Wrotkarnia Rolling Wings

29.08.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak

Kilka tygodni temu powstała pierwsza wrotkarnia w Szczecinie! Mieści się ona przy ul. Twardowskiego, w hangarze na terenie Domaru. Rolling Wings to jedyne takie miejsce na rozrywkowej mapie Szczecina. To fajna miejscówka, w której można spędzić czas ze znajomymi, rodziną, odstresować się od pracy albo spędzić urodziny. Pośrodku toru znajduje się kula dyskotekowa, a podczas jazdy leci muzyka, dodając odpowiedniego klimatu. Do Rolling Wings możesz przyjść z własnymi wrotkami / rolkami, ale również istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu. O szczegółach rozmawiamy z jednym ze współwłaścicieli.

 

 

 

 

hot°: Skąd w waszych głowach wziął się w ogóle pomysł na otwarcie wrotkarni?


Razem ze współwłaścicielami mieliśmy po prostu dosyć pracy w kiepskich warunkach finansowych na umowę o dzieło. Chcieliśmy coś zmienić, aby poprawić swoje warunki oraz komfort pracy. Szukaliśmy czegoś, czego po prostu u nas nie ma. Nie chcieliśmy otwierać kolejnego parku trampolin, czy innych atrakcji, które już są w Szczecinie. Od słowa do słowa wspólnie postanowiliśmy otworzyć pierwszą w Szczecinie wrotkarnię.

 

Próbowaliśmy otrzymać dofinansowanie, przez długi czas bezskutecznie. Właściwie dopiero na ostatniej prostej udało nam się uzyskać pomoc w… Wałbrzychu. Była to pożyczka, lecz na bardzo fajnych, ciekawych warunkach. Zdecydowaliśmy się na nią, choć odpowiedź przyszła już na początku czerwca, kiedy z grubsza wszystko mieliśmy już gotowe. Jednak dzięki temu mogliśmy wykończyć wszystko tak jak sobie to wymarzyliśmy.

 

 

hot°: Jak szybko można nauczyć się jeździć na wrotkach?


Zdecydowanie jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji, dlatego ciężko powiedzieć jak szybko można się tego nauczyć. Niektórzy potrzebują jednej godziny, a jeszcze inni kilkunastu. Widzimy postępy u osób, które biorą w nich udział. Myślimy jednak, że takie dwa miesiące nauki wystarczą do tego, by naprawdę nauczyć się jeździć. Później można już doskonalić swoją jazdę, powoli wprowadzać jakieś figury, sztuczki.:) Planujemy otwierać szkółki nauki jazdy.

 

 

 

hot°: No dobrze, a co jeśli ktoś potrzebuje indywidualnej pomocy w nauce?


Oczywiście są instruktorzy, którzy udzielają indywidualnych lekcji, w cenie 70 zł (w tym sprzęt). W soboty rano, na pierwszych dwóch turach (10:10 oraz 11:30)organizujemy poranek dla dzieci z instruktorem / animatorem - nauka od podstaw. Pani prowadząca pokazuje dzieciom, jak postawić pierwsze kroki na wrotkach. W tygodniu jest także osoba, która jeździ na torze pośród wszystkich osób uczestników zabawy. Dzięki temu, jeśli ktoś potrzebuje pomocy, może jej zaczerpnąć.

 

 

 

hot°: W jakie dni jesteście otwarci? Ile osób maksymalnie może przebywać na torze?


Jesteśmy otwarci przez cały tydzień, z tymże jeździ się u nas turami. W dni powszednie jesteśmy czynni od 14 do 21, a w weekendy od 10 do 22. Jazda trwa godzinę, a pomiędzy turami obowiązuje 20 minut przerwy. Jeśli chodzi o liczbę ludzi, mogących w jednym czasie jeździć na torze, to staramy się wpuszczać maksymalnie do 40-50 osób, ponieważ powyżej zaczyna już być tłoczno.

 

Tak wyglądają poszczególne tury w tygodniu:
14:10-15:10
15:30-16:30
16:50-17:50
18:10-19:10
19:30-20:30
Warto dodać także, że będziemy otwarci od godziny 10 na specjalne życzenie szkół.
Tak wyglądają poszczególne tury w weekendy:
10:10-11:10
11:30-12:30
12:50-13:50
14:10-15:10
15:30-16:30
16:50-17:50
18:10-19:10
19:30-20:30
20:50-21:50

 

 

hot°: Ile kosztuje wstęp do Rolling Wings? Czy macie również karnety lub jakieś zniżki?


Ceny biletów: 10 zł ulgowy, 15 zł normalny, 5 zł wypożyczenie wrotek, 3 zł komplet ochraniaczy, 2 zł kask. Niedrogo, na każdą kieszeń. :)Wprowadziliśmy także karnety na 10 wejść (ciekawostka: nie są one imienne!). Koszt karnetu ulgowego wynosi 70 zł (bez sprzętu) lub 120 zł (z wrotkami). Analogicznie dla osób dorosłych cena wynosi 120 lub 170 zł.

 

Rolling Wings
ul. Twardowskiego (Na terenie Domar-u)
tel. 574 988 214
Polub Rolling Wings na Facebooku!

 

 

#rollingwings #wings #rolling #rolki #rozrywka #szczecin #hotmagazineszczecin

Post udostępniony przez Hot Magazine (@hotmagazineszczecin)

 

#rozrywka #rollingwings #rolki #hotmagazineszczecin

Post udostępniony przez Hot Magazine (@hotmagazineszczecin)

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.