Zostań Team Leaderem w Concentrix!

10.02.2020 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski , Zdjęcia: Karolina Tarnawska / Archiwum Firmy

Zapraszamy na kolejne spotkanie z firmą Concentrix. W lutowym wydaniu Hot Magazine rozmawiamy z Cezarym Zamaro, który pracuje na stanowisku Team Leadera. Zespół, który prowadzi, składa się z ponad 40 osób, z wielu krajów, a nawet kontynentów. Jako Team :Leader jest odpowiedzialny za ich osiągnięcia osobiste oraz za cele, które powinni osiągnąć zespołowo. Przyjrzyjmy się szczegółom jego pracy.

 

Cezary Zamaro
 
Jest Pan Team Leaderem w firmie Concentrix. Odszyfrujmy na początek to pojęcie. Co wchodzi w zakres Pana obowiązków?


Team Leader to osoba kierująca ludźmi, prowadząca zespół. Praca Team Leadera, to praca z ludźmi. Najważniejszym jego zadaniem jest umiejętne „zgranie” jednostek wchodzących w skład zespołu, motywowanie ich w sposób umożliwiający osiągnięcie wyników określonych przez klienta oraz nadzorowanie ich pracy.


Znaczną część moich obowiązków stanowi codzienna administracja związana z kierowaniem, tak dużą grupą osób, czyli m.in. planowanie urlopów, innych dni wolnych, rozstrzyganie sporów oraz szybkie reagowanie na wiele różnorodnych sytuacji, które pojawiają się każdego dnia, a także raportowanie zarówno wewnątrz organizacji, do przełożonych, jak i bezpośrednio do klienta.
W pracy Team Leadera w mojej organizacji kluczowe jest dzielenie się zdobytą wiedzą, umiejętnościami.

 


Pana zespół liczy ponad 40 osób z językami niemieckim, hiszpańskim, angielskim, francuskim, włoskim, duńskim, szwedzkim. Jak się pracuje w tak różnorodnym składzie?


Ta różnorodność to coś, co bardzo cenię w swoim miejscu pracy. Uważam, że praca w tak różnorodnym, wielokulturowym środowisku umożliwia bardzo szybki rozwój. W moim przypadku, wieloletnie doświadczenie zawodowe w wielu krajach i kontynentach pozwala mi swobodnie odnaleźć się w tak zróżnicowanym zespole.


Dużo podróżowałem w celach zawodowych i nie tylko, co pozwoliło mi nabrać doświadczenia w kontaktach z rożnymi kulturami. Dlatego dziś łatwo jest mi zrozumieć rożne sposoby komunikacji i podejścia do ludzi. Sam posługuje się 4 językami, co dodatkowo ułatwia mi komunikację z moimi współpracownikami oraz kontakty biznesowe z przedstawicielami klienta.


Jak wygląda typowy dzień pracy Team Leadera? Czy trudno zarządza się tak dużym zespołem?


Kolejne pytanie na które łatwo odpowiedzieć ;) Nie ma tak naprawdę typowego dnia. Jak lubimy mawiać w firmie: sytuacja jest dynamiczna. Każdego dnia dzieje sie coś nowego, uczymy sie nowych rzeczy w pracy z ludźmi, w zarządzaniu zespołem, w korzystaniu z urządzeń.


Podstawa naszej codzienności to komunikacja, rozmowa z ludźmi. To filar na którym budujemy naszą pracę i relacje. Jeśli chodzi o trudności związane z liczbą pracowników w zespole, to bywa rożnie. Niektóre dni są bardzo intensywne i czasami ciężko jest odpowiedzieć na każde pytanie bądź prośbę.


Ale główna zasada której się trzymać, to udzielić każdemu odpowiedzi - tak aby nie zostawiać niczego na tak zwane „jutro”. W każdym razie dzień zaczynam z uśmiechem i staram sie zawsze tak samo go zakończyć. Uwielbiam to co robię oraz miejsce swojej pracy, a swój entuzjazm staram sie przekazać dalej.

 

Na szczęście mam obok siebie wspaniałych współpracowników oraz przełożonych, na których zawsze mogę liczyć, a to dla mnie bardzo ważne. Mam do siebie wzajemne zaufanie, więc mam poczucie, że idziemy wszyscy w tym samym kierunku.


Co jest najbardziej stresujące w Pana pracy? Jakie ma Pan metody radzenia sobie z tym uczuciem …


Sytuacje stresujące oczywiście występują. Są elementem codzienności każdego człowieka, więc w moim miejscu pracy zdążają się tak, jak wszędzie.


