Wielki orient na Odrzańskiej

12.10.2018 1 komentarzy
Autor: Honorata Nekanda – Trepka , Zdjęcia: Karolina Tarnawska

W ubiegłym miesiącu odwiedziliśmy ciekawy szczeciński lokal o nazwie „Wielka Cocktail Shisha Bar”. Można tam zapalić Shishe, wypić drinka, a przede wszystkim spędzić miło czas. Shisha to cała kultura, wręcz rytuał palenia. Spotkanie staje się magiczne i niepowtarzalne. Co tak naprawdę znajduje się w Shishy, dlaczego palenie shishy jest tak intrygujące i zdobywa coraz większą rzeszę fanów w całej Europie? Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spróbować shishy to zapraszamy do Wielka Cocktail Shisha baru.

 

  

 

hot°: Skąd pomysł na otwarcie Cocktail Shisha Baru w Szczecinie? Wiemy, że u naszych zachodnich sąsiadów Shisha Bary są bardzo popularne... Myślicie, że i u nas będzie to strzał w dziesiątkę?

 

Pomysł jest właściwie następstwem tego, że jesteśmy amatorami shishy i od dawna lubimy odkrywać, próbować i mieszać nowe smaki. Pomyśleliśmy, że tą szansę można by było dać rownież innym ludziom, by mogli zapoznać się z shishą i spróbować czegoś innego, nowego i z pewnością orientalnego. Na przestrzeni lat można zaobserwować rosnącą popularność i zainteresowanie właśnie tego typu formami spędzania wolnego czasu. Szczecin jest niezwykle pięknym i tętniącym życiem miastem i uważamy, że mieszkańcy chętnie zasmakują w wyjątkowych połączenie smakowych fajki wodnej.

 

hot°: Proszę przedstawić czytelnikom waszą ofertę. Oczywiście oprócz shishy, czy serwujecie też napoje wyskokowe? Jakie?

 

Jak najbardziej! Wskazuje już na to sama nazwa lokalu - cocktail shisha bar. W swojej ofercie stawiamy na klasykę, stąd w naszym menu znajdują się doskonale znane Mojito, Cosmopolitan, Cuba Libre, Aperol Spritz, Piña Colada, Margarita czy Sex on the beach. Nie brakuje również tak zwanych shotów czy klasycznego Screwdriver’a lub whisky z colą. Staramy się systematycznie poszerzać naszą ofertę, by sprostać gustom naszych klientów i móc dzięki koktajlom, dać im możliwość przeniesienia się duchem w tropikalne klimaty, biorąc pod uwagę fakt, że jesień zbliża się do nas wielkimi krokami.

 

  

 

hot°: Jaka jest ceremonia palenia shishy pokrótce...

 

Niezwykle ważne jest miejsce, w którym znajdujący się palący. Kluczową rolę odgrywa klimat i atmosfera, która towarzyszy paleniu fajki wodnej - muzyka, oświetlenie, a nawet to na czym się siedzi. Niesamowity efekt i to, co sprawia, że shisha cieszy się tak dużym zainteresowaniem i popularnością jest smak i gęstość dymu, powstającego podczas palenia. Często jest to zaskakująca eksplozja smaków i aromatów. Jeśli dodać do tego miłe towarzystwo, mamy gotowy przepis na udany wieczór.

 

hot°: Idąc tym tropem, proszę opowiedzieć nowicjuszom, co to jest shisha i co tak na prawdę palimy.

 

Shisha, zwana inaczej nargilą, argilą czy hookah jest rodzajem fajki wodnej, służącej do palenia. Ma niezwykle prostą budowę - szklany dzban wypełniony wodą, sokiem lub innymi cieczami;korpus, który pełni rolę korka doprowadzającego powietrze i odprowadzającego dym, a na jego szczycie znajduje się cybuch wypełniony tytoniem; wąż, przez który zaciąga się dym powstały w szklanym naczyniu. Do palenia shishy używa się, tzw. mokrego tytoniu, który nasączony jest olejkami eterycznymi i smakowymi. To właśnie one nadają ten niepowtarzalny smak i aromat, którym zachwycają się palący.

 

  

 

hot°: Które smaki są najbardziej popularne wśród gości i co oprócz shishy cieszy się popularnością?

 

Śmiało możemy stwierdzić, że wszystkie proponowane przez nas smaki są chętnie próbowane przez gości. Jeśli mielibyśmy postawić na pięć topowych tytoni, to będą to Lady Killer, Guma Balonowa, Water Twist, Red Bull,Cindrella. Ponadto nasi goście chętnie sięgają po wspomniane wcześniej koktajle, jak również piwo. Nie brakuje też chętnych na świeżo wyciskany sok z pomarańczy czy jabłek.

 

hot°: W jakie dni i godziny jesteście otwarci? Czy planujecie jakieś ciekawe eventy, promocje?

 

Lokal jest czynny codziennie od godziny 17. W piątek i sobotę obowiązuje, tzw. open end. W pozostałe dni jesteśmy czynni do godziny 24 i jeśli jest taka potrzeba, lokal jest otwarty do wyjścia ostatniego gościa. Jeżeli chodzi o odpowiedź na drugą część pytania, to owszem, mamy w planach promocje, konkursy i małe eventy. Właśnie niedawno zakończyła się promocja, która obejmowała 25% zniżkę od rachunku. Na stałe mamy wprowadzony rabat studencki w wysokości 30%. Ponadto od poniedziałku do czwartku w godzinach 17-20 obowiązuje happy hour - shisha w dowolnym smaku oraz drink w cenie 45 zł. Uważamy, że nasza oferta jest atrakcyjna i zapraszamy wszystkich na wyśmienitą shishę, pyszne drinki i dobrą muzykę!

 

  

 

 

https://www.facebook.com/wielkacocktailshishabar/

Wielka Odrzańska 31
70-535 Szczecin

tel. 791 595 535

 

Wielka Cocktail Shisha Bar

Wielka Cocktail Shisha Bar

Komentarze

Komentarze

Beniamin
21:40 12.10.2018
Super lokal, właściciel traktuje swój fach niczym powołanie życiowe i to jest w sumie najbardziej zasługujące na uwagę w tym miejscu bo od chwili wejścia czujesz się jak gdzieś w odwiedzinach u dalekich krewnych.
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.