Inspirujące Firmy: Sznurówka i spółka - naszymi klientami są dzieci!

11.05.2017 1 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Sklepu

Sznurówka i spółka nowy sklep z butami dla dzieci. Obecnie panuje ogromna różnorodność w modzie dziecięcej. Co chwilę ukazują się nowe kolekcje, które swoją nowoczesnością czy designem przyciągają rodziców. No bo któż nie chce, aby dziecko wyglądało modnie i fajnie? Warto jednak pamiętać, że przy zakupie butów dla dziecka, prócz ciekawych modeli, bardzo istotny jest również aspekt zdrowotny. W butach liczy się nie tylko długość stopy (a więc i wkładki), ale i jej kształt. Obuwie powinno spełnić wiele warunków, gdyż tylko wtedy nie zaburzą rozwoju stóp. O tym wszystkim porozmawiamy z właścicielami Sznurówki i spółki, jedynym w Szczecinie sklepie obuwniczym tylko dla dzieci.

 


hot°: Zacznij od początku. Skąd pomysł na biznes? Innymi słowy – dlaczego akurat sklep z bucikami? Przy okazji chcielibyśmy pogratulować pomysłu na nazwę ;)

 

Pomysł na sklep z obuwiem urodził się w dniu, w którym dla naszego najmłodszego syna zaczęliśmy poszukiwać pierwszych butów ;). Okazało się bowiem, że w Szczecinie nie ma sklepu, w którym możemy kupić odpowiednie buty. Syn miał wysokie podbicie co komplikowało sprawę, zaczęliśmy wówczas zgłębiać temat „zdrowej stropy” a zakończyło się to wszystko powstaniem sklepu…

 

 

hot°: Jak ważne jest odpowiednie dobranie obuwia dla prawidłowego rozwoju stópki dziecka?

 

Stopki naszych pociech zwłaszcza tych w wieku od 0 do 3 lat są bardzo wrażliwe i nie można ich traktować jak miniatury dorosłych stóp. Stopa dziecka jest pokryta większą ilością tkanki tłuszczowej, układ kostny dopiero kształtuje się, a mięśnie są bardzo elastyczne, dlatego obuwie musi być dobrane do stopy. W tym wieku stopa rośnie bardzo nierównomiernie - raz wolniej a raz szybciej - dlatego tak ważne jest monitorowanie wzrostu stopy, aby dziecko nie nosiło za małych bucików lub zbyt ciasnych. Warto co 2-3 miesiące sprawdzić rozmiar stopy. Można to zrobić: odrysowując stopę na kartce lub przyjść do naszego sklepu – pomożemy zmierzyć profesjonalnie stopę waszego dziecka ;).

 

Współpraca z fizykoterapeutami, ortopedami, podologami rozszerza naszą wiedzę i pozwala nam doradzić i obsłużyć klienta najlepiej jak jest to możliwe. Nasi Mali Klienci są czasami marudni, niechętni do współpracy, potrafią dać w kość - nawet nasze przygotowanie pedagogiczne nie pomaga ;) Wtedy zostaje tylko przekupstwo chrupkiem kukurydzianym lub zabawkami z naszego kącika. Tak, tak naszymi klientami są dzieci, a ich rodzice tylko towarzyszą i płacą za buciki.

 

 

 

hot°: Czy złe buty mogą spowodować problemy w późniejszym chodzeniu?

 

Stopki kształtują się do około 7-9 roku życia. W tym okresie noszenie butów np. za krótkich może spowodować - zniekształcenie palców, jeśli są źle ułożone w butach. Za długie buty z kolei - będą niekomfortowe dla dziecka, gdyż będzie się w nich potykać, a sposób chodzenia będzie nienaturalny. Buty za ciasne będą ściskać stopy hamując dopływ krwi a źle dokrwione stopy szybciej marzną i … o chorobę łatwo. Sztywne spody bardzo ograniczają sprawność ruchową stopy, a za miękka pięta powoduje, że dziecko ustawia stopy koślawo. Odpowiednie buty to podstawa, dosłownie i w przenośni.

 

 

hot°: No dobrze, a kiedy powinno się kupić pierwsze obuwie? Od lat krążą mity, że powinno się je nabyć zaraz po urodzeniu dziecka;) To raczej nieprawda… prawda?;)

 

Przy zakupie pierwszych bucików należy najpierw sobie odpowiedzieć na pytanie „Po co kupujemy naszemu dziecku buty?” Do dekoracji dla dziecka niechodzącego do wózka podczas spacerów?, do ochrony przed warunkami atmosferycznymi w wózku?, czy może do chodzenia?. Obserwując trendy w modzie dziecięcej oraz rozmawiając z naszymi klientami zauważyliśmy, iż buty nie są tylko do chodzenia, są także modnym dodatkiem. Pamiętajmy jednak przede wszystkim, że pomimo, że nasze dziecko jeszcze nie chodzi to bucik także musi być komfortowy dla naszej pociechy - nie może być ciężki, twardy, wykonany z nieznanych materiałów. Najlepiej jeśli są to to materiały naturalne i z certyfikatem.

