Yatta! Szał na Azję!

19.09.2018
Autor: Honorata Nekanda – Trepka , Zdjęcia: Karolina Tarnawska

We wrześniowym numerze zapraszamy do Azji! Odwiedziliśmy sklep Yatta, w którym można kupić mnóstwo ciekawych rzeczy. Sklep jest kolorowy, pełno w nim gadżetów i podobno zupełnie obcy sobie kupujący często zawierają przyjaźnie. Przywitały nas dwie Panie Hanna i Marta, które wiedzą wszystko o mangach i anime. Znają też wszelkie ciekawostki z życia gwiazd popu azjatyckiego. Zadając im pytania uzyskiwaliśmy bardzo wyczerpujące odpowiedzi, których nie da się w całości zamieścić w naszym wywiadzie. Przeczytajcie najciekawsze z nich.

 

   

 

  

 

hot°: Skąd fascynacja mangami?

 

Moja fascynacja rozpoczęła się, kiedy jako dziecko oglądałam wieczorami anime, rodzice pozwalali mi i mówili na to po prostu bajki. W szkole z koleżankami wcielałyśmy się w bohaterki i udawałyśmy, że walczymy wydając te charakterystyczne okrzyki- odpowiada Pani Marta.

 

hot°: Kiedy powstał Yatta- sklep wydawałoby się z niszowymi propozycjami.

 

Pierwszy sklep stacjonarny został otwarty 25 maja 2013 roku w Warszawie na ulicy Chmielna 10, Studio JG, jest firmą wydawniczą, która rozpoczęła działalność w lipcu 2006 roku. Sklep zdobył sympatię ludzi i w całym kraju powstały kolejne, między innymi nasz w Szczecinie. A tuż po założeniu firmy, wydano pierwszy magazyn Otaku.

 

hot°: Jakie są najbardziej znane wydawnictwa w Polsce?

 

Najbardziej znanymi wydawnictwami w Polsce są: JPF, Studio JG, Kotori, Waneko, Dango, Yumegari oraz Hanami. Ostatnie wydawnictwo wydaje pozycje dla starszych czytelników, stawiając bardziej na dojrzałość i ciekawą, wciągającą historię. Obecne rynek związany z mangą bardzo się poszerza, zapewniając fanom coraz to więcej różnorodnych tytułów.

 

  

 

hot°: Jakie propozycje polecacie dla dzieci i młodzieży? Wiem, że niektóre dzieci uczą się czytać na mangach.

 

Rzeczywiście znam takie przypadki, że tradycyjne książki zniechęcają dzieci do nauki czytania. Wtedy manga może stać się wybawieniem, piękne rysunki wciągają i umożliwiają zapoznanie się z tekstem. Dla młodszych dzieci możemy polecić "Jak zostałam Bóstwem", "Tokyo Mew Mew", "Czarodziejka z księżyca" czy "Zakuro Demon Maiden". Dla starszych dzieciaków 10-14 lat mamy ciekawą serię "Fairy Tail", która opowiada o grupce przyjaciół przeżywających ciekawe przygody. "Toradora" to opowieść o szkolnej miłości opowiedzianej w zabawny sposób. Dla młodzieży i dorosłych polecam "Junji Ito", Hideout", czy też mangi wydawnictwa Hanami.

 

hot°: Co oprócz mang można kupić w Waszym sklepie?

 

Sprzedajemy również słowniki i książki do nauki języka japońskiego, koreańskiego i chińskiego. Oprócz tego przepiękne oryginalne figurki kolekcjonerskie, znane na całym świecie słodycze japońskie Pocky, żelki oraz zestawy „zrób to sam”, gdzie wyczarujesz frytki lub hamburgera z proszku! Na półkach możecie znaleźć też zabawki Funko Pop. Stylizowane na postacie z bajek z całego świata. Dzieciaki je uwielbiają. Oprócz tego świetna propozycja dla fanów sztuki - nauka rysowania mang krok po kroku.

 

  

 

  

 

Sklep Yatta
ul.Małopolska 5
tel. 883 372 145
www.yatta.pl
www.facebook.com/yattaszczecin