Legoland: świat Lego na wyciągnięcie ręki - Odwiedzamy Berlin

24.05.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Legoland

Każdy kto bawił się klockami Lego, z pewnością pamięta jaka to frajda. Budowanie statku kosmicznego, komisariatu policji, wieżowca, pałacu jest kwintesencją dzieciństwa. I chyba większość z nas w tym okresie, miała do czynienia z klockami Lego. Jeśli nie, to z pewnością doskonale znają je nasze pociechy. Ale i my je chętnie poznamy bądź przywrócimy sobie dzięki nim smak dzieciństwa. W Berlinie czeka nas dodatkowa, spektakularna atrakcja. Wystarczy tylko zorganizować rodzinny wyjazd (jednakże warto dodać, iż jest to doskonała wycieczka dla grona znajomych): wsiąść w samochód, autokar bądź pociąg, przejechać 120 kilometrów i już jesteśmy w krainie klocków Lego - Legolandzie. Nic prostszego, prawda? Ale czego możecie spodziewać się po przyjeździe, na to pytanie odpowiemy poniżej…

 

 

O Legolandzie

 

Legoland Discovery Center Berlin, to centrum rozrywki związane z klockami Lego, które znajdziemy niedaleko berlińskiego ogrodu zoologicznego. Nie jest to park tematyczny, jak np. park kalifornijski (Legoland California) czy duński (Legoland Billund), ale centrum rozrywkowo-edukacyjne przygotowane z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 10 lat. Możemy spędzić tutaj nawet cały dzień - rekomendowany czas wizyty to min. 2 godziny.


Jest to jeden z 10 takich obiektów, jakie utworzono w latach 2007-2013 w USA (5; m.in. w Atlancie, Westchester w stanie Nowy Jork, oraz w Kansas City w stanie Missouri), Kanadzie (Toronto), Europie (Wielka Brytania: Manchester; i drugie niemieckie centrum - w Oberhausen) oraz w Japonii (w Tokio).

 


Tak jak Legolandy, każde Discovery Center zbudowane jest w dużej mierze z klocków Lego. Oferowane atrakcje bardzo przypominają te dostępne w parkach tematycznych, choć z uwagi na to, że są to obiekty typu indoor, nie oferują nam dużych karuzeli i innych przejażdżek, ale raczej zabawę klockami, warsztaty edukacyjne czy pojedyncze małe karuzele.


Legoland Discovery Center należą do sieci parków zarządzanych przez Merlin Entertainments, która operuje wieloma znanymi parkami rozrywki w Europie, takimi jak np. Gardaland, Thorpe Park, Heide Park i Alton Towers, oraz wszystkimi parkami Lego (oprócz wymienionych powyżej, jeszcze m.in. Legoland Deutschland i Legoland Windsor).

 


Atrakcje

 

Berliński Legoland to kilka ciekawych atrakcji. Oto osiem wybranych przez nas:


1. Dragon Ride - Przejażdżka po zaczarowanym zamku, idealna dla całej rodziny
2. Duplo Village - Strefa zabawy dla najmłodszych, którzy mogą tutaj pobawić się klockami duplo
3. Lego 4D Cinema - The Lego Movie 4D A New Adventure - Kino dla całej rodziny. Super przygoda, na którą zapraszają nas małe ludziki
4. Lego Factory - Tutaj zobaczymy, jak powstają klocki Lego. Nie tylko dzieci będą z zainteresowaniem się temu przyglądać...
5. Lego Miniland Star Wars - Niezła gratka dla fanów Gwiezdnych Wojen - scenki z filmu w miniaturze.
6. Lego Miniland - Berlin w miniaturze, zbudowany wyłącznie z klocków Lego. Zobaczymy tu pozostałości muru berlińskiego, Bramę Branderburską, katedrę berlińską, a także inne zabytki i znane budowle.
7. Legoland Discovery Centre Shop - Sklep, z którego niełatwo będzie nam wyjść...
8. Lego Racers: Build & Test Centre - Najpierw staramy się skonstruować samodzik, a następnie testujemy go podczas wyścigu. Który samochodzik będzie najszybszy? Jak taki zbudować? Tutaj się tego dowiemy.


Ponadto m.in. Merlin’s Apprentice, Lego Friends, Lego Ninjago, Space Mission czy Splash Battle (bitwa klocków na wodzie).

 


Ciekawostka

 

Do budowy i wyposażenia każdego Discovery Center zużyto 2 miliony klocków LEGO.

 


Godziny otwarcia

 

Otwarte codziennie od poniedziałku do niedzieli od godz. 10.00 do 19.00 (ostatnie wejście o godz. 17.00).

 


Ceny wstępu

 

Dzieci do 3 lat gratis 

Dorośli i dzieci (bilet w kasach) pow. 3 lat 18,50 EUR
Dorośli i dzieci pow. 3 lat (bilet online) 11 EUR

 


Dane

 

Legoland Discovery Centre Berlin
Potsdamer Straße 4
10785 Tiergarten, Berlin
tel. +49 180-566 69 01 10
berlin@legolanddiscoverycentre.de

www.legolanddiscoverycentre.de/berlin/en/

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.