Uważam jednak, że nie ma w życiu sytuacji bez wyjścia, więc i z sytuacjami powodującymi napięcie i stres można sobie poradzić. Najważniejsze to nie dać sie ponieść negatywnym emocjom. Nakład pracy i obowiązków bywa naprawdę duży, ale to kwestia nabrania doświadczenia, by żadna sytuacja nie była sytuacją bez wyjścia.


Czy mam jakieś metody na radzenie sobie ze stresem? Ciężko powiedzieć. Nauczyłem się w szczególności w tej firmie przez ostatnie 3 lata spokoju i samokontroli. Kiedyś byłem osobą wybuchową, teraz wiem, że nie przynosi to oczekiwanych wyników.

 

W podbramkowych sytuacjach najczęściej po prostu wychodzę na świeże powietrze, biorę parę głębokich wdechów i już na spokojnie szukam rozwiązania.
Myślę, że tak jak mówiłem wcześniej, świadomość że mogę zawsze poradzić sie kogoś z większym doświadczeniem sprawia, że nie boję się podejmować rożnych decyzji ani nie daje się pokonać stresowi.

 


Uwaga, będzie podchwytliwie: Czy poleciłby Pan pracę w firmie Concentrix innym mieszkańcom Szczecina?


Nie chciałbym zabrzmieć zbyt oczywiście, ale z całą pewnością poleciłbym pracę w mojej firmie. Choć mam jedno ale: jeśli ktoś nie lubi pracować z ludźmi i im pomagać to lepiej poszukać czegoś innego. Wymagamy tak naprawdę tylko znajomości języka obcego (choć ostatnio zatrudniamy też ekspertów z językiem polskim). Całej reszty jesteśmy w stanie nauczyć.


Firma zapewnia dobre zarobki, mnóstwo dodatkowych benefitow oraz ciekawe ścieżki kariery i rozwoju. Ja osobiście mam tu już swoją ciekawą ścieżkę i nie stawiam sobie żadnych limitów. Uważam, że praca jest na tyle dobra i spokojna, że warunki w porównaniu do innych miejsc pracy są wysoko ponad normą. Multi-kulturowe środowisko pozwala poprzez pracę u nas - na poznanie bardzo ciekawych ludzi, a zarazem nauczenie sie nowych języków i porozumiewanie się w wielu z nich na co dzień.

 


Na koniec luźniejsze pytanie. Co Pana „zagraniczni” koledzy i koleżanki z pracy sądzą o Szczecinie? Jakie się tu czują? Jakie miejsca lubią?


Po pierwsze wszyscy są bardzo zaskoczeni, gdy już tu przyjeżdżają. Firma zatrudnia pracowników - nie tylko z innych miast czy krajów europejskich, ale również kontynentów. W moim zespole na przykład pracują ludzie z Kostaryki, Kolumbii czy tez Filipin. Wszyscy są bardzo pozytywnie zaskoczeni Szczecinem, jego ogromną ilością zieleni i parków. Wiem, że wiele z nich spotyka sie po pracy czy w weekendy w rożnych barach, restauracjach czy klubach, aby sie integrować.


Sam często wychodzę z nimi i jest to kolejna okazja do poznawania rożnych kultur, punktów widzenia i myślenia. W moim zespole, współpracownicy mają również zwyczaj wyjścia na wspólną kolację i drinka w pierwszy piątek każdego miesiąca.


Dodatkowo każdy zespół organizuje tak zwane Team Eventy, gdzie raz na kwartał bawimy sie wszyscy razem czy to na kręglach czy też przy ognisku. Dodatkowo również firma organizuje 2 razy do roku imprezę letnią jak i zimową, gdzie bawimy się na zamkniętej imprezie.


Z pewnością jeśli chodzi o integrowanie się ludzi w firmie to absolutnie nie ma potrzeby nikogo zachęcać. Nasi zagraniczni pracownicy są bardzo zadowoleni z atmosfery jaka panuje w Szczecinie. Osobiście uważam, że miasto mogłoby poczynić więcej inwestycji w celu pozyskania „zagranicznych” pracowników, gdyż na rynku jest zauważalne gołym okiem jak intensywnie firmy rosną i potrzebują coraz więcej ludzi władających językami obcymi.


Nasza firma rozwija się w bardzo szybkim tempie, a zbliżająca się przeprowadzka do najnowocześniejszego biurowca w mieście to kolejny powód, by pracować właśnie w Concentrix.

 

Chcesz rozpocząć swoją karierę w Concentrix?
Koniecznie aplikuj!
rekrutacja@concentrix.com

 

------------------------------------------------------------

 

 

al. Wojska Polskiego 62
tel.+48 91 488 13 23
www.concentrix.com
www.facebook.com/concentrixpoland
www.instagram.com/concentrix_poland

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.