Miejsca/Wywiady/Recenzje

2017-05-19 0 komentarzy

Klub Schemat i… żadnych schematów!

Autor: Dawid Korniak / Zdjęcia: Archiwum lokalu

Na szczecińskiej mapie pojawił się nowy klub – Schemat. Lokal został otwarty na przełomie marca oraz kwietnia, czyli bardzo, bardzo niedawno ;). Jego ogromnym atutem dla studentów może być fakt, że mieści się w samym sercu szczecińskich akademików (przy ul. Szwoleżerów). Jednakże nie jest to miejsce skierowane jedynie do wyżej wymienionych… Nietuzinkowy wystrój, ciekawe drinki i różnorodne imprezy mają przyciągać tutaj wszystkich szczecińskich klubowiczów. O pomyśle na klub, rozmawiamy z Izabelą Kamelą – właścicielką Schematu.

 

 

hot°: Otworzyliście się miesiąc temu. Jak oceniacie pierwsze tygodnie swojej działalności?

 

Izabela Kamela: Pierwsze tygodnie działalności, to przede wszystkim czas wzmożonej pracy, organizacji oraz co najważniejsze - czas poznawania naszych gości. Miłym zaskoczeniem dla nas była niesamowita energia jaką wprowadzili oni już pierwszego dnia. Jesteśmy zachwyceni tym jak zostaliśmy odebrani i że na dzień dzisiejszy posiadamy już grono stałych bywalców;)

 

 

hot°: A skąd pomysł na własny lokal? Możecie zdradzić genezę powstania nazwy:)

 

Schemat - żadnych schematów. To motto, którym kierujemy się w życiu. Warto być indywidualistą i próbować wcielać w życie własne pomysły i zajawki. Dlatego też wszelkie wydarzenia jakie mają miejsce w Schemacie są ubrane w inne barwy i stronimy przed tym, by wzorować się na innych.

 

Najzwyklejszym przykładem jest chociażby karaoke. Organizuje je wiele lokali w Szczecinie, każdy na swój sposób. My także znaleźliśmy własny - każdy uczestnik przed występem staje przed trudnym wyborem, rodem z Matrixa: niebieska czy czerwona? Oczywiście zamiennikiem filmowych pigułek są darmowe shoty ;) Oba smaczne, ale tylko jeden z nich zawiera procenty.

 

 

 

hot°: Jesteście otwarci kilka dni w tygodniu. Jakie cykliczne imprezy wprowadziliście do swojego kalendarza na stałe?

 

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty. Wydarzenia cykliczne, to min. wtorkowy wieczór opowiadania dowcipów - w trakcie którego pod okiem lidera oraz członków Szczecińskiej Ligi Stand Up, każdy gość może sprawdzić sie w roli komika. Natomiast środy, to karaoke, które bardzo przypadło do gustu nie tylko naszej załodze (aktywnie pojawia się na scenie), ale i gościom.

 

Z kolei czwartki, to dzień koncertów – zarówno młodszych artystów, jak i tych bardziej doświadczonych, mających na swoich kontach wydane płyty ;) Do tego wszystkiego należy oczywiście dodać weekendy, które dadzą naszym gościom okazję, by potupać sobie nóżką, przyjść i pożegnać mijający tydzień zacna imprezą.:)

 

 

hot°: Co Was wyróżnia spośród wszystkich szczecińskich lokali pubowo-klubowych?

 

Myślę, że to przede wszystkim infuzje… Infuzujemy zarówno alkohole wysokoprocentowe, jak i piwa. Tylko u nas napijesz się lagera żelkowego bądź owocowego ze słoika, które (jak się okazuje) znalazło wielu swoich zwolenników i nawet skradło serca kobiet. Mamy swoja cytrynówkę, pieprzówkę, wódki ziołowe i cytrusowe.

 

Na uwagę zasługuje również wino. Szczególnie do gustu przypadło te o smaku czarnej porzeczki. Nic… tylko próbować! A wybór naprawdę duży!;) Przy okazji zachęcam do śledzenia naszego fanpage na facebooku. Tam znajdziecie wszelkie informacje dotyczące eventów odbywających się w Schemacie – miejscu bez schematów.;)

 

 

 

Schemat
ul. Szwoleżerów 1/2
tel. 796 341 313
www.facebook.com/schematszczecin
schematszczecin@gmail.com

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Podziel się artykułem

Podziel się artykułem

Przeczytaj także

Wild West po szczecińsku!
18-10-2017 Dawid Korniak
Miejsca/Wywiady/Rece...
Wild West po szczecińsku!
Wild West rusza na podbój Bulwarów! Wild West jest kameralną restauracją oferującą oryginalne dania kuchni amerykańskiej, zlokalizowaną w sercu Szczecina - na szczeciński...
Pizzeria Fresca - smaki Italii
13-10-2017 Dawid Korniak
Miejsca/Wywiady/Rece...
Pizzeria Fresca - smaki Italii
Fresca to kameralna pizzeria, która zlokalizowana jest w centrum Szczecina, przy ul. Langiewicza 20. W menu znajdziecie oczywiście pizze, ale to nie wszystko: dania z pie...
Przystanek Szczecin
05-10-2017 Dawid Korniak
Miejsca/Wywiady/Rece...
Przystanek Szczecin
Przystanek:Szczecin to nowe miejsce na szczecińskiej mapie gastronomicznej, które powstało na początku wakacji. Lokal udowadnia, że kameralna, osiedlowa gastronomia także...