Za co Polacy pokochali Shishę?

07.01.2019 0 komentarzy
Autor: Shisha House, Zdjęcia: Marek Dudek MadPhoto

Shishe, czyli inaczej fajki wodne pojawiły się w Polsce już dobre 15 lat temu i cały czas zyskują na popularności. Miejsc gdzie można zapalić w naszym mieście jest coraz więcej. Najdłużej funkcjonującym lokalem dającym tą możliwość jest pub Shisha House na ulicy Jagiellońskiej. Postanowiliśmy porozmawiać z właścicielką i znaleźć odpowiedź na pytanie z tytułu.

 

  

 

hot°: Czy Shisha jest tak samo popularna jak kilka lat temu, kiedy wchodziła do Polski?

 Kiedy w 2006 roku za sprawą naszego lokalu shisha pojawiła się w Szczecinie, była całkowitą nowością. W bardzo szybkim czasie palenie shishy stało się popularną formą spędzania czasu wolnego. Wielu szczecinian przychodziło do naszego pubu zaznajomić się z kulturą palenia fajki wodnej. Do spopularyzowania shishy w Polsce przyczynili się na pewno obcokrajowcy, u których palenie fajki wodnej jest zdecydowanie bardziej powszechne niż w Polsce.

 

"Wygląda na to, że shisha na stałe zagościła w sercach Polaków."

 

Coraz częściej fani shishy zaopatrują się we własny sprzęt do palenia, jednak gości w naszym pubie nie brakuje. Oprócz stałych klientów przychodzi dużo ludzi młodych. Wygląda na to, że shisha na stałe zagościła w sercach Polaków i z dnia na dzień zyskuje nowych wielbicieli wśród młodego pokolenia i nie tylko. 

 

 

 

 

 

hot°: Czy jeśli na co dzień nie pali się papierosów to można spróbować fajki wodnej, czy raczej nie docenimy jej tak jak palacze?

Palenia fajki wodnej nie powinno się utożsamiać z paleniem papierosów. Są to dwie zupełnie inne rzeczy. Duża część osób lubiących shishę nigdy nie paliła papierosów. Na korzyść shishy przemawia również fakt,  że nie wydziela ona brzydkich zapachów, a wręcz przeciwnie.

 

Podczas jej palenia wydziela się przyjemny zapach odpowiadający aromatowi wybranej melasy. Shisha jest więc przyjemna zarówno dla palacza, jak i dla otoczenia, dlatego można ją polecać każdemu, nie tylko palaczom papierosów.

 

hot°: Jak wygląda kultura palenia shishy na świecie, a jak u nas?

W porównaniu z innymi krajami, popularność shishy w Polsce jest dość mała. Przykładem takiego kraju może być nasz zachodni sąsiad – Niemcy. W Berlinie, przykładowo, znajdziemy Shisha bar „na każdym rogu”, nie mówiąc już o krajach takich jak Egipt czy Turcja, gdzie palenie Shishy jest normalną czynnością dnia codziennego. W Polsce jest ono traktowane raczej jako forma rozrywki.

 

 

hot°: Czego oczekują klienci, którzy trafiają do Was pierwszy raz? Jak myślisz?

Część gości, która trafia do nas po raz pierwszy, szuka urozmaicenia swojego czasu wolnego o nowe formy rozrywki, część jest ciekawa co to w ogóle jest shisha i jak się ją pali, a część wie dokładnie czego chce – zapalić dobrą fajkę wodną. Studenci oczekują od nas promocji, a ludzie w średnim wieku – przyjaznej atmosfery. Wszystko to jesteśmy w stanie im zapewnić.

 

hot°: Napisz trochę więcej o Waszych shishach, dostępnych smakach oraz obowiązujących promocjach.

Przez ostatni rok zakupionych zostało kilka nowych shish. Możemy się również pochwalić najszerszym asortymentem smaków w mieście. Oprócz smaków shishy dostępnych w karcie, zawsze mamy jakieś nowości, które również oferujemy gościom lokalu do spróbowania.  

 

W poniedziałki i niedziele shishę można zapalić w promocyjnej cenie, a  posiadając kartę stałego klienta, po zebraniu sześciu pieczątek, za darmo. Każdy z Klientów może wejść w posiadanie takiej karty. Mamy również wiele atrakcyjnych promocji na napoje i alkohole. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.shisha-house.com.pl oraz na facebook.com/ShishaPub

 

 

 

hot°: Na koniec tytułowe pytanie – czy znasz na nie odpowiedź? :)

Jedni kochają ją za pyszny smak i piękny zapach, inni za to, że jest idealnym dodatkiem do spotkań towarzyskich. Jedno jest pewne, fanów shishy jest coraz więcej i mam nadzieję, że przyczynił się do tego Shisha House.

 

 

 

Shisha House

Ul. Pocztowa 8 / róg Jagiellońskiej

tel.665 101 938

www.shisha-house.com.pl

www.facebook.com/shishapub

 

Za co Polacy  pokochali Shishę?

Za co Polacy pokochali Shishę?

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.