Weekend dobrego brzmienia - Chodźcie z nami!

10.07.2019 0 komentarzy
Autor: Paulina Ostrowska, Zdjęcia: Filip Kacalski/Studio

Come With Us wpisał się już na dobre w festiwalowy program naszego miasta. Poznajcie bliżej organizatorów, którzy opowiedzą o tegorocznej edycji.

 

 

To już kolejna edycja festiwalu Come With Us. Czym zaskoczycie nas w tym roku?


Wieloma rzeczami! Zacznijmy od muzyki - w tym roku udało nam się zaprosić naprawdę konkretne postacie - zespół Rebeka, który zagra koncert na terenie ogrodu w piątek wieczór. Adrian Hour, Andreas Henneberg, Deas - ta trójka to brzmienie 4x4 - house, techno które przejmą wnętrze willi na głównej sali. Jak zawsze postaramy się was zaskoczyć wystrojem: dekoracje, światło, dym - to wszystko ma stworzyć w ten weekend inny świat, w którym każdy poczuje się trochę jak w bajce.


Sami natomiast zaskoczyliśmy się wsparciem jakie otrzymujemy od różnych środowisk przy tworzeniu strefy dziennej. W tym roku pięknie nam rozkwitła, widać że było zapotrzebowanie na taką inicjatywę. Pierwszy raz mamy okazję współpracować z Akademią Sztuki w Szczecinie - postaramy się, aby była widoczna na każdym kroku.


Jak festiwal przyjmuje się w naszym mieście? Dlaczego warto wziąć w nim udział?


Otrzymaliśmy mnóstwo miłych opinii, a z roku na rok wzrasta ilość gości, co nas bardzo cieszy. Festiwal Come With Us to unikalne połączenie muzyki, sztuki, udekorowanej przestrzeni i prawdziwej wspólnoty ludzi, która ten festiwal tworzy.

 

  

 


Wiem, że łączycie siły. Kim są organizatorzy festiwalu?
Tylko łącząc siły możemy dojść tak daleko jak zaplanowaliśmy :) Ekipa która tworzy Come With Us to duża grupa przyjaciół, która wspólnie organizuje imprezy od ponad dekady.

Do współpracy zaprosiliśmy Ekipy Rave River i Psy West Crew - to gospodarze drugiej sali, na której jednego dnia zabrzmi Drum and Bass, a drugiego Psy Trance. Od strony wizualnej czeka nas ciekawa współpraca z Wydziałem Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki. Wreszcie wspaniała ekipa Media dizajn - nasi gospodarze. W tym roku mamy wsparcie Miasta Szczecin i Szczecińskiej Agencji Artystycznej - to ogromne ułatwienie i większe możliwości do działania, które pozwolą m.in. na stworzenie strefy dziennej czy organizację na koncertów na żywo. Wszystkie działania organizacyjne spaja Agencja Muzyczna Onomatopeja, ale nasz Festiwal od zawsze tworzył po prostu kolektyw pozytywnych ludzi.


Po raz pierwszy będziecie działać w ogrodzie i willi, w której na co dzień działa Szczeciński Inkubator Kultury. Czy myślicie o tej przestrzeni?


Nie ma co ukrywać, że ta przestrzeń nas urzekła od początku - majestatyczna willa, piękny ogród, duże sale - czujemy że to będzie znowu strzał w dziesiątkę, a jednocześnie miejsce, które odkryjemy dla naszych gości na nowo.

 


Poza koncertami przygotowaliście również strefę dzienną. Co tam na nas czeka?


Strefa dzienna to platforma do prezentacji nowych artystów ze Szczecina i okolic, a jednocześnie zaproszenie do naszego magicznego świata. Rusza w sobotę o godzinie 12 i jest bezpłatna. Chcemy zaprosić szczecinian do wzięcia udziału w różnorakich atrakcjach takich jak wystawy, warsztaty (joga, koszulki, produkcja dźwięku) czy koncerty (strefa hip-hop i rock). Pragniemy wspólnie stworzyć przestrzeń odpowiednią zarówno do chillowania ze starymi przyjaciółmi, jak i spotkania z nowymi ludźmi.


Chodźcie z nami!

 

Zapraszamy na kanał youtube fastiwalu - TUTAJ

 

 

Weekend dobrego brzmienia - Chodźcie z nami!

Weekend dobrego brzmienia - Chodźcie z nami!

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.