Kursy taneczne Honoraty Nekandy-Trepki

10.05.2017 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Honoraty

Jest w Szczecinie kilka osób, które tworzyły historię tańca w naszym mieście. Do jednej z nich na pewno zalicza się Honorata Nekanda – Trepka, prekursorka kilku stylów tanecznych, której doświadczenie i kariera to ponad 20 lat ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Po przerwie związanym z urlopem macierzyńskim, nasza bohaterka, powraca na szczecińskie parkiety - organizując bardzo ciekawie zapowiadające się lekcje tańca. Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu.

 

Honorata Nekanda-Trepka

 

hot°: Honorato, wracasz do tańca po dwuletniej przerwie. Jak samopoczucie?

 

Honorata Nekanda-Trepka: Powroty są trudne, lecz rezygnacja z pasji jest trudniejsza. Z powodu drugiej ciąży, musiałam prawie z dnia na dzień zrezygnować z aktywności fizycznej i wszystko odstawić. Po urodzeniu syna wróciłam do pracy tanecznej, lecz szybko okazało się, że mój staw biodrowy odmawia posłuszeństwa. To było straszne, ale nie podałam się! Po wielu godzin rehabilitacji, sytuacja została opanowana. Wracam zdrowa, silna i gotowa na wszelkie sportowe i tanecznie wyzwania!

 

 

hot°: Zanim przejdziemy do szczegółów twojego tanecznego powrotu, przypomnijmy w kilku zdaniach przebieg twojej kariery tanecznej. Twoi przyszli kursanci, muszą wiedzieć z jaką profesjonalistką mają do czynienia;)

 

Wszystko zaczęło się w wieku 5 lat i aż do 18 roku życia, tańczyłam taniec towarzyski. Później poszukiwania własnej ścieżki, liczne występy, kursy i szkolenia. W 2003 roku, założyłam grupę taneczną „Demony Tańca”, którą prowadziłam z wielkim sukcesem. Koncertowałyśmy z wieloma polskimi i zagranicznymi gwiazdami, wykonałyśmy mnóstwo występów tematycznych na zamówienie. Ponadto uczyłam tańca - pary młode, panie w każdym wieku oraz dzieci. Wykonywałam choreografie i aranżacje sceniczne na zamówienie. Pracowałam w teatrze, przy tworzeniu teledysków reklam pokazach mody, eventach ... To tak w skrócie :)

 


hot°: Niedługo zaczynasz nabór na twoje kursy taneczne. Co chcesz zaoferować? Wiem, że masz kilka oryginalnych pomysłów na naukę.

 

Tak już 1 i 6 maja startuję z lekcjami pokazowymi, na które serdecznie zapraszam. Planuję podzielić się z kobietami moją pasją, pasją do tańca oraz pokochania siebie i swojego ciała. Na bazie tańca brzucha i wielu innych tworzę, niepowtarzalne zajęcia taneczne dopieszczające naszą kobiecość a jednocześnie rozwijające wyobraźnię i kojące nerwy. Na początek będą to dwie grupy kobiet: „Kobieta Jest Magią”- zajęcia taneczne dla kobiet 16+ oraz „Magia Kobiecości 50+” czyli zajęcia dla dojrzałych kobiet

 

 

hot°: Opowiadałaś mi ostatnio o twoim autorskim pomyśle na nauka tańca dla mam z dzieciakami. Jak planujesz to zorganizować?

 

Planuję zaangażować tanecznie świeżo upieczone mamy i ich pociechy. Jeszcze nie zdradzę szczegółów, ale powiem, że zajęcia będą relaksujące psychicznie i jednocześnie motywujące sportowo ;). Moje kursantki na pewno wzmocnią swoje mięśnie i nawiążą bliższą emocjonalnie więź z maleństwem. Takie zajęcia już w najbliższych miesiącach!

 

hot°: Wspominałeś, że druga grupą, którą chcesz zaprosić na swoje zajęcia to kobiety, które chcą się odstresować i poprawić swoją sylwetkę, w sposób nie wymagający ciężkich treningów na siłowni czy fitnessie… Bez wysiłku? Brzmi jak bajka… Jak chcesz to osiągnąć?

 

Kobiety w obecnych czasach wychowują dzieci, zajmują się domem, pracują zawodowo i poziom stresu jest coraz wyższy. Mój plan jest prosty, odpowiednio dopasowane elementy taneczne do ciekawej muzyki, która pobudza wyobraźnię, rozwija zmysły. Taniec, którego będziemy się uczyć wyzwala mnóstwo endorfin oraz upiększa naszą duszę i ciało. Wysiłek jaki trzeba włożyć w kobiecy taniec jest znikomy w porównaniu do ćwiczeń siłowych. I na pewno będziemy tracić zbędne kalorie!


hot°: Zawsze lubiłaś organizować intensywne, kilkutygodniowe szkolenia taneczne. Czy do tej formy zajęć też chcesz powrócić? ( i kiedy)

 

Tak, powracam do tego pomysłu, gdyż okazał się sukcesem i kobiety były bardzo zadowolone, a i efekty imponujące, wszystkie pochudłyśmy i ujędrniłyśmy ciało, cała nadmorska plaża była nasza! ;) Planuję takie zajęcia podczas najbliższych wakacji. Będziemy tańczyć, tańczyć i jeszcze raz tańczyć. Zajęcia planuje organizować na dwóch poziomach trudności.

hot°: Pytanie ogólne: Jak według ciebie wygląda dobrze zaplanowana nauka godzina nauki tańca?

 

Dobrze zaplanowana godzina nauki tańca? Hmm, nie lubię planować lekcji w każdej minucie, zazwyczaj mam zarys zajęć a szczegóły dopasowuje do grupy, pogody i humorów ;). Początek to delikatna rozgrzewka, lubię też trochę pogadać dla rozluźnienia ;), później proste elementy taneczne po nich trudniejsze. Kolejno nauka krótkiej choreografii, wzrost intensywności, podkręcanie tempa a na koniec delikatne rozluźnienie, rozciąganie, relaks. To tylko schemat ogólny pasujący do wielu zajęć, ale najważniejsza jest atmosfera.

 

 

Start zajęć – Maj 
Miejsca Dom Kultury 13 Muz w Szczecinie
Pierwsze lekcje pokazowe 1 i 6 maja o godzinie 18.00 dla obu grup razem.
Cykliczne warsztaty taneczne – we wtorki
Godzina 13.00 zajęcia „Magia Kobiecości 50+”
Godzina 14.00 zajęcia „Kobieta jest magią”
Tel. 660 799 890

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.