich osób, które kochają tatuaże i uważają je za formę sztuki. Każdy z nich znajdzie tu coś dla siebie, nawet jeśli jeszcze nie zdecydował się na pierwszy tatuaż. Można tu na żywo podejrzeć pracę artystów z naszego miasta i wielu odległych zakątków Polski, a nawet świata. Zobaczyć jak wygląda proces tworzenia tatuaży. Porozmawiać z artystami i modelami, którzy na pewno potwierdzą, że nie taki tatuaż straszny, jak o nim mówią. Oczywiście dla branży i artystów tatuażu to przede wszystkim rywalizacja o tytuł dla najlepszych prac w 10 kategoriach. Statuetki, z którymi wyjadą z konwentu to potwierdzenie ich umiejętności. A dla klientów studia tatuażu ilość takich statuetek z różnych konwentów, to informacja, że trafiliśmy w dobre miejsce i dobre ręce.

 

 

 

Przeczytaj także: Paweł Zieliński - fryzjer (wywiad)


hot°: Czym druga edycja Szczecin Tattoo Convention będzie różnić się od pierwszej?


Przede wszystkim ilością atrakcji. Podwoiliśmy listę wystawców, których jest w tym roku prawie 150. Prócz silnej reprezentacji Polski mamy wśród artystów tatuażu gości z Seulu, Brazylii, Francji, Niemiec i Anglii. Po raz pierwszy w Szczecinie odbędzie się podczas konwentu pokaz skaryfikacji czyli modyfikacji ciała polegającej na wycinaniu wzorów na skórze, a także tatuowanie metodą tradycyjną – bez użycia prądu, jedynie igłą i tuszem.


Dużo będzie się działo również na scenie - gorące fire show w wykonaniu dziewczyn z Psycho Dolls, występy fakira i połykacza mieczy Krystiana Minda, koncerty rockowe i hip-hopowe. Ponadto zlot food trucków, odlotowe auta, tattoo modele, zawody skate, strefa chill, strefa life style i barberzy. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych – oprócz możliwości wytatuowania skórki od banana, znajdą dla siebie całą strefę, w której animatorki będą dbać o ich rozrywkę.

 

 

 


hot°: Kilka pytań organizacyjnych. Gdzie i kiedy odbędzie się konwent? Gdzie można kupić bilety?


Konwent odbędzie się w dniach 2-3 września na terenie hali Azoty Arena. Bilety najlepiej kupić przez Internet na stronie www.azotyarena.pl. Przedsprzedaż trwająca do 1 września pozwala zaoszczędzić parę złotych i stania w kolejkach podczas wydarzenia. W czasie konwentu bilety będą dostępne w kasach Hali Azoty Arena w cenie 30 zł bilet jednodniowy i 50 zł bilet dwudniowy. Bilet wymieniany jest na opaskę pozwalającą opuszczać teren imprezy i wracać na niego wielokrotnie w ciągu danego dnia. Dzieci do lat 12 z pełnoletnim opiekunem posiadającym ważny bilet – wchodzą za darmo.

 

 

 


hot°: Odbiegając nieco od tematu, słyszałem opinię, że w Szczecinie wykonuje się najwięcej tatuaży w Polsce. To prawda? Co sprawia, że tatuaż jest tak popularny w naszym mieście? Może dlatego, że jesteśmy miastem portowym? ;)


Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo nikt nie prowadzi takich statystyk. Faktem jest, że Szczecin posiada bardzo dużą reprezentację artystów tatuażu, którzy są cenieni w Polsce i Europie. W naszym mieście działa ponad 30 studiów tatuażu, a artyści w nich pracujący są stałymi bywalcami polskich i zagranicznych konwentów tatuażu, z których często wracają ze statuetkami. To dla naszego Stowarzyszenia kolejny dowód na to, że Szczecin zasługuje na imprezę, która doceni tę branżę i przybliży ją mieszkańcom.

 

 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!
Polub na Facebooku!
Odwiedź stronę Internetową!

 

 

#szczecin #hotmagazineszczecin #tattoconvention #szczecintattoo #szczecintattooconvention #tattoo #tattooman #tattoogirl

Post udostępniony przez Hot Magazine (@hotmagazineszczecin)

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.