 

Jeśli chodzi o buty do nauki chodzenia w asortymencie mamy buciki od rozmiaru 18 czyli około 11 cm wkładki. Sprzedaż opieramy na polskich firmach produkujących obuwie z dobrych jakościowo materiałów, zwracamy również uwagę na posiadanie certyfikaty „Zdrowej Stopy”. Mówimy wiele o butach do nauki chodzenia, ale my postawiliśmy również na obuwie dla trochę starszych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno szkolnym.

 

 

hot°: akie buty rekomendujecie jako Sznurówka i spółka? Które marki najbardziej polecacie? Czy są takie, o których można powiedzieć, że są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju?

 

Na rynku mamy kilkunastu polskich producentów specjalizujących się w obuwiu dziecięcym. My współpracujemy z największymi bezpośrednio lub pośrednio. Rozszerzamy coraz bardziej nasz asortyment, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych małych klientów. Naszym głównym dostawcą jest Ren But, który produkuje buty z atestem zdrowej stopy i w bardzo modnych stylach.

 

Dla najmłodszych polecamy Emel, który ręcznie szyje buciki - zwłaszcza seria Roczki - ciesząca się bardzo dużym powodzeniem.


Jeśli profilaktyka to przede wszystkim buciki i sandałki od Dawida z serii „Ortopedka” - ze sztywnym wysokim zapiętkiem i obcasem Thomasa. Każdy but jest wyjątkowy i dla innej stopy, dlatego tak ważna jest obsługa, rozmowa z rodzicem, obserwacja dziecka i czas przymiarki. Chcemy aby czas spędzony w naszym sklepie był przyjemnością a nie koniecznością, tak dla dziecka jak i rodzica.

 

 

 

hot°: A jak duże znaczenie ma materiał? Po czym poznać, że but jest odpowiedni dla naszego dziecka?

 

Cechy dobrego buta trudno określić w kilku słowach, gdyż każdy but ma inne zastosowanie i inne wymogi np. co jest zaletą jest dla kalosza, wadą będzie dla kapcia.


W naszym sklepie są buty, które wybraliśmy z polskiego rynku - są one najlepsze jakościowo oraz posiadają udokumentowane certyfikaty. Najważniejszą cechą buta dla naszego dziecka jest to, że musi być nowy a nie noszony przez naszego kuzyna brata czy koleżanki.


Buty posiadają tzw. Pamięć. Nie zakładaj maluszkowi butów używanych, nawet jeśli masz w domu spory zapas obuwia dziecięcego albo trafiłaś na super okazję w sklepie z używaną odzieżą. Buty muszą być nowe, bo ich środek dopasowuje się do kształtu stopy pierwszego właściciela. A przecież każde dziecko ma inne stopy – nawet niewielkie odkształcenie na wkładce może sprawić, że malec zacznie stawiać stopy tak, jak mu wygodnie, a nie tak, jak powinien, a w następstwie czeka nas długotrwały proces leczenia u ortopedy koślawości lub innych wad postawy.

 

 

hot°: Co Państwo sądzą o modzie dziecięcej? Rodzice często prześcigają się w tym, które dzieci mają lepszy styl;) Oczywiście fajnie, jeśli dzieci są ciekawie ubrane, jednakże nie zapominajmy o najważniejszym: komforcie dziecka. No właśnie – wygoda czy wygląd?

 

Wielu producentów stawia już nie tylko na profilaktykę i funkcjonalność, a także na wygląd i styl. Buty nawet dla tych najmłodszych są dodatkiem do ubioru dziecka, ale i czasami mamy.

 

 

hot°: Słyszeliśmy, że mają Państwo w planach otwarcie nowego sklepu, czy to prawda?:)

 

Tak, to prawda. Sznurówka i Spółka podbija Szczecin. W drugiej połowie maja będzie można nas odwiedzić w Centrum Handlowym Fala, box 322. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Sznurówka i spółka
ul. Rydla 50 (C.H. HELIOS)
tel. 509 160 102
Polub Sznurówkę i spółkę na Facebooku!

 

Zapisz

Zapisz

Komentarze

Komentarze

JuliaNawrot
12:41 14.10.2019
Zapraszamy na www.wesolebuciki.pl u nas również zdrowe buciki dla najmłodszych :)
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.