Nowe miejsca: KoBi - nożny bilard!

07.03.2017 0 komentarzy
Autor: Ania Głębowska, Zdjęcia: Maria Peda

Wiele osób twierdzi, że w Szczecinie nie można liczyć na nietypową rozrywkę, że nic się tu nie dzieje. Nic bardziej mylnego! Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości z tym związane. Pokażemy, że w naszym mieście nie da narzekać się na nudę, a czas wolny można spędzić w bardzo ciekawy sposób. Zaprezentujemy Wam dzisiaj nietypowe miejsce na mapie Szczecina, które z pewnością wyłamuje się z rutyny – KoBi - nożny bilard! Czym jest, jakie są zasady, co łączy kapsle, bilard i piłkę nożną- na te i inne pytania odpowie nam dzisiaj właściciel KoBi - Pan Maciej Maciejewski.

 


hot°: Może na początek powiedzmy naszym czytelnikom, czym się zajmujecie i jak zrodził się pomysł, by takie miejsce stworzyć w Szczecinie?


Maciej Maciejewski: KoBi, co w rozwinięciu oznacza Kopnij Bile, jest miejscem, w którym głównie możemy zagrać w nożny bilard, ale nie tylko- mamy również stoły do gry w kapsle. Można u nas po prostu spotkać się ze znajomymi i miło spędzić czas. Planujemy też wstawić lotki, ale to wymaga trochę zmian w lokalu. Sam pomysł na lokal urodził się w głowie jakieś dwa lata temu, ale nie będę kłamał, że jest podpatrzony. Trafiłem gdzieś w Internecie na filmik, gdzie grali właśnie w nożny bilard i spodobało mi się to na tyle, że postanowiłem ściągnąć to do Szczecina.

 

 


hot°: Na czym polega nożny bilard? Jest to dość nietypowy sport, łączący dwie dyscypliny. Są zasady, których gracze muszą się trzymać, czy można dowolnie je modyfikować i tworzyć własne? ;)


Nożny bilard to wyjątkowe połączenie gry w bilard oraz piłki nożnej. KoBi jest pierwszym klubem w Polsce, który daje możliwość uprawiania dyscypliny sportu, która łączy dwie najbardziej popularne gry na świecie. Gra jest znana m.in. jako snookball, poolball, czy pool soccer i wywodzi się z Francji.


Różnica między zwykłym a nożnym bilardem jest taka, że zamiast tradycyjnych bil używamy piłek, a nasze nogi służą nam jako kije. Zasady gry są takie same, jak w tradycyjnym bilardzie – uderzamy białą bile tak, aby ta uderzyła kolorową, która wpadnie do łuzy. Dopuszczalne są indywidualne modyfikacje gry jak uderzenie głową lub zrobienie sztuczki. Najważniejsze, aby nasza bila trafiła do łuzy.

 

 

 


hot°: Są jakieś ograniczenia wiekowe, czy jest to rozrywka, z której każdy może skorzystać- grupa znajomych, rodziny z dziećmi?


Gra przeznaczona jest dla wszystkich, bez względu na płeć, wiek, czy umiejętność gry w piłkę nożną lub bilard. Kto ma chęć, może zagrać. Istnieje możliwość organizacji urodzin, spotkań firmowych i tym podobnych imprez, których już kilka było w KoBi.

 

 

 


hot°: Piłka nożna, czy bilard charakteryzują się również tym, iż odbywają się różnego rodzaju mistrzostwa, ligi, turnieje. Czy planujecie organizację turnieju nożnego bilarda? ;)


Tak, od czasu do czasu będą organizowane turnieje. Przygotowujemy się do organizacji „mistrzostw”- jedno- lub dwudniowych. Chcielibyśmy uruchomić ligę nożnego bilarda, ale najpierw ludzie muszą nasz poznać, dowiedzieć się o nas, spróbować swoich sił i załapać „bakcyla”.

 


hot°: Wasz lokal, to nie tylko boiska do nożnego bilarda, ale również inna- kultowa gra ;) Dużym zainteresowaniem w KoBi cieszą się również tory do gry w kapsle. Towarzyszą temu nie mniejsze emocje ;) Czy młodzi ludzie, dla których nie jest to wspomnienie z dzieciństwa, są zainteresowani?


Wiedziałem, że tory do kapsli będą się cieszyły powodzeniem, ale nie wiedziałem, że aż takim. Sam grałem na podwórku, w piaskownicy i doskonale pamiętam tę grę, ale 99% młodych nie wie, co to i myśli, że to ozdoba w lokalu. Dopiero jak zapyta i usłyszy, że to do kapsli, to jest tak zwane ŁAŁ. Co starsi cieszą się na sam widok kapsli i toru i od razu padają hasła typu: „o moje dzieciństwo” albo „o PRL mi się przypomina”. Na marginesie tylko powiem, że również w kapsle będzie organizowany turniej.

 

 


hot°: Na koniec proszę powiedzieć, jaki jest koszt takiej zabawy?


Za grę w nożny bilard płaci się od godziny. Od poniedziałku do czwartku godzina gry kosztuje 30 zł, a od piątku do niedzieli 40 zł. Cena nie zależy od ilości osób. Można przyjść zarówno we dwoje, jak i w 8-10 osób. Optymalnie jest 4-6 osób. Im więcej osób, tym rzadziej się kopie/gra, dlatego przy większej liczbie osób lepiej albo dwa stoły, albo dłuższy czas, żeby każdy zagrał. W kapsle można zagrać za darmo – chociaż najlepiej kupić coś z baru, żeby mieć nowy, świeży, nieużywany kapsel. ;)

 

 

Kobi – Kopnij Bile 
Plac Żołnierza Polskiego 1B
tel. 576 428 898
kobi.szczecin@gmail.com
www.kobi.szczecin.pl
www.facebook.com/kobi.szczecin

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.